Wystawco, skorzystaj z ulgi na udział w targach

Od 1 stycznia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą korzystać z ulg podatkowych na ekspansję i rozwój biznesu, w tym na udział w targach. Wprowadzone rozwiązanie będzie działać także w tym roku. Dzięki niemu firmy zapłacą znacznie niższe podatki dochodowe.

Wydatki poniesione w związku z udziałem w wystawie, takie jak przygotowanie miejsca wystawienniczego, zakup biletów lotniczych dla pracowników, zapewnienie pracownikom zakwaterowania i wyżywienia itp., można podwoić w ramach odliczenia od podatku dochodowego. Przykładowo, wydając 100 zł na targi, firma płacąca 19% podatku dochodowego będzie mogła odliczyć od tego podatku 38 zł, czyli w rzeczywistości płaci nie 100 zł, a 62 zł. Wprowadzenie polityki ulgowej stanowi dodatkowe wsparcie dla firm i stanowi dla nich zachętę do rozwijania działalności. Maksymalnie w roku podatkowym można dokonać odliczenia w wysokości 1 miliona złotych.

Należy pamiętać, że jeśli wystawca zapewnia usługi dodatkowe w związku z uczestnictwem w targach, zwolnienie nie może zostać zastosowane. Dotyczy wyłącznie wydatków zwiększających sprzedaż produktów (czyli produktów wytwarzanych przez firmę). Ponadto, aby skorzystać z odliczenia, przedsiębiorcy muszą wykazać wzrost przychodów ze sprzedaży lub przychodów z kolejnych dwóch lat z tytułu sprzedaży nowych produktów lub produktów wytworzonych wcześniej, ale sprzedawanych na nowych rynkach. Jeżeli to się nie powiedzie, firma ma obowiązek zwrócić ulgę podatkową za trzeci rok, począwszy od roku udziału w wystawie.

Translate »