GALERIA ZDJĘĆ
2023
LISTA WYSTAWCÓW 2023 GALERIA INNOWACJI 2023 PROGRAM
2023
E-KATALOG
2023
ZOBACZ, KTO NAS ODWIEDZIŁ

EXPO XXI już po raz czwarty zamieniło się w morze inspiracji, innowacji i kreatywności. Targi PCI Days 2023 już za nami!

W dniach 21-22 czerwca odbyło się wielkie święto liderów przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Nowe kontakty, ciekawe rozmowy, wymiana doświadczeń i ogromna dawka wiedzy merytorycznej to najważniejsze wartości Targów PCI Days. Ponad 2000 osób odwiedziło 200 stoisk stanowiących istny przegląd najnowszych trendów, inspirujących rozwiązań i bogatej oferty produktów i usług. Poza tym prawie 70 wykładów i warsztatów. To wszystko w trakcie zaledwie dwóch intensywnych dni.

Podróż przez niuanse produkcji farmaceutycznej i kosmetycznej
Stali bywalcy wiedzą, że stoiska na Targach PCI Days to znacznie więcej niż tylko zwykła prezentacja produktów i usług. Tu doświadcza się wszystkimi zmysłami. Wkraczając do poszczególnych stref tematycznych można było odnieść wrażenie jakbyśmy odbywali niezwykłą podróż przez meandry przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Sprzęt laboratoryjny i analizatory czekały w gotowości na przetestowanie ich na miejscu. Uczestnicy mogli nie tylko zobaczyć, ale również obsługiwać maszyny produkcyjne, a nawet wykonać własne pomiary. Prawdziwą ucztą dla zmysłów okazało się dotykanie i testowanie surowców kosmetycznych oraz farmaceutycznych. Odwiedzający zobaczyli jak „od kuchni” wygląda etykietowanie i dobór opakowań. Produkcja leków i kosmetyków odbywa się w ściśle określonych warunkach. Aby im sprostać, warto skorzystać z innowacyjnych rozwiązań, a tych nie zabrakło na PCI Days. Wystawcy wręcz prześcigali się w swoich ofertach prezentując wyposażenie i akcesoria do pomieszczeń czystych oraz sprzęt BHP. Pojawiły się też nowatorskie rozwiązania na potrzeby produkcji czy próbkowania. Nie ulega wątpliwości, że biznes potrzebuje wsparcia w wielu obszarach: IT , logistyka, a może konsulting? Tych i wielu innych propozycji nie zabrakło w czasie dwóch niezwykłych dni w Expo XXI.

Solidna dawka wiedzy i inspiracji
Mimo, że przyjemny gwar rozmów na hali nie ustawał ani na moment, Kosmetyczna Strefa Inspiracji oraz Farmaceutyczna Strefa Inspiracji wypełnione były słuchaczami przez cały czas trwania Targów. Nic w tym dziwnego, ponieważ wykłady stały się idealną okazją do zaktualizowania informacji na najbardziej nurtujące zagadnienia. Eksperci z różnych obszarów przemysłu dzielili się najświeższą dawką wiedzy i doświadczenia, które stały się źródłem wielu inspiracji. W tym roku, aby jeszcze lepiej można było zaplanować swój pobyt, wystąpienia zostały podzielone na bloki tematyczne. Okazało się to być strzałem w dziesiątkę. Legislacja i regulacje prawne? A może innowacyjność i ciekawe rozwiązania dla obu branż? Wybór był naprawdę bogaty. Uczestnicy usłyszeli o najnowszych trendach i kierunkach rozwoju. Otrzymali porady jak uzyskać większą efektywność i optymalizację. Ponadto wykłady stały się skarbnicą wiedzy na temat produkcji kontraktowej, kontroli produkcji, jak również zrównoważonego rozwoju.

Czymże byłaby wiedza bez praktycznego jej wykorzystania?
Skoro Targi PCI Days to wielowymiarowe doświadczanie, nie mogło tu zabraknąć warsztatów praktycznych. Trzeba przyznać, że prowadzący wspięli się w tym roku na wyżyny kreatywności. Wspólnie z uczestnikami testowali optymalne rozwiązania dla zrównoważonych opakowań. Opracowywali plan monitoringu w zależności od klasyfikacji pomieszczeń czystych. Rozmawiali o transferze technologii, a także modelowali najlepsze techniki sprzedażowe.

Czas na regenerację i kontakt
Uczestnicy Targów PCI Days zdecydowanie potrafią optymalnie wykorzystać czas. Chętnie regenerowali siły w strefach relaksu i restauracji. Jednocześnie była to dla nich okazja do spotkań i luźnych rozmów. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik prasowy z bogatym wyborem aktualnej literatury branżowej, gdzie można było zebrać myśli przed kolejnymi wyzwaniami.

Czym za rok zaskoczą nas Targi PCI Days? Przekonamy się już 19 i 20 czerwca 2024
Mimo, że to niezwykłe wydarzenie dobiegło już końca, echo inspirujących rozmów jeszcze wybrzmiewa w uszach. Kontakty właśnie zawarte lub odświeżone mają szansę przerodzić się w długotrwałe współprace. Wszystko w Waszych rękach! Tymczasem rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji. Do zobaczenia!

Translate »