Pharma & Cosmetic Industry Days 2021 już za nami!

O tym, jak ważny jest kontakt pomiędzy przedsiębiorcami działającymi w tej samej branży, doskonale wiedzą producenci i dostawcy, którzy spotkali się podczas drugiej edycji targów PCI Days w warszawskim Centrum EXPO XXI. W dniach 8 i 9 września uwaga ponad 1,2 tys. odwiedzających skupiła się wokół 100 firm prezentujących swoje usługi i produkty.

Goście spacerujący pomiędzy stoiskami mogli zapoznać się z całą gamą ofert dedykowanych przemysłowi farmaceutycznemu i kosmetycznemu – na targach obecni byli producenci oraz dostawcy opakowań, surowców, technologii, maszyn do produkcji, wyposażenia pracowni i laboratoriów oraz oferujący usługi logistyczne i IT, analityczne i diagnostyczne, wdrożeniowe czy nowoczesne urządzenia znakujące i etykietujące. Inspirujący spacer pośród kreatywnych stoisk niewątpliwie zaowocował wieloma cennymi znajomościami i możliwościami kontraktowymi.

Strefy Inspiracji pełne pasji

Ogromnym zainteresowaniem wszystkich odwiedzających cieszyły się Kosmetyczna Strefa Inspiracji i Farmaceutyczna Strefa Inspiracji, w których odbywały się prelekcje dotyczące różnych aspektów z zakresu przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Bogate merytorycznie wystąpienia, które odbywały się jedno po drugim, wypełniały czas gościom targów, motywowały do dalszego poszerzania wiedzy teoretycznej i rozwijania pasji w zakresie obu branż. Ponadto organizator zdecydował się na dość nietypowy zabieg – zrezygnował z tradycyjnego nagłośnienia, aby nie zakłócało ono rozmów na stoiskach targowych. Zamiast tego goście, którzy chcieli wysłuchać prelekcji, otrzymywali specjalny zestaw słuchawkowy, dzięki któremu mogli całkowicie skupić się na prelegencie i zająć miejsce w wybranej Strefie Inspiracji. Niektóre prelekcje cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że słuchacze wręcz nie mieścili się w strefach. Niewątpliwie wpływ na tak wielki sukces miał nie tylko dobór tematów, ale i sylwetki prelegentów, którzy są absolutnymi ekspertami w swoich dziedzinach, wieloletnimi pracownikami specjalizującymi się w aktualnych trendach i nowinkach branżowych, pracownikami naukowymi prowadzącymi na bieżąco badania z zakresu swoich specjalności.

Branżowe warsztaty

Targi PCI Days miały jeszcze jedno kluczowe miejsce zrzeszające żądnych wiedzy odwiedzających! W znajdującej się piętro wyżej sali konferencyjnej od rana odbywała się Konferencja Mikrobiologiczna poprowadzona przez Piotra Nowaczyka z firmy Dr Nowaczyk Centrum Badań i Innowacji. Z kolei w czwartek miał miejsce Panel dla Zakupowców. Wydarzenie to prowadzone przez eksperta z Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów pokazało, jakie są wyzwania zakupowe (i nie tylko) w XXI w.

W czwartek od rana odwiedzający razem ze specjalistami Cleanproject mogli poznać w trzech panelach arkana budowania zakładu farmaceutycznego z pomieszczeniem cleanroom (pomieszczenie czyste). Warsztaty łączące wykłady i część praktyczną przeprowadziły uczestników przez cały proces budowania cleanroomu oraz pozwoliły poznać metody sprzątania, czyszczenia oraz naprawy elementów pomieszczenia. Cleanroomy używane są podczas produkcji w każdej dziedzinie, gdyż nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogą wpłynąć na jakość wyrobu końcowego. Obecnie wykorzystanie pomieszczeń czystych w produkcji kosmetycznej jest coraz bardziej powszechne i bez cienia wątpliwości ma wpływ na coraz wyższy standard produktów trafiających do klienta.

Tego dnia odbyła się również długo zapowiadana konferencja Be Inspired – Nowości Surowcowe 2021/2022, którą poprowadzili wystawcy w Kosmetycznej Strefie Inspiracji. I już dziś wiemy, że konferencja ta będzie na pewno kontynuowana przy kolejnej edycji, gdyż odniosła spory sukces, ukazując, co nowego pojawiło się na rynku.

Targi PCI Days powrócą

Targi PCI Days 2021 zagwarantowały wszystkim swoim gościom fantastyczną biznesową atmosferę oraz niepowtarzalną szansę na poznanie obecnie panujących trendów w obu branżach – farmaceutycznej i kosmetycznej. Dzięki nieocenionemu wsparciu patronów merytorycznych, patronów medialnych, instytucjonalnych oraz naszych wystawców targi okazały się celnym strzałem prosto w zapotrzebowanie obu branż i niewątpliwie doczekają się kolejnej edycji. Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę wszystkich prelegentów i odwiedzających – Targi PCI Days 2021 zawdzięczają swój sukces waszej licznej obecności i aktywnemu uczestnictwu.

Informacje o kolejnej edycji targów będą dostępne już wkrótce na oficjalnej stronie: www.pcidays.pl.

Zobacz filmik z drugiej edycji PCI DAYS:

 

Translate »