3D SHAKER MIXER TURBULA®
czytaj więcej
Mieszalnik wytrząsający TURBULA® służy do jednorodnego mieszania substancji sypkich o różnych ciężarach właściwych i rozmiarach cząstek. Proces mieszania odbywa się w całkowicie zamkniętym pojemniku, dzięki czemu jest higieniczny i bezpyłowy. Możliwe jest również mieszanie składników mokrych i suchych lub różnych składników mokrych.

Wyjątkowa wydajność TURBULA® została osiągnięta dzięki harmonijnemu współdziałaniu rotacji, translacji i inwersji w całym procesie mieszania. Pojemnik do mieszania obraca się ruchem trójwymiarowym. Produkt poddawany jest zmiennemu, rytmicznie pulsującemu ruchowi.

Obecnie z nową innowacyjną konstrukcją i ulepszoną funkcjonalnością, obejmującą intuicyjny interfejs HMI z zaawansowanymi funkcjami sterowania.

WAB IMPA°CT REACTOR®
czytaj więcej
WAB IMPA°CT REACTOR to nasza najnowsza innowacja w dziedzinie chemii przepływowej. Nagrzewnica indukcyjna umieszczona wokół elementów mieszających bezpośrednio i wydajnie podgrzewa reagenty do temperatury +160 °C.

Konwencjonalne procesy wsadowe można zastąpić procesem ciągłym. WAB IMPA°CT REACTOR to przełomowe, przyjazne dla użytkownika i specyficzne dla aplikacji urządzenie do syntezy molekularnej za pomocą mechanochemii. Umożliwia szybszą, bardziej selektywną i nowatorską reaktywność oraz skalowanie od g/h do t/h.

Analizator jakości mikrobiologicznej wody ColiMinder
czytaj więcej
Analizator jakości mikrobiologicznej wody ColiMinder to urządzenie do szybkiego pomiaru stopnia zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody. W trakcie trwającego 15 minut pomiaru jest w stanie zbadać ogólną jakość mikrobiologiczną wody lub podać informacje o obecności w niej konkretnych bakterii, takich jak E. coli, bakterii z grupy coli czy enterokoków. Dzięki temu, że wiarygodne wyniki otrzymywane są już w kilka minut, a nie jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego badania laboratoryjnego po około 3 dniach, ColiMinder pozwala na bieżąco monitorować jakość wody i reagować w najbardziej odpowiednim momencie.
Oznacza to, że ryzyko ewentualnych strat, problemów i opóźnień z powodu przekroczenia norm mikrobiologicznych, zostaje zredukowane do minimum.

Analizator ColiMinder doskonale sprawdzi się w badaniach jakości mikrobiologicznej wody oczyszczonej, wody pitnej, wód powierzchniowych, wody w przemyśle (do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, leków itd.), a także badania integralności membran czy oceny skuteczności procesu oczyszczania ścieków.

Uzyskaj więcej informacji pod linkiem: https://www.itsscience.pl/produkty/analizatory-obciazenia-mikrobiologicznego/analizator-coliminder.html

Autoryzowany dystrybutor urządzenia:

ITS SCIENCE Sp. z o.o.

Poświętne 25B

26-670 Pionki


XAntiAge-_INCI-Xanthohumol_
czytaj więcej
Kosmetyki zawierające ksantohumol działają na skórze nie tylko krótkoterminowo, ale przede wszystkim w dłuższym okresie czasu. Wieloaspektowe działanie tego składnika może przyczynić się do rewitalizacji, ochrony i odnowy skóry na wiele różnych sposobów. Dlatego też, gdy sięgniemy po kosmetyki z ksantohumolem, warto mieć świadomość, że nasza skóra będzie nam wdzięczna za regularne i długotrwałe stosowanie tych produktów.
W firmie A-Sense otrzymujemy czysty ksantohumol aż do krystalicznej postaci, następnie przenosimy go do nośnika olejowego np. oleju MCT o INCI: Caprylic/Capric Triglyceride.
Surowiec ma kolor żółtopomarańczowy i w zależności od dozowania może barwić masę kosmetyczną. Standardowe dozowanie XAntiAgeTM mieści się w zakresie 0,1-3%.
Zawartość czystego ksantohumolu XAntiAgeTM wynosi 0,5%, 1%, 5% lub ≤100%.

Blue Renew (INCI Azulene)
czytaj więcej
Azulen to organiczny związek chemiczny, który odgrywa ważną rolę jako składnik kosmetyczny. Jego niebieski kolor i właściwości dermo-pielęgnacyjne sprawiają, że jest on ceniony przez producentów kosmetyków na całym świecie. Azulen naturalnie występuje w olejku eterycznym rumianku, krwawnika lub innych roślin, a jego ilość waha się od 0,2 do 1,2%.
W firmie A-Sense otrzymujemy czysty azulen aż do krystalicznej postaci, następnie przenosimy go do nośnika olejowego np. oleju MCT o INCI: Caprylic/ Capric Triglyceride. Surowiec ma kolor ciemnogranatowy i w zależności od dozowania może barwić masę kosmetyczną. Dozowanie Blue Renew jest podobne do dozowania olejków eterycznych.
Zawartość czystego azulenu Blue Renew wynosi 0,5%, 1% lub 5%.
Komory klimatyczne Slide.in
czytaj więcej
Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, firma Hornik sp. z o.o. powołała zespół inżynierów, który stworzył produkt umożliwiający przechowywanie materiałów w ściśle określonych warunkach klimatycznych o znacznie większej powierzchni załadunkowej niż obecnie dostępne na rynku komory klimatyczne, jednocześnie przy zachowaniu wysokiej stabilności parametrów.

Dzięki temu zaprezentuje komory klimatyczne Slide.in spełniające rygorystyczne wymagania stawiane firmom farmaceutycznym.
Zakres parametrów pracy dostosowany do rodzaju prowadzonych badań stabilności dla wszystkich stref klimatycznych zgodnie z dyrektywą ICH Q1A:
badania normalne: 25 °C / 60 % rH
badania pośrednie: 30 °C / 65 % rH
badania przyspieszone: 40 °C / 75 % rH

Komory te przedstawiają całkiem inne podejście do powierzchni jaką dysponujemy w laboratorium.
Przy zapewnieniu 2,3 m2 po podłodze, uzyskują 6 m2/2 m3 załadunku.
Modułowa konstrukcja pozwala na transport komór przez standardowe drzwi szerokości 90 cm.
System wyjezdnych regałów z wyjmowanymi koszykami pozwala na szybki i bezproblemowy dostęp do próbek.
Brak konieczności zostawiania miejsca za i z boku urządzeń, pozwala montować szeregi komór bez utraty powierzchni.

Rispharm™ R2
Rodzina opakowań wielodawkowych do kropli do oczu /butelka+końcówka+zamknięcie
czytaj więcej
Nowy wielodawkowy zakraplacz do oczu Rispharm™ R2 z funkcją TE (Tamper Evident) zgodny z FDA, co oznacza, że pierścień zabezpieczający (TE) po otwarciu pozostaje połączony z butelką, nie spada, co zmniejsza potencjalne ryzyko obrażeń u pacjentów.
Cechy
• Butelka i końcówka w kolorze białym lub naturalnym
• Duży zakres wielkości kropli / dozy
• Duży zakres funkcji kontroli przepływu kropli / dozy
• Duża gama kolorów zamknięć / nasadek
• Zgodność z przepisami – Active DMF and Technical File
• Dostępne opcje sterylizacji zarówno Gamma, jak i ETO
• Mozliwość zastosowania różnych materiałów /granulatów farmaceutycznych: PP, PE
• Możliwość zastosowania różnych opakowań : Polybag, Tyvek Bags, Beta Bags itp.
Korzyści
• Kompatybilny z końcówką /kroplomierzem Risdrop™
• Funkcja utrzymywania pierścienia TE na miejscu po otwarciu (zgdne z FDA)

Rispharm & Rispharm R2 Short Closure TE | Berry Global
5ml Rispharm R2 LDPE PP | Berry Global

Rispharm™ Set
Rodzina opakowań wielodawkowych do kropli do oczu /butelka+końcówka+zamknięcie
czytaj więcej

RISPHARM to rodzina wielodawkowych opakowań do krpli do oczu, uniwersalny zestaw butelek, końcówek/kroplmierzy i zamknięć kompatybilny zarówno z lekami generycznymi, jak i nowymi formułami.

Cechy

 • Butelka i końcówka w kolorze białym lub naturalnym
 • Duży zakres wielkości kropli/ dozy
 • Duży zakres funkcji kontroli przepływu kropli/dozy
 • Duża gama kolorów zamknięć /nasadek
 • Zgodność z przepisami – RegulatorycompliancesActiveDMFandTechnicalFile
 • Dostępne opcje sterylizacji zarówno Gamma, jak i ETO
 • Możliwość zastosowania różnych materiałów /granulatów farmaceutycznych: PP, PE
 • Możliwość zastosowania różnych opakowań: Polybag, Tyvek Bags, Beta Bags itp.
 • produkcja w Clean ROOM

Korzyści

 • Zestaw RISPHARM jest kompatybilny z końcówką /kroplomierzem Risdrop™ oraz z zamknięciami Rispharm CRC TE
 • opakowanie łączy różne funkcjonalności i estetyki
Ophthalmic / opakowania wielodawkowe do kropli do oczu
czytaj więcej
Berry oferuje szeroką gamę opakowań wielodawkowych do kropli do oczu, które odpowiadają wymaganiom pacjentów pod względem wyglądu, konsystencji dawki, wielkości kropli, właściwości barierowych i wielu innych.

https://www.berryglobal.com/-/media/Berry/Files/Hosted-Documents/QR/berry-europe-ophthalmics-solutions-guide-digital.ashx

SPEKTROFOTOMETR SPECTRO2GUIDE FIRMY BYK GARDNER
czytaj więcej
Jednoczesna kontrola barwy i połysku ma ogromne znaczenie, gdyż wygląd przedmiotów wyznaczają najczęściej oba te parametry (stopień połysku wpływa na postrzeganie barwy). Spektrofotometr spectro2guide mierzy nie tylko barwę i połysk, ale również ocenia fluorescencję za pomocą pomiaru dokonywanego tak jak we fluorymetrach. Wyniki pomiarów fluorescencji wyświetlane są na ekranie za pomocą wartości numerycznych oraz czytelnych wykresów.
Spektrofotometr Spectro2guide – trzy w jednym : Barwa, Połysk, Fluorescencja
• duży, kolorowy, dotykowy wyświetlacz o wymiarach 3,5”
• oparty na grafikach interfejs oraz kolorowe wykresy i ikony pozwalają na intuicyjną obsługę urządzenia
• wbudowana kamera podglądu próbki – precyzyjne pozycjonowanie urządzenia zapobiegające błędom w pomiarach oraz wstępna ocena próbki pod kątem ewentualnych niedoskonałości (zanieczyszczeń, pęknięć), powiększenie 4.5:1.
Pomiar produktów kosmetycznych stawia wiele wyzwań – płyny, pasty lub proszki mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, a małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia. Specjalnie zaprojektowane akcesoria BYK-Gardner umożliwiają bezdotykowe pomiary cieczy, past, proszków, jak również małych i zakrzywionych próbek.

Dołączony software – smart-chart pozwala na tworzenie i zarządzanie standardami cyfrowymi oraz monitorowanie stabilności procesów generując jednocześnie analizy, w tym analizy trendów, raporty i karty SPC (statistical process control).

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

BYK-MAC I – WIELOKĄTOWY POMIAR BARWY I EFEKTÓW SPECJALNYCH
czytaj więcej
Najnowsze trendy w produkcji kosmetyków prowadzą do wytwarzania coraz bardziej lśniących, mieniących się jak diamenty lub fascynujących metalicznym wyglądem produktów.
Pomiar barw z takimi efektami wymaga znacznie więcej niż standardowa procedura pomiaru koloru solidowego (jednolitego) przy pomocy 1-kątowego spektrofotometru. Wykończenia z efektem specjalnym, zmieniają kolor i wygląd z kątem widzenia i oświetleniem. Produkty perłowe ze specjalnymi pigmentami interferencyjnymi, wykazują nie tylko zmianę jasności w zależności od kąta obserwacji, lecz także zmianę nasycenia i odcienia barwy. Dlatego taż do pomiaru barwy produktów z efektami specjalnymi, należy stosować wielokątowe spektrofotometry barwy. Kolejną kwestią jest ocena tych efektów. Firma BYK Gardner opracowała i wdrożyła parametry charakteryzujące efekty specjalne: skrzenie oraz ziarnistość.
BYK-mac i jest unikatowym, przenośnym spektrofotometrem, służącym jednocześnie do wielokątowego pomiaru barwy oraz analizy past metalicznych:
– klasyczny, 5-kątowy pomiar barwy pod kątami 15º/25º/45º/75º/110º
– dodatkowy pomiar przesunięcia koloru „poza połyskiem” dla pigmentów interferencyjnych pod kątem -15º
– pomiary skrzenia i ziarnistości do analizy efektów specjalnych
– funkcję detekcji fluorescencji.

Pomiar produktów kosmetycznych stawia wiele wyzwań – płyny, pasty lub proszki mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, a małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia. Specjalnie zaprojektowane akcesoria BYK-Gardner umożliwiają bezdotykowe pomiary cieczy, past, proszków, jak również małych i zakrzywionych próbek.
Dołączony software – smart-chat pozwala na tworzenie i zarządzanie standardami cyfrowymi oraz monitorowanie stabilności procesów.

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

BYKO-SPECTRA PRO – KABINA ŚWIETLNA DO WIZUALNEJ OCENY BARWY WYPOSAŻONA W 7 ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA
czytaj więcej
Obserwowana barwa zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia. Przy pomocy kabiny świetlnej można symulować różne źródła światła i obserwować zgodność barw różnych próbek.
Firma BYK Gardner oferuje szereg modeli kabin świetlnych, by zapewnić stałe zdefiniowane warunki oświetleniowe i uniezależnić ocenę barwy od wpływów środowiska.
ŹRÓDŁA ŚWIATŁA NAJWYŻSZEJ KLASY
Uzyskanie wystandaryzowanego przez CIE źródła światła D65 stanowi duże wyzwanie. Nowa byko-spectra pro, dzięki zastosowaniu kombinacji lamp halogenowo-wolframowych oraz LED, zapewnia rekomendowaną Klasę A zgodną z CIE 51.2 i gwarantuje dokładne dobieranie barw.
ZASTOSOWANIE W KAŻDEJ APLIKACJI I ZGODNIE Z KAŻDĄ SPECYFIKACJĄ
Łącznie 7 certyfikowanych źródeł światła daje pewność, że produkty będą ocenione we wszystkich typowych warunkach oświetleniowych z wyłączeniem zjawiska metameryzmu:
światło dzienne D65
światło żarowe A
światło horyzontalne HZ (2300 K) Horizon: światło poranka, światło popołudniowe
światło jarzeniowe CWF, TL84, U30
ultrafiolet UV.

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

Translate »