Targi PCI Days – wydarzenie z potencjałem

W przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja PCI Days, międzynarodowych Targów B2B Dostawców Dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego. Wpłynęły już pierwsze zgłoszenia wystawców, a w gronie patronów medialnych pojawili się nowi partnerzy, warto więc przyjrzeć się bliżej przygotowaniom do drugiej edycji PCI Days.

Pojawienie się PCI Days w kalendarzu targowym jest wyjątkową okazją dla producentów leków i kosmetyków, ponieważ są to pierwsze i jedyne w Polsce targi, które łączą branżę kosmetyczną i farmaceutyczną. Druga edycja jest zaplanowana na 4 i 5 czerwca 2020 roku, a odbędzie się w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Wystawcami podczas wydarzenia będą producenci i dostawcy dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego, mający w swojej ofercie: opakowania, surowce, maszyny do produkcji, urządzenia i usługi laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej (private label), usługi logistyczne, IT i inne. Dzięki nawiązaniu współpracy z nowymi patronami, już w te wakacje ruszyła szeroko zakrojona promocja wydarzenia.

Plan na przyszły rok

Ogromną siłą Targów PCI Days okazał się ich program merytoryczny, będący efektem wieloletniego doświadczenia organizatora, wynikającego z długotrwałej współpracy i doskonałej znajomości branż farmaceutycznej i kosmetycznej wraz z ich potrzebami. W przyszłorocznym programie nie zabraknie najbardziej bieżących tematów, dotyczących m.in. opakowań i Strategii Plastikowej 2030, która wniesie sporo zmian, także w branży leków i kosmetyków. Wzorem premierowej edycji, organizator opracowuje bogaty plan merytoryczny, pełen wykładów prowadzonych w dwóch strefach inspiracji (Farmaceutycznej Strefie Inspiracji i Kosmetycznej Strefie Inspiracji). Ponadto wiadomo już, że przygotowane zostaną konferencje tematyczne, dedykowane opakowaniom, surowcom i laboratoriom. Odbywać się będą w trzech nowoczesnych salach konferencyjnych, mieszczących się na pierwszym piętrze budynku Global EXPO, a poprowadzą je specjaliści i eksperci pracujący na co dzień w branży opakowań, surowców czy laboratoriów, co gwarantuje bardzo praktyczne podejście do tematów.

PCI Days stawia na merytorykę

Podczas premierowej edycji targów, doskonale przyjęte zostały warsztaty dla zakupowców, z całą pewnością więc zostaną uwzględnione podczas tworzenia programu na PCI Days 2020. Warto obserwować na bieżąco wszelkie aktualizacje dotyczące programu PCI Days, bo organizatorzy z pewnością jeszcze niejednym zaskoczą. Maria Kubsz-Łatas, będąca głównym koordynatorem organizacji targów, bardzo mocno podkreśla wartość programu merytorycznego wydarzenia:

– “Zauważyliśmy podczas pierwszej edycji, że odwiedzający nas producenci z ogromnym zainteresowaniem brali udział w wykładach merytorycznych, szczególnie, że dotykały wielu tematów dotyczących bezpośrednio ich codziennej pracy. To dla nich doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami i nowoczesnymi rozwiązaniami dla przemysłu czy biznesu. Idąc dalej tym tropem, podczas kolejnej edycji planujemy wzbogacić nasz program o te trzy konferencje i tym samym postawić na jeszcze więcej merytoryki”.

Zmiany organizacyjne

Ważną zmianą organizacyjną jest nowa lokalizacja wydarzenia. Centrum Targowo – Kongresowe Global EXPO w Warszawie oferuje nową, wysoce nowoczesną halę wystawową oraz piękny i przestronny hol.

– “Aby ułatwić naszym gościom dotarcie na miejsce targów, uruchomimy bezpłatne przejazdy autokarowe pomiędzy Global EXPO a dworcami kolejowymi w Warszawie. Wierzymy, że dla wielu gości, przyjeżdżających z całej Polski i z zagranicy będzie to ogromne udogodnienie” – mówi Robert Miller, Redaktor Naczelny Wydawnictwa Farmacom.

Dwa razy większa powierzchnia wystawiennicza oznacza dwa razy więcej stoisk, a także… jeszcze więcej miejsca przeznaczonego do odpoczynku, zarówno w Strefach Relaksu i Mediów, ale również w znajdującej się wewnątrz budynku Global EXPO przestronnej restauracji.

Co jeszcze?

Zarówno wstęp na targi jak i udział w programie merytorycznym będą bezpłatne dla gości. Rejestracja uczestników planowana jest na jesień i ruszy z poziomu oficjalnej strony internetowej PCI Days. Co niezwykle istotne, producenci, którzy oferują produkcję kontraktową leków lub kosmetyków, są również serdecznie zaproszeni do rozważenia udziału w targach w charakterze wystawcy.

– “Wielokrotnie docierały do nas głosy naszych odwiedzających, że private label to dziedzina bardzo przez nich poszukiwana, a nasze targi mają służyć nawiązywaniu takich kontaktów biznesowych” – mówi Maria Kubsz-Łatas. – Jestem pewna, że obecnie jest to bardzo atrakcyjna i dla wielu nowych przedsiębiorców przyszłościowa branża.

Organizator wydarzenia, Wydawnictwo Farmacom, już od 12 lat słynie ze swojego profesjonalizmu i biegłej znajomości przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. W listopadzie odbędzie się już 11. edycja prestiżowego Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego i 10. Kongresu Świata Przemysłu Kosmetycznego, imprez cyklicznie organizowanych przez Farmacom i będących dowodem na jego silną pozycję rynkową.
Więcej informacji o targach znajduje się na oficjalnej stronie imprezy: www.pcidays.pl
PCI Days można również znaleźć na portalach społecznościowych: Facebook i LinkedIn.

Translate »