PCI Days 2020 – wiodące targi B2B dla właścicieli marek, producentów kosmetyków i leków oraz ich dostawców

W związku z rozwojem pandemii wirusa SARS-COV-2 oraz po zapoznaniu się z aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, zarządzeniem Wojewody Mazowieckiego i zakazami wydanymi przez Ministerstwo Zdrowia podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu terminu Targów PCI Days 2020 na nowy termin – tj. dni  9 – 10 września 2020r.

Odbywające się co roku Targi PCI DAYS są ważną tego typu imprezą, która skupia wiodących dostawców nowoczesnych rozwiązań i technologii dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego w jednym miejscu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 9 – 10 września, a ekspozycje blisko 120 wystawców rozmieszczone zostaną w nowej lokalizacji, jaką jest Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO w Warszawie.

Do odwiedzenia PCI Days 2020 zapraszamy przedstawicieli firm produkujących leki i kosmetyki: pracowników działu badań i rozwoju, pracowników działu jakości i bezpieczeństwa, pracowników laboratoriów, pracowników działu zaopatrzenia, pracowników działu utrzymania ruchu, technologów, inżynierów procesów, pracowników działu planowania produkcji, pracowników działu pakowania, dostawców produktów i usług, dyrektorów ds. sprzedaży i marketingu, decydentów w działach zakupów, przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży.

WYSTAWCY EDYCJI 2020

Tegoroczna edycja to dwukrotnie większa powierzchnia wystawiennicza i dwukrotnie więcej wystawców, którzy zaprezentują pełen wachlarz produktów, wyposażenia i usług dla produkcji leków i kosmetyków. Na PCI Days 2020 będzie można znaleźć kompleksową ofertę obejmującą: surowce, opakowania, maszyny do produkcji, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, a także usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT. Różnorodność oferty i innowacyjne rozwiązania dla farmacji i kosmetyki zaprezentują tacy wystawcy, jak:

Acti Pack, Aerre Inox, Afpro Filters, Alior Bank, Auspol, Avicenna Oil, Boccard Polska, Bosky, B&P Engineering, Cabka, Capsugel/Lonza, Chemgineering, Chemia i Biznes, C.H. Erbslöh Polska, Cleanproject, C.M. Systems, PPU Comex, Cornelius Polska, Cos.Mec, Craemer, CRANE ChemPharmaEnergy, Curtis Health Caps, Donserv, Dr Nowaczyk Centrum Badań i Innowacji, Efaflex Polska, Eko Higiena, Famsupport, FläktGroup Poland, Formed, GHP, Glob Center, gradient.Systemintegration, Grupa JMC, Impag Chemical Poland, Intrex, KMP Projekt, Komender, LAB-EL Elektronika Laboratoryjna, LGC Standards, Mado Systemy, Marchesini Group, MECH-MASZ Szczeciński, Miele, Mikrolab, Neumo Polska, Nortec Industrial Solutions, Nortrade Pharma, Polpak, Pol-Nil, Pont Packaging, PQE Group, Preston Packaging, Prespack, Renex Group, Rettenmaier Polska, RT Technik Zach, Salvena, scanware electronic, Shim-Pol, S.M.Art, Statsoft Polska, Stigen, Synthos Care, Unicom International, Urliński, Wiking Graf, Zigler Polska.

Kompletna lista wystawców będzie dostępna już wkrótce na oficjalnej stronie wydarzenia.

KONFERENCJA ,,BE INSPIRED – NOWOŚCI SUROWCOWE 2020/2021”

A co z surowcami, bez których nie można mówić o produkcji kosmetyków? Producenci i dostawcy surowców zapraszają do udziału w konferencji ,,Be Inspired – Nowości Surowcowe 2020/2021”, w trakcie której zaprezentują swoje innowacyjne produkty dla przemysłu kosmetycznego. Wydarzenie jest zainspirowane nieustającymi poszukiwaniami nowych i przełomowych surowców do wykorzystania w kosmetykach. Stoiska dostawców surowców będzie można odwiedzić w specjalnie przygotowanej Strefie Surowcowej. Konferencja odbędzie się w Kosmetycznej Strefie Inspiracji, a udział w niej jest bezpłatny dla wszystkich uczestników targów.

MERYTORYKA NASZĄ SIŁĄ

STREFY INSPIRACJI

Targi PCI Days to nie tylko atrakcyjna oferta wystawowa, ale również doskonała okazja do poszerzania wiedzy. W dwóch Strefach Inspiracji (Farmaceutycznej i Kosmetycznej) specjaliści z branży poruszą cały szereg najbardziej aktualnych zagadnień dotyczących produkcji kosmetyków i leków. Poniżej prezentujemy wybrane tematy, które zostaną omówione w ramach Stref Inspiracji.

KOSMETYCZNA STREFA INSPIRACJI

Analiza rynku kosmetycznego: trendy i prognozy – Karolina Szałas, Justyna Zagórska, PMR

Kosmetyki naturalne w oparciu o trendy wyznaczane przez konsumentów – Anna Kuczyńska, APN Cosmetics

Solubilizacja hydrofobowych substancji aktywnych w roztworach wodnych. O zastosowaniu surfaktantów w płynach micelarnych, tonikach i innych wodnych układach kosmetycznych – Beata Domagalska, BeWuDe

Projektowanie opakowań z uwzględnieniem końca cyklu ich życia – Marcin Łapaj, Henkel Polska

Bariery w recyklingu opakowań kosmetycznych – Marta Krawczyk, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań

Recykling opakowań po produktach kosmetycznych to obecne działania czy wyzwanie jutra? – Konrad Nowakowski, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań

Recepturowanie i wprowadzanie do obrotu kosmetyków według różnorodnych wymagań klientów kontraktowych – Natalia Kulig, Mokosh Cosmetics

FARMACEUTYCZNA STREFA INSPIRACJI

Recykling opakowań po produktach farmaceutycznych, czy to możliwe i potrzebne? – Konrad Nowakowski, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań

Bariery w recyklingu opakowań farmaceutycznych – Tomasz Kociszewski, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań

Rola reputacji marki w budowaniu pozycji rynkowej – Tomasz Baran, Ariadna Ogólnopolski Panel Badawczy

Data Integrity Expectation for EMA inspection – Danilo Neri, PQE Group

Wpływ motywacji pracowników na jakość produktów farmaceutycznych – Grzegorz Taras, Gedeon Richter Polska

Lean / optymalizacje procesowe – Curtis Health Caps

Każde Dlaczego ma swoje Dlatego – zarządzanie działaniami wyjaśniającymi wyniki OOS – Justyna Krasuska, Novartis Technical Operations

Surowce roślinne w lekach i suplementach – Curtis Health Caps

Świadome planowanie – rzetelne wykonanie – planowanie operacyjne i taktyczne w Laboratorium – Monika Lebioda, Novartis Technical Operations

W jakim kierunku idzie rynek kwasów tłuszczowych omega-3, kanabidiolu i hydrolizatów kolagenu – Tomasz Woźniak, EuroPharma Aliance

Moving with the times – A new generation of joint health solution for today’s consumer – Lonza

Pochodne katynonu w syntezie organicznej i projektowaniu związków biologicznie aktywnych – Dariusz Kozakiewicz, DK CHEM Organic Synthesis

ApplePhenon® – patented polyphenol extract from wild unripe apples – Valeria Ciarocchi, BGG Europe, Nortrade Pharma

WARSZTATY DLA ZAKUPOWCÓW

Ogromnym powodzeniem podczas poprzedniej edycji PCI Days cieszyły się warsztaty dla zakupowców. W tym roku poprowadzą je trenerzy z Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów, Monika Bis i Andrzej Zawistowski. Warsztaty podzielone będą na dwa bloki tematyczne:
1. Oszczędności czy bezpieczeństwo? Dylemat szybko rozwijających się organizacji.
2. Trendy i Wyzwania Zakupowe XXI wieku.
W ich ramach eksperci poruszą problemy związane z podejmowaniem decyzji zakupowych, takie jak zarządzanie ryzykiem w zakupach, obieranie bezpiecznych strategii czy wpływu nowych technologii na optymalizację łańcuchów dostaw. Opowiedzą również o druku 3D, wykorzystaniu sztucznej inteligencji, maszynach wydających i Internecie rzeczy.

Warsztaty dla zakupowców odbędą się na 1. piętrze Global EXPO. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc do udziału w warsztatach konieczne jest dokonanie bezpłatnej rejestracji pod adresem e-mailowym: maria.kubsz-latas@farmacom.com.pl.

KONFERENCJA MIKROBIOLOGICZNA

W tym roku program targów rozszerzy się o jeszcze jedną konferencję, którą zorganizuje Dr Nowaczyk Centrum Badań i Innowacji. Będzie ona dotyczyła zagadnień mikrobiologicznych produktów farmaceutycznych i kosmetycznych, a także całego środowiska produkcyjnego. Konferencja odbędzie się na 1. piętrze Global EXPO. Poprowadzą ją doświadczeni specjaliści z branży, na co dzień obracający się w obszarze zagadnień mikrobiologicznych w produkcji farmaceutycznej i kosmetycznej.

TYM RAZEM BĘDZIEMY W GLOBAL EXPO

Przypominamy także o zmianie adresu wydarzenia! Targi PCI Days 2020 odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie. Budynek znajduje się przy Żeraniu, najruchliwszym węźle komunikacyjnym stolicy, więc można dojechać do niego pociągiem, autobusem, taksówką i oczywiście samochodem.
Dodatkowo, aby ułatwić gościom dotarcie na PCI Days, będzie kursował bezpłatny bus pomiędzy Dworcem Wschodnim i Global EXPO. Godziny odjazdów zostaną podane za pośrednictwem oficjalnej strony targów oraz mediów społecznościowych (LinkedIn, Facebook).

WIDZIMY SIĘ NA TARGACH!

Zarejestruj swój udział już teraz na: www.pcidays.pl
Znajdziesz nas na LinkedIn oraz Facebooku!

PCI DAYS w pigułce
Data: 9 – 10 września 2020
Miejsce: Global EXPO, ul. Modlińska 6D, Warszawa
E-mail: targi@pcidays.pl
www: pcidays.pl
Organizator: FARMACOM

 

Translate »