Private label, czyli produkcja kontraktowa w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym

Dla firmy dysponującej (zaledwie) ciekawym pomysłem na nowy produkt, posiadanie specjalistycznego i spersonifikowanego parku maszyn nie musi już być warunkiem obligatoryjnym dla rozpoczęcia produkcji. Na rynku funkcjonuje całe mnóstwo firm oferujących swoje urządzenia i wykwalifikowany personel do wynajęcia celem rozpoczęcia produkcji kontraktowej.

Tzw. private label to doskonały sposób na wprowadzenie nowego produktu na rynek: jeden przedsiębiorca ma pomysł i tzw. know-how, drugi zaplecze techniczne i możliwości, a dzięki połączeniu ich sił może powstać produkt bardzo wysokiej jakości, generujący zysk przy możliwie najmniejszym wkładzie własnym obydwu kontrahentów. Producent kontraktowy może jednocześnie kontynuować wytwarzanie własnych produktów, a resztę swojego parku maszyn oddelegować do wykonywania zawartych kontraktów i uzyskać tym samym stuprocentowe wykorzystanie posiadanych zasobów. Jego klient natomiast zachowuje wszelkie prawa do patentów i znaków towarowych bez konieczności podejmowania inwestycji, które mogłyby spowodować u niego zbyt duże straty, zanim staną się dochodowe.

W przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, który stawia przed przedsiębiorcą wiele wyzwań, sektor produkcji kontraktowej to m.in.:
– możliwość zdywersyfikowania przychodów, jaką daje rozwój w wielu kategoriach produktowych,
– szansa na zminimalizowanie kosztów poprzez optymalizację procesu produkcji,
– oszczędności na każdym etapie produkcji,
– profesjonalne doradztwo w zakresie produkcyjnym i technologicznym oraz pełen zakres wsparcia na każdym etapie wprowadzenia nowego produktu na rynek.

Obszar private label to jeden z działów, które znajdziesz na naszych targach, a z nim wszystko czego potrzebujesz aby rozpocząć produkcję. Jeżeli sektor private label Cię interesuje, masz pomysł na innowacyjny produkt lub dysponujesz profesjonalnym zapleczem i poszukujesz firm do współpracy w zakresie produkcji kontraktowej nie zwlekaj, uwzględnij Targi PCI Days 2020 w swoim firmowym kalendarzu.

Drogi Producencie, jeżeli poza wytwarzaniem własnych produktów oferujesz produkcję kontraktową, to koniecznie zapamiętaj termin 4-5 czerwca 2020 i zarezerwuj stoisko na Targach PCI Days 2020 już dziś!

Źródła:
www.cenytransferowe.biz/kim-jest-producent-kontraktowy/ [dostęp12.07.2019].
www.biotechnologia.pl/kosmetologia/produkcja-kontraktowa-korzysci-dla-klienta-i-producenta-wg-delia-cosmetics,16092 [dostęp 12.07.2019].

Translate »