Przenośna minilodówka medyczna
czytaj więcej
W naszej ofercie posiadamy przenośną minilodówkę medyczną z zasilaniem bateryjnym – idealne rozwiązanie dla osób z problemami zdrowotnymi takimi jak cukrzyca i alergie, które wymagają stosowania leków w odpowiedniej temperaturze.

Przenośna lodówka medyczna M-Cool to urządzenie, które łączy w sobie wygodę użytkowania, niezawodność i bezpieczeństwo przechowywanych leków. Wbudowana bateria, możliwość podłączenia do zasilania sieciowego i zapalniczki samochodowej sprawiają, że minilodówkę można mieć zawsze przy sobie w pracy, szkole i podczas wyjazdów. Wewnętrzny akumulator zapewnia zasilanie na min. 6 godziny pracy (sprawdzone w temperaturze otoczenia +31°C). Minilodówka służy do transportu fiolek, ampułko-strzykawek, piór insulinowych (penów) i aplikatorów wymagających niskich temperatur z: insuliną, hormonami, szczepionkami, interferonem, adrenaliną i innymi lekami. Lodówka medyczna zachowuje temperaturę do 8°C przy temperaturze otoczenia +35°C.

Szczegółowe informacje: Minilodówka M-COOL M8
Zobacz film: https://youtu.be/gsvPrhxwSVk

New PE Screw on PE jars
czytaj więcej
Our new screw on PE jars are available in 500 – 1500 ml with smooth or riffled closures with induction seal liner 89-400 neck finish. This new family of jars is a perfect option for food, supplements and vitamins but can be also used for other wide range of products.
New PET bottles
czytaj więcej
We produce PET-Jars in Randers, Denmark in our brand new PET stretch blow mould machines. We offer to make jars and bottles with a volume up to about 2 liters and with a wide variety of threads up to 38 mm in diameter on current platforms and soon even larger for food supplements, vitamins, candy, food and for tablets and pills within 24/410, 24/415, 28/410, 28/415, 28ROPP, 38mm threats.
Our in-house production is strict to GMP certifications in accordance with ISO 15378 and ISO 9001 as well as ISO 14001.
R-PET that we use in the production process is consumer-collected recycled plastic of the type also called PCR – Post Consumer recycled.
Waga analityczna z serii AP
czytaj więcej
Wagi analityczne z serii AP Shimadzu to najnowsza linia japońskiego producenta, który produkuje wagi już od ponad 100 lat. Tak jak w innych seriach zastosowano tu również technologię monobloku ważącego UniBloc, co sprawia, że są to jedne z najszybciej stabilizujących się wag na rynku. Posiadają opatentowaną funkcję Windows Direct, co pozwala na bezpośrednie podłączenie do komputera. Opcjonalne oprogramowanie LabSolutions Balance umożliwia pełną zgodność 21 CFR cz.11 oraz realizowanie wszystkich typów obliczeń oraz archiwizacji danych. Szybkie bramki elektrostatyczne (czas neutralizacji ok. 1,5 sekundy) mogą być wbudowane w wagę lub działać jako wolnostojące. Wagi AP wyposażone są w funkcję automatycznej kalibracji, czy np. bezdotykowego otwierania drzwiczek (wybrane modele). Seria wag AP posiada dużą kompatybilność z chromatografami HPLC, m.in. posiadają wbudowane przepisy na najczęściej wykorzystywane w HPLC bufory.
Maszyna wytrzymałościowa EZ-LX
czytaj więcej
EZ-Test-LX jest jednokolumnową maszyną wytrzymałościową przeznaczoną do testów wytrzymałości na rozciąganie, ściskanie oraz zginanie z wysoką szybkością próbkowania (1000 Hz). Posiada szeroki zakres głowic pomiarowych siły (od 1 N do 5 kN w klasie 0,5 i 1 – zakres mierzonych sił od 0,002 N do 5000 N) oraz wysoką przestrzeń badawczą (920 mm). Jest idealnym rozwiązaniem do nisko-obciążeniowych testów mechanicznych różnych materiałów od papieru, poprzez tworzywa, aż do kompozytów. Maszyna dzięki bogatemu zestawowi akcesoriów pozwala na prowadzenie uniwersalnych badań zrywania, ściskania, zginania i innych.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą maszyn wytrzymałościowych: link

BD & PMS Co-branded MiniCapt™ mobile Active air sampling in Cleanrooms (ISO 5-9;A-D)
czytaj więcej
Filling Lines and Isolators * Integrated HEPA Filter to reduce the risk of contamination of the critical zone * Height adjustable sampling head for reliable results * Risk of overlapping colonies reduced due to huge surface of sampling head * EU GMP Annex 1 ready for continues air sampling in critical zones; velocities from 25-100 l/min available * Open system, suitable for 90mm standard agar plates * ISO 14698 compliant *Adapter for testing of compressed gases available * Services IQ/OQ and calibration can be ordered

BD BBL™ IC-XT sterile plated media
czytaj więcej
BD sterile Isolator Cleanroom eXtended Temperature (IC-XT) plated media offer flexibility and sample integrity to meet today’s environmental monitoring needs. With extended shelf-life and room temperature storage (2-25° C), BD BBL™ IC-XT ready-to-use plated media provide dependable and reliable outcomes for testing in critical environments.

Sterile Care product line: culture media: plates, diluents, and broths with neutralizers
czytaj więcej
New: Eugon Lecithin supplemented broth available, in compliance with the requirements of the REACH Regulation 1907/2006/EC Annex XIV
New: an extensive and diverse product range to meet your needs
Media produced in an ISO 9001:2015 and ISO 13485:2016 certified facility
Developed, produced and tested in Europe
3 dedicated manufacturing plants to ensure supply continuity

PCI Days 2023: Najnowsze innowacje Marchesini Group w zakresie zrównoważonego rozwoju i transformacji cyfrowej
czytaj więcej
Warszawa (Polska) – Zrównoważony rozwój i innowacje cyfrowe to motywy przewodnie Marchesini Group podczas PCI Days 2023. Polskie targi B2B, dedykowane producentom i dostawcom działającym w branży farmaceutycznej i kosmetycznej, odbędą się 21 i 22 czerwca.

Przy wsparciu polskiego oddziału, Marchesini Group zaprezentuje najnowsze rozwiązania opakowaniowe, opracowane z myślą o potrzebach przemysłu farmaceutycznego. Stoisko B.19 będzie pełne instalacji multimedialnych: w centrum uwagi tej edycji znajdą się maszyny i linie zrównoważonego rozwoju, które będą wyświetlane na dużym ekranie. Za pomocą interaktywnej i innowacyjnej technologii odwiedzający będą mogli zapoznać się z naszymi rozwiązaniami umożliwiającymi pakowanie produktów przy użyciu różnych rodzajów materiałów, w tym papieru, tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu i pochodzących z recyklingu oraz aluminium.

Odwiedzający będą mogli również zapoznać się ze wszystkimi usługami z użyciem inteligentnej aplikacji: w szczególności z rozwiązaniem konserwacji predykcyjnej dostępnej dla klientów, aby pomóc im w zwiększeniu produktywności i uzyskaniu pełnej znajomości i korzyści z zakupionych maszyn.

Ponadto Grupa będzie miała możliwość wypowiedzenia się na temat zmiany rozmiaru rzeczywistości rozszerzonej, swojej usługi mającej na celu pomoc klientom w przekazywaniu informacji i know-how w zakresie prawidłowego użytkowania maszyn.

Ta prosta, przyjazna dla użytkownika technologia umożliwia firmom farmaceutycznym szybkie i skuteczne szkolenie własnego personelu technicznego, zmniejszając ryzyko błędu ludzkiego. W rzeczywistości każdy, kto pracuje na liniach produkcyjnych, może skorzystać z tego narzędzia, dzięki wskazówkom krok po kroku dotyczącym procedur, które należy wykonać w celu zainstalowania pojedynczych elementów maszyny we właściwych pozycjach.

MiniCapt Pro
czytaj więcej
Mamy przyjemność zaprezentować nowe urządzenie od firmy Particle Measuring Systems – mikrobiologiczny próbnik powietrza MiniCapt® Pro.
MiniCapt® Pro jest przeznaczony do krytycznych środowisk produkcyjnych zgodnie z klasą ISO 5/7 i GMP klasa A/B oraz do monitorowania obszarów otoczenia produkcji sterylnej przez system monitorowania obiektu (FMS). MiniCapt® Pro można w pełni zintegrować z systemem FacilityPro lub innym systemem FMS za pośrednictwem komunikacji MODBUS TCP/IP. MiniCapt® Pro jest w pełni zgodny z normą ISO 14698 i ISO EN 17141. Można go zainstalować z opcjonalnym filtrem wlotowym między głowicą pomiarową a próbnikiem lub z zewnętrznym filtrem na wylocie w celu ochrony minimalizacji zanieczyszczeń wprowadzanych przez urządzenie do pomieszczenia czystego.
MiniCapt® Pro można łatwo podłączyć do impaktora BioCapt® ze stali nierdzewnej lub jednorazowej głowicy impaktora BioCapt®Single-Use, co pozwala użytkownikowi na pobieranie mikrobiologicznych próbek powietrza w pomieszczeniach czystych, w celu klasyfikacji i monitorowania cząstek ożywionych. Dostępny w 2 różnych opcjach: MiniCapt Pro-E i MiniCapt Pro-Plus.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska E.22 podczas Targów PCI.
https://uni-export.pl/produkt/minicapt-pro-e-25/

Lasair Pro
czytaj więcej
Klasyfikacja, monitorowanie i doraźna kontrola pomieszczeń czystych w jednym urządzeniu.

Licznik cząstek Lasair Pro jest idealnym produktem do przeprowadzania klasyfikacji pomieszczeń czystych w celu spełnienia światowych standardów lub może być używany w rutynowej kontroli zanieczyszczeń.

Lasair Pro jest niezawodny, odporny i zaprojektowany, aby sprostać globalnym wymaganiom dotyczącym integralności danych. Z pomocą licznika cząstek Lasair Pro można dokonać klasyfikacji pomieszczeń czystych wg norm ISO 14644, EU GMP jak i FS209E.

Intuicyjne menu w połączeniu z dużym, kolorowym i dotykowym wyświetlaczem zapewnia prostotę konfiguracji i użytkowania a możliwość zaprogramowania użytkowników i pomiarów z wykorzystaniem modułu NFC zapewnia nieograniczone możliwości.

Zapewniając użytkownikowi dużą elastyczność, wszystkie czynności związane z próbkowaniem można zaprogramować i zarządzać nimi lokalnie lub zdalnie. Zebrane dane są bezpiecznie zapisywane i przesyłane zgodnie ze standardami związanymi z integralnością danych, takimi jak FDA 21 CFR 11. Pamięć urządzenia zapewnia możliwość przechowania do 10 000 pomiarów, które można wyeksportować na urządzenia zewnętrzne w formie zaszyfrowanych plików PDF.

Posiada obudowę odporna na VHP i wbudowany filtr HEPA na wylocie minimalizujący zanieczyszczenia wprowadzane przez urządzenie do pomieszczenia czystego.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska E.22 podczas Targów PCI.

IsoAir Pro-E
czytaj więcej
Zdalny licznik cząstek IsoAir® Pro-E wykorzystuje najnowsze technologie, aby uprościć monitorowanie pomieszczeń czystych zgodnie z ISO 14644-2 i GMP Annex 1. IsoAir® Pro charakteryzuje szybkie powiadomienia w czasie rzeczywistym o problemach z zanieczyszczeniem i minimalne ryzyko utraty danych.
Danymi z przyrządu można kompleksowo zarządzać w systemach pomiarowych monitorowania cząstek FacilityPro® , oprogramowaniu Facility Net oraz oprogramowaniu SCADA poprzez protokół Modbus TCP/IP .
Zdalny licznik cząstek IsoAir® Pro-E ma własną pompę, eliminując potrzebę instalacji zewnętrznego źródła próżni a wykorzystuje technologię POE łączy komunikację i zasilanie w jedno złącze. Uchwyt szybkiego montażu przechowuje istotne dane czujnika, takie jak adres IP w punkcie pomiaru, skracając czas i złożoność instalacji urządzenia po kalibracji lub serwisowaniu. Sonda izokinetyczna do pomiarów może być montowana bezpośrednio na obudowie, przedłużana za pomocą sztywnych rurek ze stali nierdzewnej lub montowana na innych elementach z elastycznymi połączeniami zapewniając praktyczny montaż w każdej instalacji. Zdalny czujnik cząstek IsoAir PRO-E to rozwiązanie „plug-n-play” nie wymaga skomplikowanego programowania przy ponownym podłączeniu.
Dostępny również z możliwością integracji zewnętrznych sygnałów wejściowych i wyjściowych jako IsoAir Pro-Plus.
IsoAir® Pro to sposób na ekonomiczne monitorowanie pomieszczeń czystych zgodnie z ISO 21501-4:2018, ISO 14644-2 i GMP Annex 1.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska E.22 podczas Targów PCI.

https://uni-export.pl/?s=isoair+pro&post_type=product

Easypass
czytaj więcej
Potrzebujesz szybko przenosić materiał między obszarami o różnym stopniu zanieczyszczenia? Teraz jest to łatwiejsze, dzięki Easypass. Komora Easypass to okno podawcze z przepływem laminarnym i zintegrowanym dekontaminatorem VHP, które w połaczeniu z interfejsem szybkiego dokowania dedykowanym do pomieszczeń czystych daje niespotykane dotąd możliwości.
Easypass to zaawansowany i rewolucyjny system zaprojektowany w celu uproszczenia i przyspieszenia procesu biodekontaminacji w przypadku zmiany klasy obsługiwanych materiałów. Dzięki doskonałej konstrukcji można go łatwo i szybko zainstalować w funkcjonujących już obszarach. Easypass to pełna kontrola nad produktem w trakcie transportu w pomieszczeniach czystych.

Easypass to uniwersalny system idealny dla wszystkich firm poszukujących rozwiązania do:
• skutecznej eliminacji ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego i cząsteczkowego przewożonego materiału,
• prostej i szybkiej instalacji.

Easypass standardowo wyposażony jest w blokadę krzyżową okien, nawiew laminarny i dekontaminator VHP. Posiada możliwość doposażenia urządzenia w licznik cząstek. Do prawidłowego działania wymagany jest dodatkowy interfejs ścienny.

https://uni-export.pl/?s=easypass&post_type=product

Bioreset Smart V2 - PROSTY, MAŁY, OPŁACALNY. Najmniejszy i najbardziej opłacalny generator V-PHP na rynku
czytaj więcej
Wykorzystujący nadtlenek wodoru w postaci gazowej jako zimny środek sterylizujący, Bioreset jest najbardziej zaawansowanym technologicznie, skutecznym, szybkim systemem dekontaminacji biologicznej. Urządzenia Bioreset stosuje się głównie w celu redukcji zanieczyszczeń mikrobiologicznych w powietrzu i na powierzchni w kontrolowanych środowiskach farmaceutycznych, biomedycznych, biotechnologicznych, weterynaryjnych oraz w każdym innym środowisku, w którym zanieczyszczenia mikrobiologiczne są nieporządane.
Bioreset Smart można umieścić bezpośrednio w dekontaminowanym środowisku. Można go wyposażyć w wózek z wbudowaną wagą, aby łatwo przemieszczać się z nim w różne obszary i monitorować zużycie środka biobójczego. Działa w trybie autonomicznym lub może być zarządzany przez zdalne połączenie przez ModBus TCP/IP.

Generator Bioreset Smart wyposażony jest w autorskie oprogramowanie, wymienny tablet oraz moduł Wi-Fi. Interfejs użytkownika, do którego można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia poprzez bezpośrednie połączenie (LAN), Wi-Fi lub połączenie z siecią korporacyjną, umożliwia operatorowi dostęp do oprogramowania Bioreset.

Typowe zastosowania:
• Pomieszczenie czyste do produkcji sterylnej
• Laboratorium BSL-3

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska E.22 podczas Targów PCI.
https://uni-export.pl/produkt/bioreset-smart-v2/

Bioreset Pro. Pierwszy generator V-PHP naprawdę zintegrowany z Twoim sprzętem
czytaj więcej
Wykorzystujący nadtlenek wodoru w fazie gazowej jako zimny środek sterylizujący, Bioreset jest najbardziej zaawansowanym technologicznie, skutecznym, szybkim systemem odkażania biologicznego. Urządzenia Bioreset Pro stosuje się głównie do usuwania zanieczyszczeń mikrobiologicznych w strefach lub urządzeniach produkcji sterylnej, gdzie zanieczyszczenia mikrobiologiczne są nieporządane.
Bioreset Pro to najbardziej wydajne rozwiązanie do biologicznego odkażania urządzeń procesowych, z najbardziej kompletną integracją sprzętu i oprogramowania. Główną zaletą urządzenia do dekontaminacji Bioreset Pro jest jego możliwość pełnej integracji z urządzeniami lub procesami wymagającymi sterylizacji nadtlenkiem wodoru.
Bioreset Pro jest w pełni zarządzany ze sterownika PLC poprzez połączenie Ethernet. Za pomocą sterownika możliwe jest zarządzanie każdym komponentem urządzenia do biodekontaminacji i wszystkimi różnymi funkcjami, jak również wszystkimi sygnałami alarmowymi. Generator jest łatwy w utrzymaniu i można go dostosować do wszystkich potrzeb klienta.

Typowe aplikacje:
• Linie napełniające
• Izolatory
• Pass-boxy

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska E.22 podczas Targów PCI.
https://uni-export.pl/produkt/bioreset-pro/

Nowy flip-top FT20W i FT24W już w ofercie!
czytaj więcej
Nieustannie szukamy inspiracji przy tworzeniu nowych zamknięć, które spełnią oczekiwany efekt końcowy wybranego produktu.

Jednym z takich rozwiązań są zamknięcia produkcji Masterchem Logoplaste: flip-top FT20W na gwint 20/415 oraz flip-top FT24W na gwint 24/415.

Produkowane przy użyciu najnowocześniejszych form i spełniające wszystkie parametry jakości, zapewnią każdemu użytkownikowi bezproblemową obsługę i wygodną aplikację.

To doskonałe uzupełnienie opakowań kosmetycznych i nie tylko.

Więcej na www.mch.com.pl

Funkcjonalne opakowania do suplementów diety
czytaj więcej

Poszukujesz wysokiej jakości opakowań, w których skutecznie możesz przechowywać suplementy diety?

Polecamy najwyższej jakości słoiki PET z serii Vita Packers na gwint 38 mm i 45 mm, które dedykujemy, takim produktom jak: wyroby medyczne, suplementy diety, witaminy oraz wyroby zielarskie.

Produkowane przez nas opakowania farmaceutyczne i opakowania suplementów diety spełniają wszystkie restrykcyjne normy, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne w użyciu. Potwierdzeniem wysokich kwalifikacji i staranności w produkcji jest certyfikat ISO 15378:2015 na produkcję opakowań dla branży farmaceutycznej.

W trosce o środowisko każde opakowanie możemy wyprodukować z granulatu pochodzącego z recyklingu.

Zobacz całą serię – Vita Packers_karta produktowa

Zapraszamy do kontaktu info@mch.com.pl

Oprogramowanie 4.0 dla Farmacji
czytaj więcej
Yudoo to kompleksowy pakiet oprogramowania 4.0 do zcentralizowanego zarządzania liniami produkcyjnymi, cyfryzacji jakości, bieżącej i historycznej analizy danych (BI) oraz Track&Trace.

Cyfrowe centrum, które jest dostępne z każdego miejsca za pośrednictwem bezpiecznego interfejsu internetowego (Web) lub dedykowanych urządzeń.

Zestaw IoT składający się z szeregu czujników, urządzeń sprzętowych i bramki sieciowej IoT, możliwia Yudoo łączenie się ze wszystkimi typami istniejących maszyn, niezależnie od ich możliwości ekspozycji danych cyfrowych.

SYSTEMY KONTROLI WIZYJNEJ I OPROGRAMOWANIE DLA PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO
czytaj więcej
Sea Vision to firma Sofware House specjalizująca się w projektowaniu i rozwoju systemów kontroli wizyjnej oraz oprogramowania dla przemysłu farmaceutycznego.

Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w innowacyjnych projektach oraz ciągłemu zaangażowaniu w badania i rozwój, firma może dostarczać swoim klientom najlepsze rozwiązania technologiczne dla projektów o wysokim stopniu złożoności.

Butelka PET z serii Pharma Various
czytaj więcej
Shoty witaminowe i shoty energetyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród osób intensywnie uprawiających sport.

40 ml – taką pojemność posiada nowa butelka PET z serii Pharma Various produkcji MASTERCHEM LOGOPLASTE, która jest idealnym rozwiązaniem dla tego typu produktów, gdy nie ma czasu na dłuższą konsumpcję, a spodziewany efekt musi nadejść możliwie szybko.

W ofercie Masterchem Logoplaste dostępne są opakowania o różnej zawartości surowców po recyklingu (rPET): 30%, 50%, 70% oraz 100%.
Zapewniamy możliwość kreowania własnych wzorów opakowań w komplecie z zamknięciem – od przygotowania projektu graficznego i rysunku technicznego, poprzez wizualizację w technologii 3D, aż po wykonanie prób produkcyjnych.

Pełne portfolio produktowe dostępne TUTAJ

Butelki z serii Provence Line
czytaj więcej
Butelki z serii Provence Line to rozwiązanie, które z chęcią wybierają nasi klienci. Provence Line, to seria butelek PET, które doskonale sprawdzą się dla produktów kosmetycznych oraz kosmetyków farmaceutycznych. Większe pojemności to z kolei idealne rozwiązanie dla produktów chemii gospodarczej – środków do prania oraz płukania tkanin.

Z myślą o ich potrzebach wzbogaciliśmy tę serię o kolejne pojemności: 500 ml, 750 ml i 1000 ml na gwint 42 mm.

Butelki dostępne są w wersji transparentnej, która umożliwia estetyczne zaprezentowanie ich zawartości. W wersji barwionej opakowania zapewniają odpowiednią ochronę produktów kosmetycznych i farmaceutycznych przed promieniowaniem UV.

W naszej ofercie dostępne są opakowania o różnej zawartości surowców po recyklingu (rPET): 30%, 50%, 70% oraz 100%.

Więcej o serii Provence Line TUTAJ

Zapraszamy do kontaktu info@mch.com.pl

Nowa nakrętka na gwint 38/400 CRP, która doskonale pasuje do słoików PET z serii VITA PACKERS
czytaj więcej
Masterchem Logoplaste oferuje nową nakrętkę na gwint 38/400 CRP, która doskonale pasuje do słoików PET z serii VITA PACKERS. Ofertę kierujemy szczególnie dla branży farmaceutycznej, która specjalizuje się w dystrybucji leków, syropów, tabletek czy suplementów diety.

Czym są opakowania z bezpieczną nakrętką i jak się ich używa?

Zasada ich działania oraz sposób otwarcia są bardzo proste, ale tylko jeżeli chodzi o osobę dorosłą, gdyż wymaga to odrobiny siły. Mniejsze dzieci z pewnością będą miały z tym problem. Dzięki temu zawartość opakowania jest dla nich niedostępna, co ma ogromne znaczenie, jeśli w środku znajdują się leki lub substancja niebezpieczna. Z tego powodu warto jest postawić na opakowania z bezpieczną nakrętką.

Zamknięcie wykonane jest z tworzywa HDPE – polietylenu o wysokiej gęstości, który nadaje się do recyklingu.

Chcemy żeby nasz wkład w gospodarkę o obiegu zamkniętym był jak największy, dlatego skomponuj z nami swój własny zestaw w duchu ZERO WASTE.

Zobacz nasze portfolio TUTAJ

Butelki PET z serii MOCTA
czytaj więcej
Butelki PET z serii MOCTA to modne i nowoczesne opakowania, które prezentują się bardzo elegancko i delikatnie. Dla nas to czysta przyjemność i zdecydowanie must have w tegorocznym sezonie.

Butelki dostępne są w wersji transparentnej, która umożliwia estetyczne zaprezentowanie ich zawartości. W wersji barwionej opakowania zapewniają odpowiednią ochronę produktów kosmetycznych i farmaceutycznych przed promieniowaniem UV.

Dbając o zrównoważony rozwój, każde nasze opakowanie może być wyprodukowane z granulatu pochodzącego z recyklingu. W ten sposób tworzymy nową wartość, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów natury.

W ofercie Masterchem Logoplaste dostępne są opakowania o różnej zawartości surowców po recyklingu (rPET): 30%, 50%, 70% oraz 100%.

Więcej o serii MOCTA TUTAJ

Skontaktuj się z nami info@mch.com.pl

Słoiki PET z serii EURO SPENDER, które dedykujemy m.in. produktom z branży spożywczej
czytaj więcej
Nasze zróżnicowane portfolio produktowe sprawi, że każdy znajdzie odpowiednie opakowanie dla swojej marki.

Prezentujemy naszą kolejną nowość – słoiki PET z serii EURO SPENDER, które dedykujemy m.in. produktom z branży spożywczej.

Naszym klientom proponujemy dwie pojemności – 500 ml i 1000 ml. Nowe słoiki w komplecie z wygodnym zamknięciem pozwolą na swobodne wykorzystanie produktu, a większa pojemność opakowania sprawi, że wyroby posłużą przez długi czas.

Bądź eko – postaw na wizerunek!

W naszej ofercie dostępne są opakowania o różnej zawartości surowców po recyklingu (rPET): 30%, 50%, 70% i 100%.

Więcej o nowej serii TUTAJ

Zapraszamy do kontaktu na info@mch.com.pl

Butelki PET z serii COSMO B VERAL to z pewnością jedna z linii opakowań w ofercie naszej firmy, która przyciąga uwagę i zainteresowanie Klientów
czytaj więcej
W ofercie Masterchem Logoplaste pojawiła się nowa butelka z tej serii o pojemności 300 ml.

To doskonałe rozwiązanie dla produktów z branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Lekkie, praktyczne oraz wygodne w użytkowaniu butelki PET zapewnią odpowiednią ochronę produktu.

W naszej ofercie dostępne są opakowania o różnej zawartości surowców po recyklingu (rPET): 30%, 50%, 70% oraz 100%.

Bądź EKO i wybierz opakowanie, które wyróżni Twój produkt!

Więcej informacji o nowej butelce TUTAJ

Zapraszamy do kontaktu z Działem sprzedaży: info@mch.com.pl

Nowe butelki z serii BE TANGULAR – to doskonałe rozwiązanie dla branży kosmetycznej
czytaj więcej
BE TANGULAR to opakowania z tworzywa sztucznego PET o prostokątnym kształcie i pojemności od 50 ml do 300 ml. Butelki PET z tej linii mają elegancki i minimalistyczny design. To doskonałe rozwiązanie dla produktów rozpylanych za pomocą atomizera (mgiełek, lotionów, odżywek) lub o kremowej, płynnej konsystencji (z zamknięciem typu flip top).
Jako producent stawiasz na komfort konsumentów? Zapoznaj się z naszym nowym produktem.
>>Więcej o opakowaniach z tej serii

Bądź EKO i wybierz opakowanie, które wyróżni Twój produkt!

W naszej ofercie dostępne są opakowania:

• 30% rPET,

• 50% rPET,

• 70% rPET,

• 100% rPET.

W Masterchem Logoplaste pomożemy Ci zaprojektować opakowanie dedykowane Twojemu produktowi. Zapytaj o szczegóły: info@mch.com.pl

End-to-End-rozwiązanie do serializacji dla branży kosmetycznej
czytaj więcej
Sektor kosmetyczny ma coraz większą potrzebę ochrony autentyczności marki, promowania przejrzystości, jakości, zrównoważonego rozwoju i aktywnej walki z podróbkami.

Aby odpowiedzieć na te potrzeby, opracowaliśmy kompletne rozwiązanie sprzętowe i programowe do kontroli autentyczności produktu kosmetycznego w całym łańcuchu dostaw.

Pharma Insighter
czytaj więcej
Pharma Insighter to innowacyjna platforma analityczna dedykowana dla firm farmaceutycznych.
Narzędzie wspiera wielokanałową komunikację marketingową z pracownikami służby zdrowia oraz aptek i pomaga zwiększyć efektywność działań marketingowo-sprzedażowych.
Narzędzie pozwala:
– Analizować wskaźniki sprzedaży i obszary związane z CRM m.in. sprzedaż, indeks ewolucji, udział w rynku, indeks penetracji, plany sprzedażowe, wizyty bezpośrednie (F2F) i zdalne, aktualny target (POA), zgody marketingowe.
– Zautomatyzować procesy analityczne, integrację i harmonizację danych.
– Pracować z wykorzystaniem najlepszych praktyk wizualizacji i geoanalityki.
– Demokratyzować dostęp do analityki danych (narzędzie jest intuicyjne i zrozumiałe, więc może być wykorzystane przez szerokie grono użytkowników w organizacji).
– Analizować skuteczność działań przedstawicieli na poziomie najmniejszej jednostki terenowej.
– Porównywać własne działania na tle wyników firm konkurencyjnych.
https://datawizards.pl/pharma-insighter/

ROLLON - etykieciarka do opakowań cylindrycznych
czytaj więcej
Jest to urządzenie etykietujące produkty, takie jak maskary, kredki, ampułki, błyszczyki i tym podobne, wymagające prowadzenia w orientacji poziomej.
W zależności od konfiguracji transporter wykonany jest w układzie z rolkami obrotowymi lub łatwo wymiennymi formatkami typu ,,pucks”.
Pracuje w trybie indeksowania lub w trybie ciągłym, zarówno w linii produkcyjnej jak i samodzielnie.
Maszyna osiąga wydajność do 6000 szt./h.
Sprawdź jak działa maszyna na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=leULWPGhJEo
lub odwiedź nas na stoisku B.02.

Wyparki Evaled - oczyszczanie ścieków z produkcji farmaceutycznej
czytaj więcej
Wyparki i krystalizatory Evaled® to efektywne, sprawdzone i wydajne urządzenia zaprojektowane z myślą o produkcji destylatu o wysokiej czystości, przy zachowaniu minimalnych kosztów inwestycyjnych i operacyjnych. Największą zaletą rozwiązania jest szybki zwrot kosztów inwestycji.
Wyparki Evaled zapewniają odparowanie ścieków i strumieni odpadowych pochodzących z przemysłu farmaceutycznego, weterynaryjnego i pozwalają osiągnąć różne cele, takie jak:
• wysoka jakość destylatu,
• odzysk wody i ponowne jej wykorzystanie
• ZLD (Zero Liquid Discharge), odpowiednio do możliwości
• znaczne zmniejszenie objętości odpadów przeznaczonych do utylizacji
• odzysk surowców z produkcji API oraz zgodność z limitami uwalniania API
• znaczną redukcję zanieczyszczeń w kondensacie, w tym substancji toksycznych.
W przemyśle farmaceutycznym wykorzystywane są głównie wyparki typu EVALED® PC F oraz RV F. Wszystkie urządzenia charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem pracy, stabilnością prowadzenia procesu technologicznego, łatwością obsługi i automatyzacją działania.
Dowiedz się więcej i skontaktuj się z nami:
https://www.veoliawatertechnologies.pl/technologies/evaled
Veolia Water Technologies Sp. z o.o.
info.poland@veolia.com

PURELAB® flex 3 i PURELAB® Quest – urządzenia do filtracji wody laboratoryjnej
czytaj więcej
PURELAB® flex 3 – system uzdatnia wodę do jakości wody ultraczystej. To urządzenie modułowe o przepływie do 120 litrów na godzinę, które można skonfigurować tak, aby uzyskać wodę odpowiednią do danych zastosowań. Urządzenie łączy w sobie łatwość obsługi, elastyczność operacyjną z najwyższą czystością mikrobiologiczną.
System polecany jest do zastosowań w spektrometrii mas, biologii molekularnej, elektrochemii, spektroskopii atomowej, chromatografii cieczowej, hodowlach komórkowych, chromatografii gazowej, immunochemii, spektrofotometrii, przygotowania pożywek/buforów, chemii ogólnej itp.
PURELAB® Quest – pierwszy na świecie laboratoryjny system oczyszczania wody 3 w 1.
To kompaktowe urządzenie o przepływie do 1,2 litra na minutę, które umożliwia uzyskanie wody typu I, II i III z wody wodociągowej.
Liczne czujniki jakości wody i wbudowana okresowa recyrkulacja zapewniają niezawodne działanie przy stałym monitorowaniu i ograniczeniu przerw do minimum.
PURELAB® Quest® nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań laboratoryjnych wymagających małej wydajności dla wszystkich rodzajów wody.
Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami:
Veolia Water Technologies Sp. z o.o.
info.poland@veolia.com
https://www.veoliawatertechnologies.pl

SENSA – produkcja wody dla przemysłu kosmetycznego
czytaj więcej
SENSATM – system dedykowany dla branży kosmetycznej do produkcji wody zdemineralizowanej o niskiej przewodności (<5 μS/cm) i wysokiej czystości mikrobiologicznej (<10 cfu/100ml).
Bazuje na procesie dwustopniowej osmozy i wytwarza wodę o różnej jakości, jak woda ultraczysta, woda do procesów przemysłowych i woda użytkowa.
Dostępnych jest sześć modeli o przepływie od 1,4 do 10 m3 na godzinę, które zapewniają usunięcie ponad 99% soli, wysoki odzysk wody, minimalizację strat wody nawet do 90% oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej nawet o 50%.
Dowiedz się więcej i skontaktuj się z nami:
https://www.veoliawatertechnologies.pl
Veolia Water Technologies Sp. z o.o.
info.poland@veolia.com

ORION – uniwersalny generator wody
czytaj więcej
ORIONTM – niezawodny, w pełni zwalidowany i ustandaryzowany system generacji wody oczyszczonej (PW) i zimnej wody do iniekcji (cWFI). Dedykowany dla branży farmaceutycznej, genetycznej, biotechnologii i opieki zdrowotnej. Zgodny z wymogami FDA, cGMP i GAMP oraz Farmakopei Europejskiej z uwzględnieniem najnowszych wytycznych.
Ten multi-technologiczny, zaawansowany technicznie i jednocześnie kompaktowy system zapewnia wysoką wydajność, zmniejszenie ogólnego zużycia wody i energii w połączeniu z automatyczną, bezpieczną obsługą i eksploatacją.
ORION obsługuje przepływy od 0,5 do 20 m3 na godzinę i oferuje ponad 80 opcji konfiguracji, gwarantując dużą elastyczność i dostosowanie do wymagań.
Dowiedz się więcej i skontaktuj się z nami: https://www.veoliawatertechnologies.pl/technologies/orion
Veolia Water Technologies Sp. z o.o.
info.poland@veolia.com

PRZEPŁYWOMIERZE GEMU
czytaj więcej
Przepływomierze wykonane z PVC, PVDF oraz PA z przyłączami spawanymi, gwintowanymi wykonanymi ze stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych znajdują szerokie zastosowanie przy mediach płynnych i gazowych. Dostępnych jest ponad 500 standardowych skal i 13 000 specjalnych wykonywanych pod wymagania klienta.

Parametry techniczne:
Rozmiar : od DN20 do DN65
Maksymalne ciśnienie : 10 bar dla przyłączy tworzywowych, 15 bar dla przyłączy ze stali
Posiadają Atest Higieniczny FDA.

ZAWORY KULOWE GEMU
czytaj więcej
Standardowe zawory kulowe w wykonaniu dwuczęściowym i trzyczęściowym pełnią funkcję odcinającą. Poprzez zastosowanie kuli o niepełnym przelocie mogą stanowić idealne rozwiązanie jako zawór redukujący przepływ na instalacji. Konstrukcja zaworu pozwala na zastosowanie zarówno przy mediach płynnych jak i gazowych.

Parametry techniczne:
Rozmiar : od DN15 do DN100
Maksymalne ciśnienie : 63 bar
Posiadają Atest Higieniczny FDA.

 

ZAWORY GRZYBKOWE GEMU
czytaj więcej
Standardowe zawory grzybkowe służą do odcinania mediów płynnych i gazowych. Poprzez zastosowanie odpowiednich stożków regulacyjnych, mogą pełnić funkcję zaworu regulacyjnego. Dzięki specjalnej skośniej konstrukcji zostaje zredukowana przestrzeń montażowa w pionie oraz zmniejszone straty ciśnienia i wyższe natężenia przepływu.

Parametry techniczne:
Rozmiar : od DN4 do DN80
Maksymalne ciśnienie : 25 bar
Posiadają Atest Higieniczny FDA.

ZAWORY MEMBRANOWE M-Block
czytaj więcej
Jest to szczególny rodzaj zaworów membranowych, który łączy w sobie dwa lub kilka zaworów zamkniętych w jednej bryle. M-Blocki to niestandardowe zawory wykonywane pod specjalne wymagania klienta, które minimalizują ilość połączeń spawanych, redukując powstawanie stref martwych oraz skrócenie czasu montażu i procesu walidacyjnego.

ZAWORY MEMBRANOWE
czytaj więcej
Zawory membranowe to armatura, która pełni funkcję zarówno odcinającą, regulacyjną jak i dozującą. Po zmianie korpusu może on pełnić funkcję np. zaworu próbkującego (T-Block) oraz zaworu podzbiornikowego. Dostępność różnych napędów, szerokiej gamy przyłączy, a także materiałów membrany zapewnia uniwersalność zastosowania dla różnych mediów zarówno płynnych jak i gazowych.

Parametry techniczne:
Rozmiar : od DN4 do DN100
Maksymalne ciśnienie : 10 bar
Posiadają Atest Higieniczny FDA i PZH

Mieszacze statyczne STRIKO TYP EREstat®, Helical i K-Helical, STX, STV
czytaj więcej
Mieszacze statyczne to urządzenia, które służą do zmiany naturalnego przepływu płynów w rurze, aby zapewnić ciągłe mieszanie. Stosowane są do dowolnych płynów, cieczy, gazów lub zawiesin, także w wybranych kombinacjach, np. mieszania wody z powietrzem (napowietrzania wody), a nawet w przypadkach konieczności mieszania substancji typu: ciecz- gaz, gaz- gaz, płyn- płyn. Są bardzo energooszczędne.

Spożywczy, dla gazowania i napowietrzania płynów i do mieszania mediów
Średnica: DN15 – DN500

Do mieszania mediów o niskiej lepkości (cieczy i gazów)
Średnica: DN3 – DN2000

Do mieszania mediów o wysokiej lepkości, do napowietrzania innego rodzaju mediów
Średnica: DN15 – DN2000

Do mieszania rożnych przepływów gazów, przy produkcji emulsji i pianek
Średnica: DN25 – DN2000

Wykonanie materiałowe: stal kwasoodporna, stal węglowa, tworzywa sztuczne, materiały specjalne
Są niezwykle energooszczędne.

PŁYTKI BEZPIECZEŃSTWA STRIKO TYP SF-M-S / SF-MV-S / SF-MD-S / SU-R-S / SU-C-S
czytaj więcej
Aseptyczne metalowe płytki bezpieczeństwa STRIKO są pozbawione przestrzeni martwej, stosowane w połączeniach typu Tri-clamp i złączach śrubowych.
Wszystkie warianty płytek gwarantują bez odłamkowe zerwanie (są niefragmentujące) i posiadają możliwość montażu z czujnikiem zerwania.

Parametry techniczne:
PRZECIWBIEŻNE, średnica: DN15 – DN250
Ciśnienie zerwania: 0,5 – 62 bar (g)
Temperatura: -200°C do +480°C
współczynnik roboczy do 90%,

HIGIENICZNE, średnica: DN15 – DN150 (aseptyczne)
Ciśnienie zerwania: 0,1 – 20 bar (g)
Temperatura: -30°C do +230°C
współczynnik roboczy do 90%,

Wykonanie materiałowe: stal kwasoodporna, nikiel, hastelloy®, inconel®, tantal, z powłoką z PTFE, materiały specjalne

 

Elektryczna wytwornica pary czystej
czytaj więcej
Elektryczna wytwornica pary czystej typu EKP łączy w sobie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne stosowane w tego typu urządzeniach. Wysoką czystość pary zapewnia automatyczne odsalanie i odmulanie układu ciśnieniowego. Innowacyjna konstrukcja parownika z kopułą separującą na górze zwiększa suchość otrzymywanej pary. Dedykowana jest dla przemysłu spożywczego, klimatyzacji, sterylizacji oraz innych procesów wymagających najwyższej czystości pary. Wytwornica pary typu EKP XC jest certyfikowana przez TUV Rheinland na zgodność z przepisami i normami zharmonizowanymi EN 285 oraz EN 1672-2. Nasze urządzenia są również zgodne z systemami HACCAP i ISO 22000.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE
Wszystkie elementy ciśnieniowe wytwornicy pary w wersji XC mające kontakt z wodą lub parą wykonane są z materiałów higienicznych, głównie z wysokogatunkowej stali nierdzewnej AISI 316Ti (1.4571) oraz AISI 316L (1.4404).
Użyte do budowy materiały i podzespoły najwyższej jakości oraz innowacyjna konstrukcja elektrycznej wytwornicy pary zapewniają modelowi EKP niskie koszty eksploatacji.
Konstrukcja oraz obudowa EKP XC wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304 (1.4301). Estetyczna i solidna obudowa pozwala na eksploatację elektrycznej wytwornicy pary czystej w strefach wymagających zachowania szczególnej higieny.
Opracowane przez nas oprogramowanie do obsługi urządzenia zapewnia w pełni automatyczną pracę. Sterownik pozwala na diagnozowanie stanu pracy urządzenia i zapis historii parametrów, a dotykowy panel sterujący umożliwia szybką i intuicyjną obsługę.

Ponadto zastosowanie stali nierdzewnej AISI 316Ti (1.4571) w części ciśnieniowej pozwala na zasilanie wytwornicy pary czystej zimną wodą (już od 5º C).

TAGI
para czysta, wytwornica pary, elektryczna wytwornica pary, wytwornica pary czystej, para dla przemysłu spożywczego, kotły parowe, kocioł parowy, generator pary czystej, para spożywcza, clean steam, pure steam

Przepływowa wytwornica pary czystej na olej i gaz
czytaj więcej
Przepływowa wytwornica pary czystej typu GWP to najbardziej zaawansowana technologicznie wytwornica pary produkowana w Europie. Dedykowana jest dla przemysłu spożywczego, klimatyzacji, sterylizacji oraz innych procesów wymagających wysokiej czystości pary. Wytwornica pary typu GWP XC jest certyfikowana przez TUV Rheinland na zgodność z przepisami i normami zharmonizowanymi EN 285 oraz EN 1672-2. Nasze urządzenia są również zgodne z systemami HACCAP i ISO 22000.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE
Przepływowa zasada działania i szybka gotowość do pracy pozwala na uzyskanie pary już w 5 min od startu ze stanu zimnego.
Brak konieczności odsalania i ograniczone do minimum straty przy odmulaniu znacznie obniżają koszty produkcji pary.
Do budowy urządzenia zastosowano najwyższej jakości materiały m.in. wysokogatunkową stal nierdzewną, co istotnie zwiększyło trwałość urządzenia
Ponadto zastosowanie stali nierdzewnej AISI 316Ti (1.4571) w części ciśnieniowej pozwala na zasilanie wytwornicy pary czystej zimną wodą (już od 5º C).
Woda zasilająca nie wymaga korekty chemicznej oraz odgazowania, co znacząco obniża koszty inwestycji i eksploatacji.

TAGI
para czysta, wytwornica pary, wytwornica pary czystej, para dla przemysłu spożywczego, kotły parowe, kocioł parowy, generator pary czystej, para spożywcza, clean steam, pure steam

 

Wymiennikowa przepływowa wytwornica pary czystej
czytaj więcej
Wymiennikowa przepływowa wytwornica pary czystej typu WPC jest jedyną tego typu wymiennikową wytwornicą pary czystej dostępną na rynku. W odróżnieniu od innych wymiennikowych wytwornic pary, które działają na zasadzie pojemnościowej, zasada działania wytwornicy typu WPC polega na w pełni przepływowej produkcji pary czystej. Dedykowana jest dla przemysłu spożywczego, klimatyzacji, sterylizacji, farmacji oraz innych procesów wymagających najwyższej czystości pary. Wytwornica pary typu WPC XC jest certyfikowana przez TUV Rheinland na zgodność z przepisami i normami zharmonizowanymi EN 285 oraz EN 1672-2. Nasze urządzenia są również zgodne z systemami HACCAP i ISO 22000.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE
W wymiennikowej, przepływowej wytwornicy pary WPC para pobierana jest ze zbiornika separująco-doczyszczającego, co pozwala na pełne usunięcie ewentualnych szczątkowych zanieczyszczeń z układu, skroplin oraz odgazowanie wytworzonej pary.

Innowacyjna i opatentowana konstrukcja wytwornicy pary czystej WPC pozwala także na samooczyszczanie się układu po stronie czystej bez konieczności wyłączania urządzenia (powyższych cech nie posiadają żadne pojemnościowe wymiennikowe wytwornice pary).

Przepływowa zasada działania i szybka gotowość do pracy pozwala na uzyskanie pary już w 1,5 min od startu ze stanu zimnego.
Konstrukcja oraz solidna obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 304 (1.4301) co pozwala na eksploatację urządzenia w strefach wymagających zachowania szczególnej higieny.

Ponadto zastosowanie stali nierdzewnej AISI 316Ti (1.4571) w części ciśnieniowej pozwala na zasilanie wytwornicy pary czystej zimną wodą (już od 5º C).

TAGI
para czysta, wytwornica pary, elektryczna wytwornica pary, wytwornica pary czystej, para dla przemysłu spożywczego, kotły parowe, kocioł parowy, generator pary czystej, para spożywcza, wymiennikowa wytwornica pary, clean steam, pure steam

System CertaBlue™
czytaj więcej
System CertaBlue™ składa się z AutoScannera oraz gotowych do użycia fiolek, wyposażonych w sensory, które wykrywają dwutlenek węgla – uniwersalny wskaźnik wzrostu drobnoustrojów. Sensory umieszczone są na dnie fiolki, gdzie bezpośrednio wykrywają zmianę zawartości dwutlenku węgla przez co następuje zmiana koloru.

Główne zalety systemu:

• Uproszczona procedura analizy – w większości przypadków wystarczy tylko dodać stałą lub ciekłą próbkę do fiolki

• Gotowe do użycia fiolki z podłożem namnażającym i czujnikiem CertaBlue

• Krótki czas do otrzymania wyniku – godziny zamiast dni

• Wyniki w czasie rzeczywistym i wcześniejsze ostrzeganie przy użyciu AutoScanera

• Wyższa wydajność dzięki bezpieczniejszym i szybszym wynikom

• Zapewnia szybkie i bezpieczne zwalnianie produktu

 

Urządzenie MAdoS
czytaj więcej
Stworzone przez firmę Mado Systemy Domańska Sp.k. urządzenie MAdoS umożliwia weryfikację oraz raportowanie kodów w procesie serializacji. Modułowa budowa maszyny pozwala na dostosowanie do dowolnego transportera. Wysokiej jakości kamera pozwala na weryfikację kodów, przy jednoczesnej ocenie ich jakości.

Maszynę wyposażono w system śledzenia produktu oraz odrzutu, który umożliwia skuteczne usunięcie z linii produkcyjnej produktów z nieprawidłowym nadrukiem. Układ sygnalizacji błędów pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości, w odpowiednim czasie. Intuicyjny interfejs użytkownika umożliwia kontrolę pracy maszyny przez operatora oraz monitorowanie przepływu danych do systemu na jednym wyświetlaczu. W synergicznym połączeniu, MAdoS ONE i Verifarma dają
pewność, że proces serializacji produktów w Twojej firmie odbędzie się bezproblemowo.

Przemysłowy robot czyszczący Rex Lionsbot
czytaj więcej
REX to największa autonomiczna maszyna czyszcząca z naszej oferty. Dwie szczotki talerzowe o łącznej szerokości roboczej 81 cm z naciskiem do 80 kg czynią go jednym z najbardziej efektywnych robotów czyszczących na rynku. Wydajność na poziomie do 2500 metrów kwadratowych na godzinę oraz możliwość ciągłej pracy przez 5-6 godzin sprawia, że maszyna świetnie sprawdzi się w sektorach takich jak: centra logistyczne, fabryki, duże centra handlowe, parkingi podziemne czy też lotniska. REX w opcji może zostać wyposażony w stację dokującą, która umożliwi całkowicie autonomiczną pracę robota.

R3 Scrub Lionsbot
czytaj więcej
R3 Scrun to jeden z najmniejszych robotów ze stajni Singapurskiego producenta Lionsbot. Został wyposażony w zespół szorujący składający się z jednej szczotki walcowej, która poza myciem powierzchni narzuca do specjalnego pojemnika małełe elementy stałe takie jak niedopałki, folia, itp. 54cm ssawa może zostać zastąpiona mopem akrylowym. W trybie mopowania na sucho robot może pracować nawet 7 godzin. Praca na mokto to około 3 godziny ciągłego mycia. Wydajność maszyny oscyluje na poziomie 900-1800 m2/h. Robot posiada dwa zbiorniki wykonane z polipropylenu formowanego w technologii rotomouldingu o pojemności 21 na wodę czystą i 24 litry na wodę brudną.

Sanzonate
czytaj więcej
Nasze urządzenie wykorzystuje zimną wodę z kranu i nasycą ją ozonem w celu stworzenia wodnego roztworu tego gazu. Opatentowana technologia SANZONATES’S tworzy roztwór aktywny, który zawiera bardzo wysokie i stabilne stężenie rozpuszczonego w wodzie ozonu w postaci nano-pęchęrzyków NANOBUBLES (NAO). Wykorzystywanie tego ekologicznego rozwiązania w sprzątaniu pozwala niemalże w 100% zredukować zużycie środków chemicznych. Wodny roztwór ozonu w postaci nano-pęchęrzyków jest silnym środkiem czyszczącym i dezynfekującym o bardzo szerokim zastosowaniu z wieloma korzyściami wynikającymi z użycia NAO (eliminuje wirusy bakteryjne, pleśnie, zarodniki, grzyby, niszczy ścianę komórkową mikroorganizmoów, nie pozostawia osadów, więc nie trzeba go spłukiwać, ozon powraca do wody i tlenu). Skuteczność potwierdzona certyfikatem Green Seal.

Ceramidy
czytaj więcej
Ceramidy to ważny składnik błony skóry, zapewniający ochronę i zatrzymujący wilgoć. Jednak produkcja ceramidów w naszym ciele spada wraz z wiekiem. Przyjmowanie ceramidów doustnie umożliwia odnowienie skórnych ceramidów, co pomaga to przywrócić barierę wodną i wypełnić zmarszczki.

Firma IMPAG oferuje palmitoiloetanoloamid (PEA) oraz ceramidy w bardzo wysokiej jakości. By uzyskać więcej szczegółów, zapraszamy do kontaktu info@impag.pl.

Palmitoiloetanoloamid (PEA)
czytaj więcej
Palmitoiloetanoloamid (PEA) należy do grupy amidów kwasów tłuszczowych i występuje naturalnie w organizmie człowieka, zwierząt i roślin.
Pozytywny wpływ na przewlekły ból i stan zapalny wykazano w licznych kontrolowanych placebo badaniach klinicznych prowadzonych metodą podwójnie ślepej próby.

Od wielu lat PEA jest stosowany w różnych preparatach z dawką od 300 mg do 600 mg jako nutraceutyk. Jest on alternatywą dla środków przeciwbólowych.

Firma IMPAG oferuje palmitoiloetanoloamid (PEA) oraz ceramidy w bardzo wysokiej jakości. By uzyskać więcej szczegółów, zapraszamy do kontaktu info@impag.pl.

DeoFerment
czytaj więcej
DeoFerment – naturalny neutralizator zapachów powstały w drodze fermentacji zielonej herbaty. Jest mieszaniną kwasów organicznych, enzymów i polifenoli, które wiążą się z lotnymi cząsteczkami brzydkich zapachów tworząc ich bezwonne sole lub przyspieszają ich bio-konwersje w bezzapachowe formy.

Właściwości:

• Redukuje szerokie spektrum zapachów: potu, moczu, odchodów, wymiocin, dymu papierosowego, pleśni, zwierząt i wiele innych

• Skuteczny w różnych aplikacjach

• Naturalny, łagodny i nietoksyczny

• Przyjazny dla środowiska, biodegradowalny

• Bezpieczny i efektywny

• Odpowiedni dla wegan

Naturalnie fermentowane octy
czytaj więcej
Naturalnie fermentowane octy są cennym źródłem witamin, minerałów i naturalnych antyutleniaczy.

• Główny składnik octu – kwas octowy – ma potwierdzone działanie antybakteryjne i antyseptyczne.

• Octy są bogate w enzymy, aminokwasy, pektyny, związki polifenolowe oraz witaminy i składniki mineralne: B1, B2, B3, B5, B6, biotyna, kwas foliowy i witamina C, a także sód, fosfor, potas, wapń, żelazo i magnez.

• Dzięki swoim właściwościom od czasów starożytności octy mają zastosowanie w leczeniu i łagodzeniu wielu dolegliwości zdrowotnych, odchudzaniu oraz codziennej pielęgnacji skóry i włosów.

W naszej ofercie znajdą Państwo wyjątkowe, naturalnie fermentowane octy kosmetyczne ziołowe i owocowe.

Kombucha
czytaj więcej
Kombucha pochodzący z Azji i znany od tysięcy lat napój zwany “eliksirem młodości”.

• Jest to wywar z czarnej herbaty przefermentowany za pomocą symbiotycznych kultur bakterii i drożdży, bogaty w witaminy (witamina C, witaminy z grupy B), antyoksydanty, naturalne kwasy organiczne takie jak: kwas mlekowy, octowy, glukonowy, polifenole i minerały.

• Kombucha ze względu na swoje właściwości może być stosowana w kosmetykach do pielęgnacji skóry, włosów oraz w innych aplikacjach.

Dzikie fermenty
czytaj więcej
Dzikie fermenty powstałe w wyniku spontanicznej fermentacji roślinnej. To najbardziej fascynująca i najstarsza technologia fermentacji.
Do dzikiej fermentacji używamy starannie wyselekcjonowane rośliny z upraw ekologicznych oraz mikroorganizmy (bakterie i drożdże) w naturalny sposób obecne na roślinach.
W trakcie dzikiej fermentacji powstają unikalne ekstrakty o wyszukanych walorach i właściwościach.

Badania wykorzystywane do oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych i farmaceutycznych
czytaj więcej
Łukasiewicz-IPO Oddział w Pszczynie od lat specjalizuje się w badaniach wykorzystywanych do oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych i farmaceutycznych.
Wykonujemy badania zgodne z wytycznymi OECD, EU, EMA, ICH, FDA, ISO oraz zgodnie z systemem jakości Dobrej Praktyki Laboratoryjnej.
Badania toksykologiczne in vitro, in chemico i ex vivo:

• działania żrącego/ drażniącego na oko

• działania żrącego/ drażniącego na skórę

• uczulenia skóry

• cytotoksyczności

• fototoksyczności

• genotoksyczności

Badania toksykologiczne in vivo:

• toksyczności ostrej

• drażnienia skóry/oka

• uczulenia skóry

• podostre, podprzewlekłe i przewlekłe

• neurotoksyczności

• wpływu na rozród

• genotoksyczności

• rakotwórczości

• toksykokinetyki/ farmakokinetyki

• tolerancji miejscowej

Prowadzimy również badania projektowane na potrzeby klienta.

Śluzy osobowe i towarowe
czytaj więcej
Oferujemy najwyższej jakości śluzy osobowe i towarowe. W zależności od potrzeb w naszej ofercie znajdują się śluzy: powietrzne, towarowe, osobowe oraz higieniczne. Oferujemy pełne dopasowanie śluzy powietrznej do wymagań klienta zarówno pod względem rozmiarów jak i funkcjonalności. Wykonane ze stali nierdzewnej śluzy osobowe są niezbędnym wyposażeniem stref czystych. Wyposażone w filtr wstępny i właściwy zapewniają doskonałą izolację strefy czystej od otoczenia.

Okna podawcze
czytaj więcej
Okna podawcze umożliwiają szybkie i bezpieczne przekazywanie próbek, materiałów opakowań i narzędzi pomiędzy pomieszczeniami, ograniczając czas i minimalizując możliwość wystąpienia zanieczyszczeń krzyżowych.
Ze względu na niewielkie rozmiary ograniczają przemieszczanie się cząstek i mają bardzo niewielki wpływ różnice ciśnień pomiędzy pomieszczeniami.
Te specjalistyczne systemy wejściowe ograniczają konieczność wchodzenia do pomieszczeń czystych, a dzięki mniejszemu ruchowi w pomieszczeniu czystym znacznie zmniejsza się ilość zanieczyszczeń.

Komory rękawicowe
czytaj więcej
Komory rękawicowe to szczelnie zamknięty pojemnik służący do manipulowania materiałami, w oddzielnej atmosferze i w specyficznych warunkach.Są one powszechnie stosowane do ochrony pracowników przed materiałami niebezpiecznymi lub do ochrony substancji chemicznych i materiałów, które mogą być wrażliwe na działanie powietrza lub pary wodnej.

Profesjonalne meble laboratoryjne
czytaj więcej
Wyposażenie laboratorium w odpowiednie meble stanowi wymierną różnicę pod względem przepływu pracy, bezpieczeństwa oraz wydajności i komfortu pracy operatorów.
Ławki laboratoryjne, krzesła, taborety, stoły, blaty robocze i szafy magazynowe są używane we wszystkich rodzajach obiektów, w tym w laboratoriach medycznych, chemicznych i nauk przyrodniczych.

Odzież do cleanroom
czytaj więcej
Odzież do pomieszczeń czystych pełni kluczową funkcję ochronną – stanowi barierę pomiędzy człowiekiem, pomieszczeniem czystym i produktem. Aby być skuteczną, odzież do pomieszczeń czystych musi spełniać określone wymagania, ale przede wszystkim musi działać jako bariera. Zastosowany materiał jest wykonany z poliestru o ciągłym splocie, który zatrzymuje cząsteczki, pozwalając jednocześnie tkaninie oddychać. Dzięki temu odzież do pomieszczeń czystych może pełnić funkcję filtra, zapobiegając przedostawaniu się szkodliwych zanieczyszczeń do środowiska pomieszczenia czystego.

CleanBox
czytaj więcej
Mobilna strefa czystą, którą w łatwy sposób można przenieść do innego obiektu lub zmagazynować po zakończeniu projektu.
Rozwiązanie zapewnia podwyższenie klasy czystości na pewnym obszarze pomieszczenia czystego lub wyznaczenie obszaru o zagwarantowanym poziomie czystości dla prac maszyn (np. dla maszyn naprawiających ekrany LCD).
Dla niektórych procesów produkcyjnych nie ma potrzeby budować konwencjonalnego cleanroomu o powierzchni 100, 200 czy 1000 m2 – a wystarczy znacznie mniejszy cleanbox – pomieszczenie mobilne, które możemy postawić w dowolnym miejscu w strefie produkcji, które będzie miało np. wymiary 2x2m czy 2,5×2,5m czy 3x3m czy 5x3m.

Butelki PET z zamknięciami CRC i TE
czytaj więcej
Berry wprowadza na rynek syropów farmaceutycznych w pełni akredytowaną kombinację butelek PET z zamknięciami CRC i TE.

Oferujemy szeroką gamę opakowań farmaceutycznych, m.in. w zakresie dostaw butelek PET i zamknięć PP28 CRC & TE zabezpieczających przed otwarciem leku czy syropu przez dzieci.

Proponujemy 7serii naszych butelek PET z szyjką 28 mm, w rozmiarach od 20ml -1 litra, dostępnych w różnych wzorach + 8 różnych pasujących zamknięć.

Część z nich jest w pełni przetestowana i certyfikowana jako zabezpieczona przed dostępem dzieci zgodnie z unijną normą ISO8317 i amerykańską normą 16CFR1700.20, co gwarantuje, że opakowanie jest bezpieczne w użyciu i spełnia wymogi prawne.
Taka certyfikacja obejmuje również wkładki/linery EPE42A, EPE Saranex, F217-4 (PE Faced EPE) i I.H.S stosowane do butelek o pojemności od 50 ml do 250 ml.

Nasze butelki PET zapewniają właściwości barierowe przed wnikaniem tlenu i wilgoci, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność zawartych w nich leków /syropów.

Wytrzymałość i niewielka waga butelek sprawia, że są one wygodne, bezpieczne, odporne na stłuczenie i łatwe w transporcie.
Ponadto PET umożliwia łatwe etykietowanie i znakowanie leku, a także jest „atrakcyjną” alternatywą dla opakowań szklanych.

Butelki PET są dostępne również w wersji R-PET w 100% z przetworzonego PET przeznaczonego do kontaktu z żywnością.

Mając na celu zaspokojenie różnych potrzeb rynku farmaceutycznego, nasz pakiet jest dostępny dla klientów z ośmiu fabryk Berry w całej Europie.

Więcej informacji tutaj: Berry Launch PET bottle for the Pharmaceutical Syrup Market (berryglobal.com)

Kontakt: IzabelaBaran@berryglobal.com

ENDONEXT™
czytaj więcej
Oznaczanie endotoksyn w farmacji bez wykorzystania hemolimfy skrzypłoczy zgodnie z Farmakopeą Europejską 2.6.32

– Badanie oparte na rekombinowanym faktorze C wytwarzanym „sztucznie”, pozwalającym na uniknięcie konieczności pobierania hemolimfy od skrzypłoczy, zgodne z założeniami zasady 3R

– Metoda ilościowa, odczyt fluorescencyjny

– Dostosowanie odczynników do liczby badań wykonywanych w laboratorium w jednej serii (testy Endozyme® II, Endozyme® II GO, Endozyme® II GO Strips, Endozyme® II GO Strips ST)

– Specjalne rozwiązania umożliwiające pozbycie się interferencji (Endolisa®) i wykrycie endotoksyn w przypadku ich maskowania tzw. LER (ENDO-RS®)

– Możliwość zlecenia badań przydatności metody dla konkretnych produktów

– Pełna dokumentacja do kwalifikacji wymaganej w firmach farmaceutycznych

VITEK® MS PRIME
czytaj więcej
Analizator do identyfikacji drobnoustrojów metodą MALDI-TOF.
– System oparty na innowacyjnej bazie danych umożliwiającej uzyskanie wiarygodnego wyniku identyfikacji mikroorganizmów dzięki podejściu populacyjnemu, uwzgledniającemu zróżnicowanie geograficzne i źródła pochodzenia (przemysł i klinika). Płynne przejście pomiędzy dwiema uzupełniającymi się bazami wiedzy – zamknięta IVD zawierająca ponad 50.000 widm i otwarta SARAMIS ponad 40.000.

– Zastosowanie nowoczesnej technologii w budowie m.in. lasera i optyki umożliwiające bezawaryjną pracę lasera do ok. 10 lat – 100 miliardów „strzałów” oraz ograniczającą czynności serwisowe do minimum.

– Gotowe do użycia, płynne odczynniki, jedna procedura dla konkretnej grupy drobnoustrojów ułatwiające i przyspieszające wykonanie badania.

– Pełna dokumentacja do kwalifikacji wymaganej w firmach farmaceutycznych

SPEKTROFOTOMETR SPECTRO2GUIDE FIRMY BYK GARDNER
czytaj więcej
Jednoczesna kontrola barwy i połysku ma ogromne znaczenie, gdyż wygląd przedmiotów wyznaczają najczęściej oba te parametry (stopień połysku wpływa na postrzeganie barwy). Spektrofotometr spectro2guide mierzy nie tylko barwę i połysk, ale również ocenia fluorescencję za pomocą pomiaru dokonywanego tak jak we fluorymetrach. Wyniki pomiarów fluorescencji wyświetlane są na ekranie za pomocą wartości numerycznych oraz czytelnych wykresów.
Spektrofotometr Spectro2guide – trzy w jednym : Barwa, Połysk, Fluorescencja
• duży, kolorowy, dotykowy wyświetlacz o wymiarach 3,5”
• oparty na grafikach interfejs oraz kolorowe wykresy i ikony pozwalają na intuicyjną obsługę urządzenia
• wbudowana kamera podglądu próbki – precyzyjne pozycjonowanie urządzenia zapobiegające błędom w pomiarach oraz wstępna ocena próbki pod kątem ewentualnych niedoskonałości (zanieczyszczeń, pęknięć), powiększenie 4.5:1.
Pomiar produktów kosmetycznych stawia wiele wyzwań – płyny, pasty lub proszki mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, a małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia. Specjalnie zaprojektowane akcesoria BYK-Gardner umożliwiają bezdotykowe pomiary cieczy, past, proszków, jak również małych i zakrzywionych próbek.

Dołączony software – smart-chat pozwala na tworzenie i zarządzanie standardami cyfrowymi oraz monitorowanie stabilności procesów generując jednocześnie analizy, w tym analizy trendów, raporty i karty SPC (statistical process control).
Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

BYK-MAC I – WIELOKĄTOWY POMIAR BARWY I EFEKTÓW SPECJALNYCH
czytaj więcej
Najnowsze trendy w produkcji kosmetyków prowadzą do wytwarzania coraz bardziej lśniących, mieniących się jak diamenty lub fascynujących metalicznym wyglądem produktów.
Pomiar barw z takimi efektami wymaga znacznie więcej niż standardowa procedura pomiaru koloru solidowego (jednolitego) przy pomocy 1-kątowego spektrofotometru. Wykończenia z efektem specjalnym, zmieniają kolor i wygląd z kątem widzenia i oświetleniem. Produkty perłowe ze specjalnymi pigmentami interferencyjnymi, wykazują nie tylko zmianę jasności w zależności od kąta obserwacji, lecz także zmianę nasycenia i odcienia barwy. Dlatego taż do pomiaru barwy produktów z efektami specjalnymi, należy stosować wielokątowe spektrofotometry barwy. Kolejną kwestią jest ocena tych efektów. Firma BYK Gardner opracowała i wdrożyła parametry charakteryzujące efekty specjalne: skrzenie oraz ziarnistość.
BYK-mac i jest unikatowym, przenośnym spektrofotometrem, służącym jednocześnie do wielokątowego pomiaru barwy oraz analizy past metalicznych:
– klasyczny, 5-kątowy pomiar barwy pod kątami 15º/25º/45º/75º/110º
– dodatkowy pomiar przesunięcia koloru „poza połyskiem” dla pigmentów interferencyjnych pod kątem -15º
– pomiary skrzenia i ziarnistości do analizy efektów specjalnych
– funkcję detekcji fluorescencji.

Pomiar produktów kosmetycznych stawia wiele wyzwań – płyny, pasty lub proszki mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, a małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia. Specjalnie zaprojektowane akcesoria BYK-Gardner umożliwiają bezdotykowe pomiary cieczy, past, proszków, jak również małych i zakrzywionych próbek.
Dołączony software – smart-chat pozwala na tworzenie i zarządzanie standardami cyfrowymi oraz monitorowanie stabilności procesów.
Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

BYKO-SPECTRA PRO – KABINA ŚWIETLNA DO WIZUALNEJ OCENY BARWY WYPOSAŻONA W 7 ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA
czytaj więcej
Obserwowana barwa zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia. Przy pomocy kabiny świetlnej można symulować różne źródła światła i obserwować zgodność barw różnych próbek.
Firma BYK Gardner oferuje szereg modeli kabin świetlnych, by zapewnić stałe zdefiniowane warunki oświetleniowe i uniezależnić ocenę barwy od wpływów środowiska.
ŹRÓDŁA ŚWIATŁA NAJWYŻSZEJ KLASY
Uzyskanie wystandaryzowanego przez CIE źródła światła D65 stanowi duże wyzwanie. Nowa byko-spectra pro, dzięki zastosowaniu kombinacji lamp halogenowo-wolframowych oraz LED, zapewnia rekomendowaną Klasę A zgodną z CIE 51.2 i gwarantuje dokładne dobieranie barw.
ZASTOSOWANIE W KAŻDEJ APLIKACJI I ZGODNIE Z KAŻDĄ SPECYFIKACJĄ
Łącznie 7 certyfikowanych źródeł światła daje pewność, że produkty będą ocenione we wszystkich typowych warunkach oświetleniowych z wyłączeniem zjawiska metameryzmu:
światło dzienne D65
światło żarowe A
światło horyzontalne HZ (2300 K) Horizon: światło poranka, światło popołudniowe
światło jarzeniowe CWF, TL84, U30
ultrafiolet UV.

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

Nowoczesne tłumaczenia i pisanie
czytaj więcej
Firma Ryszard Jarża zajmuje się tłumaczeniami i pisaniem technicznym (ang. technical writing) dla innowacyjnych branż, ze szczególnym uwzględnieniem sektora life sciences.

Zapraszamy na nasze stoisko A.06, gdzie chętnie opowiemy o tym, jak współcześnie wygląda proces specjalistycznego tłumaczenia i tworzenia treści. Dowiedzą się Państwo od nas:

– Jak pracuje współczesny tłumacz — co potrafią nowoczesne systemy pamięci tłumaczeń, co jest potrzebne do zapewnienia jakości, o co chodzi w normie ISO 17100.

– Kiedy korzystanie z tłumaczeń maszynowych ma dzisiaj sens — i pod jakimi warunkami.

– Jakie narzędzia i technologie mają do dyspozycji technical writerzy — ile w pisaniu jest pisania, a ile rozmowy, co to jest standard DITA, czym jest „język kontrolowany” i nie tylko!

– I wreszcie — jak mogą Państwo skorzystać z tych wszystkich rozwiązań i kompetencji.

Automatyczne stacje pipetujące epMotion
czytaj więcej
Poznaj ofertę automatycznych stacji pipetujących do m. in. takich metod analitycznych jak: HPLC, MS, ELISA, rozcieńczenia, izolacja, NGS.
Nie musisz już pracować jak robot, ponieważ Twoje zadania mogą być wykonywane przez stacje pipetujące epMotion®.
Automatyzacja zapewnia swobodę, dzięki której możesz skupić się na pracy umysłowej.

https://www.eppendorf.com/media/MAIN/999_Microsites/Unleash_Your_Potential/220220_Eppendorf_EP-Motion_Snippet-Loop-3_1920x1080_V02_LP.mp4

Nowy system Swep
czytaj więcej
Nowy system Swep to wysokiej klasy dwustronny, zrównoważony i ergonomiczny system mycia podłóg, dzięki któremu możemy zrobić wszystko za jednym razem, uzyskując doskonały rezultat sprzątania i ergonomię, a jednocześnie oszczędzając energię, zasoby, pieniądze i czas. Uzyskał certyfikat instytutu ErgoCert Ergonomics Certifying Institute, potwierdzające jego zrównoważony charakter, ergonomię i najwyższą jakość.
Link do strony: https://www.vileda-professional.pl/Czyszczenie-pod%C5%82%C3%B3g/Mopy/Nowy-System-Swep/c/New_Swep_System

Innowacyjne kształcenie w WSIiZ! Zapraszamy
czytaj więcej
Biuro rozwoju uczelni i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zaprasza wszystkich przedstawicieli otoczenia społeczno – gospodarczego do współpracy z Uczelnią w zakresie:

• wymiany kontaktów i doświadczeń w obszarach właściwych dla studiów prowadzonych w Uczelni;

• współorganizacji studenckich praktyk zawodowych, zgodnie z preferencjami i zapotrzebowaniem samych pracodawców;

• organizacji konferencji, kongresów i spotkań branżowych służących wymianie myśli naukowej i doświadczeń biznesowych;

• współorganizacji targów pracy, praktyk i staży, sprzyjających nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów pomiędzy pracodawcami, a potencjalnymi, przyszłymi pracownikami;

• przygotowywania innowacyjnych ofert kształcenia (w tym nowych kierunków studiów podyplomowych, ścieżek kształcenia, programów edukacyjnych w ramach innych form kształcenia)

• wzajemnej prezentacji i propagowaniu osiągnięć. Zapraszamy!

GENBUTTER MANGO // INCI: Mangifera indica seed butter
czytaj więcej
Regeneruje skórę, odbudowuje ochronną warstwę lipidową. Pozostawia skórę gładką i nawilżoną. Z powodzeniem sprawdzi się również w pielęgnacji paznokci.

GENBUTTER ILLIPE // INCI: Shorea stenoptera seed butter
czytaj więcej
Tworzy hydrolipidowy film na powierzchni skóry, zapobiegając jej odwodnieniu. Delikatny produkt do skóry wrażliwej.

GENOIL PUMPKIN // INCI: Cucurbita pepo seed oil
czytaj więcej
Naturalne oraz sprawdzone rozwiązanie do pielęgnacji skóry i włosów.
Nawilża, wzmacnia oraz poprawia ogólną kondycję. Idealnie sprawdzi się w przypadku skóry suchej, dojrzałej i z problemami. Dodatkowo ogranicza wypadanie włosów, a także wspomaga ich wzrost.

GENOIL SWEET ALMOND // INCI: Prunus amygdalus dulcis oil
czytaj więcej
Doskonały do pielęgnacji włosów i skóry. Regeneruje, wygładza, nawilża oraz zmiękcza. Zmniejsza elektryzowanie i łamanie się włosów.

GENBUTTER MURUMURU // INCI: Astrocaryum murumuru seed butter
czytaj więcej
Ma właściwości natłuszczające, wygładzające, kondycjonujące i zmiękczające.
Idealne do skóry dojrzałej oraz suchej. Zabezpiecza włosy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

KWAS WINOWY // INCI: Tartaric acid
czytaj więcej
Łagodzi zmarszczki, pomaga w usuwaniu martwych komórek skóry, wyrównuje koloryt skóry, pomaga w usuwaniu zaskórników i innych niedoskonałości. Ma właściwości złuszczające, wygładzające, rozjaśniające, antybakteryjne oraz przeciwzapalne.

GENESTER IL 189 // INCI: Isoamyl laurate
czytaj więcej
Surowiec silikonopodobny. Zapewnia przyjemne, jedwabiste odczucia sensoryczne bez wrażenia tłustości.

GENEMULS PG4C // INCI: Polyglyceryl-4 caprate (and) Aqua
czytaj więcej
Surfaktant „PEG-free” o niskim potencjale drażniącym.
Solubilizacja perfum, olejków eterowych i olejów w wodnych roztworach. Ułatwia samoemulgację formulacji olejowych (tworzenie mikroemulsji w kontakcie z wodą).

GENCATION PQ6 // INCI: Polyquaternium-6
czytaj więcej
Właściwości kondycjonujące i antystatyczne. Odżywia, działa przeciw puszeniu się włosów. Zapewnia większy połysk, ułatwia układanie, nadaje miękkość i utrwalenie zarówno na mokrych jak i suchych włosach.

GENCATION K20 // INCI: Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer
czytaj więcej
Wspomaga proces emulgowania oraz poprawia stabilność emulsji. Tworzy delikatny film, pozostawiając długotrwałe i przyjemne odczucie. Zmniejsza efekt bieli w żelowych produktach.

GENCATION HB27 // INCI: C12-16 Alkyl PEG-7 Methacrylate / Perfluorohexylethyl Methacrylate Copolymer
czytaj więcej
Nadaje efekt hydrofobowy, chroni włosy przed wilgocią, ułatwia układanie loków oraz zmniejsza efekt puszenia się włosów.

GENELIP PG50 // INCI: Lauryl Alcohol Diphosphonic acid (and) Lauric acid (and) Pentylene glycol
czytaj więcej
Surowiec wielofunkcyjny. Można stosować jako czynnik chelatujący, wzmacniacz antyoksydacyjny oraz jako środek wydłużający okres przydatności. Dodatkowo zapewnia ochronę przed jełczeniem, przebarwieniami i nieprzyjemnym zapachem.

GENESTER CP 116 // INCI: Cetyl palmitate
czytaj więcej
Naturalny emulgator w emulsjach typu O/W. Wyróżnia się właściwościami kondycjonującymi oraz stabilizującymi. Działa nawilżająco i zmiękczająco. Wzmacnia również zapach gotowego produktu.

A metallic embellishment with reduced emission
czytaj więcej

About:

• Metallic embellishment printed digital and hybrid (conventional and UV Inkjet) with reduced CO2 emission

• Dedicated silver pigments provide uniform and shiny metallic feel & look effect

• These silver pigments can be over-printable to highlight all color gamut with highest metallic effect

• Flexibility with print on demand

• Could be combined with our internal adhesive coating expertise to reach the most sustainable pressure sensitive detachable labels for bottle recycling

Technical info:

• Applying silver embellishment results without waste and leftovers

• Less hazard chemicals – Less solvent content vs. gravure printing.

• Compatible in-line production with conventional and digital printing

System Rotronic Monitoring System
czytaj więcej
Firma Rotronic oferuje urządzenia do pomiaru wilgotności, temperatury, temperatury punktu rosy, stężenia CO2, różnicy ciśnień oraz przepływu powietrza.
System Rotronic Monitoring System oparty na komunikacji bezprzewodowej lub przewodowej umożliwia sprawdzanie, dokumentację oraz wizualizacje wszystkich wymienionych parametrów. Dane z systemu mogą być odczytywane poprzez Internet z komputerów PC, MAC, tabletów lub smartfonów.
Zaletą Rotronic Monitoring System jest fakt, że jest to jedno kompletne, elastyczne i proste w obsłudze rozwiązanie pomiarowe. Sercem systemu jest serwer, na którym instaluje się właściwe oprogramowanie oraz zbiera dane pomiarowe. Komunikacja pomiędzy oprogramowaniem, a rejestratorami(urządzeniami pomiarowymi) odbywa się bezprzewodowo lub poprzez sieć Ethernet.
Autoryzowany dystrybutor firmy Rotronic w Polsce, B&L International oferuje uruchomienie systemu oraz jego walidację, a także późniejszy serwis, w tym kalibrację urządzeń pomiarowych wchodzących w jego skład.

Nowa generacja zmywarek laboratoryjnych SlimLine PLW 7111
czytaj więcej
Nową generację zmywarek laboratoryjnych SlimLine PLW 7111 o szerokości tylko 650mm po raz kolejny udoskonalono pod względem obsługi i wykorzystania komory mycia. Sprawdzony system SmartLoad Plus umożliwia zastosowanie do trzech wysuwanych koszy, które można z łatwością podłączyć do obiegu płukania na czterech różnych poziomach. W ten sposób można zrealizować różne kombinacje różnych wysokości załadunku.

Zarządzanie sprzętem pomiarowym za pomocą PRIMAS online – mobilny dostęp do danych sprzętu pomiarowego
czytaj więcej
Oparty na Intranecie system zarządzania wyposażeniem pomiarowym PRIMAS online firmy Testo Industrial Services pomaga w zapewnieniu zgodności z wymaganiami dotyczącymi wyposażenia pomiarowego. Dzięki systemowi PRIMAS mobile nawet w podróży masz dostęp do danych z urządzeń pomiarowych.

Bergavit™ - ekstrakt z pomarańczy bergamotki redukujący cholesterol, zmiejszający ryzyko udaru
czytaj więcej
Bergavit™ – REDUKCJA CHOLESTEROLU, ZMNIEJSZENIE RYZYKA UDARU

Standaryzowany ekstrakt z pomarańczy bergamotki poprawiający profil lipidowy krwi. Stosowanie Bergavitu™ pozwala na obniżenie „złego” cholesterolu LDL oraz stężenia trójglicerydów. Badania kliniczne wykazały, że zażywanie Bergavitu™ zmniejsza ryzyko udaru aż o 25%!

Red Orange™ Complex - ekstrakt z sycylijskiej odmiany pomarańczy o działaniu antyoksydacyjnym, chroniącym przed fotostarzeniem
czytaj więcej
Red Orange™ Complex – DZIAŁANIE ANTYOKSYDACYJNE, OCHRONA PRZED FOTOSTARZENIEM
Standaryzowany ekstrakt otrzymany z soku trzech pigmentowanych (Moro, Tarocco i Sanguinello) odmian sycylijskiej pomarańczy krwistej. Badania kliniczne potwierdzają:
• zmniejszenie stresu oksydacyjnego
• zmniejszenie produkcji markerów stanów zapalnych
• zmniejszenie zaczerwienienia skóry i hiperpigmentacji wywołanej promieniowaniem UV
• poprawa nawilżenia skóry i zmniejszenie głębokości zmarszczek

Mucosave ™ FG - mieszanka polisacharydów z opuncji figowej łagodzących dolegliwości gastryczne, chroniących układ pokarmowy
czytaj więcej
Mucosave ™ FG – ŁAGODZENIE DOLEGLIWOŚCI GASTRYCZNYCH, OCHRONA UKŁADU POKARMOWEGO
Mieszanka polisacharydów z opuncji figowej oraz biofenoli z liści oliwki europejskiej zdolnych do ochrony i odbudowy błon śluzowych układu pokarmowego. Badania kliniczne potwierdzają:
• łagodzenie objawów Zespołu Jelita Drażliwego (IBS)
• zmniejszenie refluksu
• przywrócenie komfortu po posiłku
• wspomaganie trawienia oraz działanie prebiotyczne

Uniwersalny spektrofotometr CM-5
czytaj więcej
Oferujemy szeroki zakres rozwiązań – spektrofotometry przenośne i stacjonarne oraz oprogramowanie do pomiaru koloru i kontroli jakości i recepturowania barw. Dzięki rozmaitym akcesoriom można badać granulaty, proszki, płyny, pasty oraz gotowe wyroby, materiały nieprzeźroczyste, prześwitujące i całkiem przeźroczyste. Najnowocześniejsza technologia i najwyższa jakość naszych instrumentów zapewnia łatwą wymianę informacji o kolorze w ramach łańcucha dostaw.

Uniwersalny spektrofotometr CM-5 znakomicie łączy w sobie zalety urządzenia stacjonarnego ze swobodą pracy niezależnej od komputera, typowej dla urządzeń przenośnych. Dzięki inteligentnej, przemyślanej budowie, model ten wyznacza nowe standardy swobody pracy i przyjazności dla użytkownika. Urządzenie komunikuje się za pośrednictwem dużego, dobrze zorganizowanego wyświetlacza. Sterowanie odbywa się za pomocą kilku kolorowych przycisków, ułożonych intuicyjnie w panel nawigacyjny. Wygodny górny port pomiarowy modelu CM-5 umożliwia umieszczenie próbek w stanie stałym nad jedną z trzech dostępnych przysłon o średnicach 3, 8, a nawet 30 mm, które można łatwo wymieniać w zależności od rozmiaru próbki. Próbki w postaci proszku lub granulatu, a także nieprzezroczyste roztwory lub pasty mogą być wygodnie analizowane za pomocą opcjonalnego zestawu szalek Petriego. Jeżeli potrzebna jest analiza materiału przezroczystego lub półprzezroczystego, np. płynu lub folii, można ją wykonać w obszernej komorze pomiaru transmisji.
Spektrofotometr CM-5 w unikalny sposób przyspiesza i ułatwia codzienną pracę, oszczędzając czas, koszty i problemy.

https://www5.konicaminolta.eu/pl/urzadzenia-pomiarowe/produkty/barwa-i-polysk/spektrofotometry-stacjonarne/cm-5/wstep.html

• Doskonała dokładność i powtarzalność pomiaru

• Kompaktowa i ergonomiczna konstrukcja

• Japońska precyzja i niezawodność

Konica Minolta Sensing Europe B.V.

Sp. z o.o. Oddział w Polsce

ul. Skarbowców 23a

53-025 Wrocław

Tel.: +48 71 734 52 11

E-mail: info.poland@seu.konicaminolta.eu

Web: www.konicaminolta.pl

System do skanowania filtrów Lighthouse ScanAir Pro
czytaj więcej
Inteligentny system próbkowania przed filtrem i skanowania za.

Lighthouse ScanAir Pro System to system skanowania filtrów HEPA/ULPA oparty na liczniku cząstek. Jest to łatwa i lekka metoda testowania i skanowania szczelności PTFE, włókna szklanego oraz innych materiałów filtracyjnych.

Zawierający ergonomiczną, lekką sondę skanującą z ekranem dotykowym, system ScanAir Pro zawiera również przenośny licznik cząstek SOLAIR i dwuportowy rozcieńczalnik, który można zdalnie przełączać między pomiarami za pomocą uchwytu ekranu dotykowego.

System ScanAir Pro umożliwia wykonywanie pomiarów przed i za filtrem, które wyświetlają w czasie rzeczywistym informacje o procentach nieszczelności na zintegrowanym ekranie dotykowym.

Lighthouse ActiveCountR
czytaj więcej
Zaprojektowany, aby sprostać potrzebom branży w zakresie ciągłej bezproblemowej pracy i elastycznych parametrów, ActiveCountR jest właściwym wyborem, aby spełnić Twoje realne potrzeby w zakresie pobierania próbek mikrobiologicznych.

ActiveCountR może być obsługiwany za pomocą stacjonarnego przycisku start/stop lub zdalnie za pośrednictwem interfejsu oprogramowania.

Wykorzystując impaktor montowany z boku lub od dołu ze stali nierdzewnej 316L, ActiveCountR oferuje doskonałą elastyczność montażu.

Kompaktowy rozmiar zapewnia prawdziwą funkcjonalność „plug and play” w łatwym w użyciu pakiecie, który można szybko zintegrować z systemami monitorowania w czasie rzeczywistym LMS Pharma lub LMS Express firmy Lighthouse. Niezależnie od tego, czy pobierasz próbki w pomieszczeniu czystym, w komorze bezpieczeństwa biologicznego czy na stanowisku z przepływem laminarnym, ActiveCountR spełni Twoje potrzeby w zakresie monitorowania zgodnego z cGMP.

Lighthouse ActiveCount 100H
czytaj więcej
Próbnik drobnoustrojów z filtrem wydechowym HEPA ActiveCount100H to przenośny, aktywny próbnik powietrza o wysokiej wydajności, odpowiedni do stosowania w pomieszczeniach czystych i środowiskach aseptycznych. ActiveCount100H jest zgodny z normą ISO 14698. ActiveCount100H oferuje samoregulującą kontrolę przepływu, aby zapewnić dokładne próbkowanie oraz tryby próbkowania ciągłego i okresowego dla optymalnej elastyczności próbkowania.

Głowica impaktora, osłona przeciwpyłowa i regulowany uchwyt na szalkę Petriego można w całości sterylizować w autoklawie. Elementy te można łatwo usunąć i zainstalować na chemicznie kompatybilnej i dającej się odkażać obudowie ze stali nierdzewnej.

Wylot tego urządzenia zabezpieczony filtrem HEPA, aby zapewnić, że ActiveCount100H nie zanieczyści krytycznych środowisk.

Opcjonalna zdalna głowica do pobierania próbek minimalizuje zakłócenia jednokierunkowego przepływu powietrza w komorze bezpieczeństwa biologicznego lub stanowisku z przepływem laminarnym.

Lighthouse ApexZ3
czytaj więcej
Jeśli chcesz przenieść swój program monitorowania środowiska na wyższy poziom, ApexZ jest Twoim rozwiązaniem. Siła ApexZ zaczyna się od kompletnego systemu autodiagnostyki i jest uzupełniana przez najbardziej elastyczny system zarządzania danymi w branży, a wszystko to w najlżejszym i najmniejszym przenośnym liczniku cząstek powietrza na rynku. ApexZ jest najbardziej innowacyjnym dostępnym licznikiem cząstek i będzie ponadczasowym dodatkiem do każdej strategii kontroli zanieczyszczeń.

Na przykład dane mogą być zbierane z wbudowanej drukarki, przesyłane bezprzewodowo bezpośrednio na serwery lub integrowane bezpośrednio do systemu zarządzania informacjami laboratoryjnymi, zabezpieczając swoją strategię kontroli zanieczyszczeń na przyszłość.

Wszystkie te i inne funkcje są zamknięte w łatwej do wyczyszczenia, chemicznie kompatybilnej obudowie.

Lighthouse ApexR5
czytaj więcej
Zapewniając najwyższą integralność danych, zmniejszanie ryzyka i zgodność środowiskową, zdalny licznik cząstek ApexR5 nie ma sobie równych w branży. Zaprojektowany z ulepszoną autodiagnostyką w celu ograniczenia ryzyka, ApexR5 zapewnia najwyższą pewność danych. Dzięki minimalnemu wykrywaniu 0,5 μm i czujnikowi z diodą laserową o długiej żywotności, ApexR5 zapewnia niezrównaną wydajność, dokładność i niezawodność. Nachylona powierzchnia przednia i opcjonalne uszczelnione połączenie zapewniają zgodność z procesami odkażania, w tym VHP. ApexR5 wyróżnia się w branży i jest naprawdę najlepszy w swojej klasie.
Zaawansowane analizy chemiczne, zwłaszcza chromatograficzne - to jest nasza domena od 2012 roku.
czytaj więcej
Dzięki stałemu rozwojowi oraz grupie doświadczonych specjalistów wykonujemy bardzo wymagające projekty dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego, petrochemicznego czy zbrojeniowego.

Polecamy się zwłaszcza do współpracy w:

● Transferze metod analitycznych

● Opracowaniu i walidacji badań

● Innowacyjnych projektach i R&D

● Identyfikacji związków

● Badaniach REACH

Wykonujemy analizy jako biegli sądowi, posiadamy pozwolenie na analizę substancji psychoaktywnych, a dzięki precyzyjnemu oznaczaniu kannabinoidów, terpenów i zanieczyszczeń jesteśmy liderem w analizach konopi i jej produktów.

Nasze laboratorium posiada akredytację (AB 1755) oraz działa w systemie jakości zgodnym z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.

Zapraszamy do rozmowy na stoisku: E.24

https://ekotechlab.pl/

https://cannalabs.pl/

https://tobaccolab.pl/tpd/services/

Vit. U Complex – światowa innowacja Popławska Group
czytaj więcej
Vit. U Complex to unikalny na skalę światową surowiec, który został stworzony dzięki autorskiej technologii opracowanej przez Laboratorium Popławska Group w celu kompleksowego rozwiązania problemów cery naczyniowej i z tendencją do trądziku różowatego. Połączenie witaminy U, pozyskanej z lokalnych upraw kapusty, z ekstraktem z ambory gwarantuje wielopoziomowe działanie obejmujące:

– redukcję rumienia i podrażnień,

– uszczelnienie naczyń i zapobieganie ich pękaniu,

– wzmocnienie funkcji barierowych i restrukturyzację skóry.

Vit. U Complex to naturalny składnik aktywny – nowość w ofercie surowców kosmetycznych Popławska Group, która już stała się bestsellerem. Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym portfolio produktowym.

Płynne suplementy diety – nowa oferta Popławska Group
czytaj więcej
Na początku 2022 roku Popławska Group podjęła decyzję o rozszerzeniu działalności o produkcję suplementów diety w formie pitnej. Wiązało się to z szeroko zakrojonymi inwestycjami związanymi zarówno z przebudową hali produkcyjnej, jak i wdrożeniem systemu jakości oraz bezpieczeństwa HAACP. Efektem tych działań jest zaplanowany na pierwszy kwartał 2023 roku odbiór nowej linii i pierwsza produkcja kontraktowa Beauty Drinka. Wszystkich zainteresowanych współpracą z nami zapraszamy na stoisko C04.

Spotkajmy się w biznesie!

Certyfikacja Safe microbiome®
czytaj więcej

Od 2017 roku prowadzimy badania dotyczące wpływu produktów na mikrobiom skóry i błon śluzowych. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy badania mikrobiomu skóry dla przemysłu. Do dnia dzisiejszego jesteśmy niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie.

Pięć lat później, w 2022 roku, stworzyliśmy program międzynarodowej certyfikacji Safe-microbiome® dla produktów i surowców kosmetycznych, środków higieny osobistej, detergentów, Pro-, Pre- i Postbiotyków oraz tekstyliów. Badania prowadzimy w akredytowanym laboratorium badawczym.

Jakie są korzyści z certyfikacji Safe microbiome® dla Państwa produktu?

– Znak jakości umieszczony na opakowaniu jest ważnym wskaźnikiem zaufania do produktu i wyznacznikiem podejmowania decyzji przy zakupie

– Większa świadomość konsumentów na temat roli mikrobiomu skóry w utrzymaniu homeostazy organizmu

– Produkt bezpieczny i przyjazny dla mikrobiomu skóry

– Przewaga konkurencyjna na rynku konsumenckim

– Ogromne narzędzie marketingowe

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska C.40 podczas Targów PCI

Crystalline Every picture tells your story
czytaj więcej

The Crystalline PV/RR combines temperature and turbidity measurements with real time particle imaging. With eight in-line high quality digital visualization probes reaching 0.63 microns per pixel, seeing what is happening in the vial has never been easier: no moving parts, no cumbersome insertion probes. With a robust design, the probes are contained in a sealed, pre-aligned and sturdy environment, giving the user walk-up access to eight parallel particle view cameras.
– Visualization of the complete crystallization or formulation processes
– Real time particle size and shape information at the smallest scale

Have you ever wondered what is happening during the crystallization or formulation processes? How do you know if the sample is aggregating, foaming or oiling out?
Take the guesswork out of crystallization studies with the Crystallline PV/RR. You can easily correlate the turbidity signals with visual information finally getting thecomplete picture of thecrystallization or formulation processes.
– Polymorph and solvate screening
– Monitoring of habit changes
– Searching for less stable intermediates
– Controlling growth of certain polymorphs
– Develop and optimize your process
– Optimize and control your formulation process
– The instrument comes with eight cameras positioned in a standard configuration, capable of up to 6.0 times magnification.
The resolution of 0.63 microns per pixel can be reached without any problems, making information close to nano scale easily available while you are performing your experiments.

Learn more – https://www.crystallizationsystems.com/products/crystalline/

Crystal16 - The New Industry Standard
czytaj więcej

Improve and accelerate your crystallization research with the Crystal16 parallel crystallizer, the ultimate instrument for research and process development. With 16 reactors at a volume of 1mL, easily determine solubility curves and screen for crystallization conditions. Experience the tool being used all over the world by chemists. Designed by scientists for scientists.

– Temperature dependent solubility curves have never been easier
– A powerful system for polymorph, salt & co-crystallization research

Learn more – https://www.crystallizationsystems.com/products/crystal16/

Translate »