Kolumny i kartridże do chromatografii Flash
czytaj więcej
Kolumny SepaFlash® są doskonałą alternatywą w stosunku do innych kolumn dostępnych na rynku. Kolumny flash firmy Santai zapewniają szybkie i łatwe oczyszczanie oraz rozszerzenie skali od miligramów aż do setek gram.

Złącze Luer-Lock zapewnia kompatybilność najprawdopodobniej z wszystkimi dostępnymi na rynku chromatografami cieczowymi typu flash różnych producentów.

Kolumny SepaFlash® posiadają następujące zalety:

Niezawodność i powtarzalność
Kolumny SepaFlash® produkowane są w opatentowanej technice suchego pakowania w celu uzyskania jednolitego wypełnienia złoża sorbentu ze zminimalizowanym efektem kanałowania. W wyniku tej procedury otrzymuje się na chromatogramie węższe pasma i symetryczne piki, co zapewnia wyższą rozdzielczość i lepszą powtarzalność. Innowacyjny projekt kolumn ze standardową końcówka Luer – Lock pozwala na szybkie i łatwe podłączenie do wszystkich systemów chromatografii flash dostępnych na rynku.

Uniwersalność i wszechstronność
Kolumny SepaFlash® są dostępne w rozmiarze od 4 g do 10 kg, pozwalając na oczyszczanie od 10 mg do 1000 g substancji.

Bezpieczeństwo
Innowacyjna konstrukcja kolumn SepaFlash® jest przystosowana do bezpiecznej pracy w określonym ciśnieniu znamionowym. Głowice kolumn montowane są maszynowo, dzięki czemu są w stanie wytrzymać wysokie ciśnienia stosowane w nowoczesnych systemach chromatografii flash.Kolumny typu flash serii STANDARD są maszynowo pakowane wysoko wydajnym żelem krzemionkowym przy użyciu opatentowanej techniki suchego pakowania.

* Wysoko wydajny żel krzemionkowy cechuje się ścisłym rozkładem wielkości cząstek, niskim poziomem zawartości drobnych cząstek i metali śladowych, neutralnym pH, kontrolowaną zawartością wody i dużym polem powierzchni, zapewniającym analitykom pożądane powtarzalne wyniki badań.
* Unikatowa opatentowana technika suchego pakowania gwarantuje wysoką sprawność i powtarzalność przy codziennym oczyszczaniu.
* Ciśnienie znamionowe do 300 psi (20,7 bar).

www.haas.com.pl/kategoria-produktu/kolumny

Chromatografy Flash
czytaj więcej
Chromatograf cieczowy Flash SepaBean® 2 stanowi połączenie najnowszych technologii: kontroli przepływu do 300 ml/min, detekcji UV-Vis (200-800 nm) i ELSD.

Tryb izokratyczny i gradientowy (krokowy, liniowy, 4 rozpuszczalniki, modyfikator).

Oprogramowanie z funkcjami przełożenia z płytek TLC i propozycji gradientów dla danych rozdziałów. Certyfikacja 21-CFR część 11.

Korekta gradientu bez zatrzymywania procesu.

Zautomatyzowana kontrola poziomu eluentów i zlewek.

Kolektory frakcji dla probówek i butelek, wbudowane czujniki i wyświetlacz.

www.haas.com.pl/produkt/chromatograf-flash-sepabean-2

Chromatograf cieczowy Flash SepaBean® L stanowi połączenie najnowszych technologii: ciśnienia pracy do 1450 psi (99.97 bar), kontroli przepływu do 1000 ml/min, detekcji UV-Vis (200-800 nm).

Tryb izokratyczny i gradientowy (krokowy, liniowy, 4 rozpuszczalniki dwuskładnikowe).

Oprogramowanie z funkcjami przełożenia z płytek TLC i propozycji gradientów dla danych rozdziałów. Certyfikacja 21-CFR część 11.

Korekta gradientu bez zatrzymywania procesu.

Zautomatyzowana kontrola poziomu eluentów i zlewek.

Kolektory frakcji dla probówek i butelek, wbudowane czujniki i wyświetlacz.

www.haas.com.pl/produkt/chromatograf-l

Termograwimetr TGA PT
czytaj więcej
Termograwimetry TGA PT do zastosowań termograwimetrycznych to termowaga ładowana od góry, która oferuje bardzo przyjazną dla użytkownika konstrukcję. Nawet przy masie próbki do 5g tara odbywa się elektronicznie.

Specjalnie zaprojektowane piece umożliwiają szybkie nagrzewanie i chłodzenie z szybkością od 0,001 do 250°C/min oraz bardzo precyzyjną kontrolę temperatury od 150 do 2400°C.

System może być opcjonalnie wyposażony w urządzenie sprzęgające do analizy EGA (Evolved Gas Analysis). Przyrząd doskonale nadaje się do badań składu termicznego, stabilności termicznej i utleniania.

(Opcjonalny) obliczony sygnał DTA dostarcza ważnych dodatkowych informacji dotyczących reakcji endotermicznych lub egzotermicznych. Ponadto może być używany jako narzędzie do kalibracji temperatury.

System automatyki:

Opcjonalny 42-pozycyjny robot do pobierania próbek w połączeniu z opcjonalnym automatycznym sterowaniem gazem i automatycznym systemem opróżniania umożliwia długotrwałą pracę bez nadzoru.

Aby uzyskać jeszcze wyższą przepustowość, dostępny jest również przykładowy robot do 84 pozycji.

www.haas.com.pl/produkt/termograwimetr-pt

Kalorymetr różnicowy DSC PT
czytaj więcej
Skaningowa kalorymetria różnicowa (DSC) jest najpowszechniejszą metodą analizy termicznej ze względu na szeroki zakres dostarczanych informacji. Kalorymetr różnicowy DSC PT 1600 (HDSC/DTA) zapewnia najwyższą czułość kalorymetryczną, krótkie stałe czasowe i komorę próbki wolną od kondensacji.

Cechy te gwarantują doskonałą rozdzielczość i stabilność linii bazowej przez cały okres eksploatacji urządzenia. Zapewnia to niezbędne narzędzie do badania materiałów, badań i rozwoju oraz kontroli jakości.

Modułowa koncepcja systemów HDSC i DTA pozwala na zastosowanie różnych pieców o zakresie temperatur od -150°C do 1750°C.

Próżnioszczelna konstrukcja umożliwia ilościowe oznaczanie entalpii i Cp (ciepła właściwego) w najczystszych atmosferach i pod próżnią 10-5 mbar. Systemy można rozbudować o opcjonalnego robota do pobierania próbek i połączyć z MS lub FTIR.

www.haas.com.pl/produkt/dsc

Destylacja molekularna
czytaj więcej
Destylacja molekularna z wycieranym filmem (wiped film molecular distillation) jest najlepszą metodą termicznego rozdzielania materiałów wrażliwych na działanie ciepła, ponieważ jest to najdelikatniejszy rodzaj procesu, powodujący najmniejszą degradację termiczną produktu. Nasz system ewaporacji filmowej jest szeroko stosowany w przemyśle konopnym, produkcji oleju czosnkowego, oleju z wątroby dorsza oraz w branży chemicznej i farmaceutycznej. Krótszy czas przebywania w aparaturze, niższa temperatura separacji oraz możliwość ciągłej i bezobsługowej pracy sprawiają, że system destylacji molekularnej wyróżnia się spośród innych.

Jak to działa
Materiał jest dostarczany z kolby zasilającej do cylindrycznej kolumny destylacyjnej, która jest ogrzewana na zewnątrz (za pomocą grzałki elektrycznej lub płaszcza do obiegu cieczy grzewczej), a także posiada mechanizm wycieraczki z nacięciami, który wymusza ruch cieczy w dół tworząc na ściance wewnętrznej kolumny cienki film.

W środku kolumny znajduje się wewnętrzna chłodnica, na powierzchni której kondensują pary ogrzanego materiału. Dla kannabinoidów ciecz wewnątrz chłodnicy musi być utrzymywany w podwyższonej temperaturze (~70°C), aby zapobiec dużej lepkości lub zamarzaniu THC, CBD i związanych składników.

Podczas podróży w dół po ściance wewnętrznej kolumny, lżejsze (o niższym punkcie wrzenia) frakcje cieczy zaczynają parować i skraplają się na chłodnicy wewnętrznej, spływając po niej w postaci cieczy, która płynie do kolby odbiorczej.
Cięższe pozostałości (chlorofil, sole, cukry, ciężkie frakcje wosku) nie parują i zamiast tego przepływają przez całą długość kolumny i spływają do innej kolby odbiorczej.

Zastosowania destylacji molekularnej z wycieranym filmem
1. Farmaceutyka: Do oczyszczania aktywnych składników farmaceutycznych (API), izolacji kannabinoidów z ekstraktów konopi, separacji witamin oraz oczyszczania olejków eterycznych.
2. Suplementy diety i przetwórstwo spożywcze: Do oczyszczania i zatężania suplementów diety, takich jak kwasy tłuszczowe omega-3, witamina E oraz innych związków bioaktywnych pochodzenia naturalnego, oczyszczania aromatów oraz dodatków do żywności.
3. Przemysł chemiczny: Oczyszczanie specjalistycznych chemikaliów, separacji izomerów, usuwania zanieczyszczeń z wysokowartościowych związków chemicznych oraz do oczyszczania syntetycznych olejów i smarów.
4. Przemysł naftowy i petrochemiczny: Oczyszczanie wysokowartościowych węglowodorów, separacji frakcji oleju smarowego oraz usuwania zanieczyszczeń z olejów specjalistycznych.
5. Odzysk środowiskowy: Do oczyszczania i koncentracji istotnych środowiskowo związków, takich jak usuwanie zanieczyszczeń z odpadów wodnych, koncentracja cennych związków z odcieków przemysłowych oraz odzyskiwanie rozpuszczalników.
6. Kosmetyki i produkty do pielęgnacji osobistej: Oczyszczanie i koncentracji naturalnych ekstraktów stosowanych w kosmetykach i produktach do pielęgnacji osobistej, takich jak olejki eteryczne, ekstrakty roślinne oraz składniki aktywne.
7. Badania i rozwój: Oczyszczania i izolacji nowych związków, separacji skomplikowanych mieszanin oraz syntezy wysokoczystych standardów do testów analitycznych.
8. Biotechnologia: Do oczyszczania biomolekuł, takich jak białka, enzymy i kwasy nukleinowe, a także do koncentracji i izolacji związków bioaktywnych z brodawek fermentacyjnych.

www.haas.com.pl/destylacja-molekularna-z-wycieranym-filmem-wiped-film-molecular-distillation

Ekstrakcja nadkrytyczną wodą
czytaj więcej

Obróbka wody pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze odgrywa zasadniczą rolę w wielu dziedzinach badań, umożliwiając ekstrakcję cennych substancji z ziół, nasion i liści. Jako uzupełnienie naszej przyjaznej dla środowiska technologii nadkrytycznego CO2, podkrytyczne przetwarzanie wody ułatwia ekstrakcję bardziej polarnych związków. Warto zauważyć, że woda podkrytyczna inicjuje również kontrolowaną hydrolizę białek, eliminując potrzebę stosowania dodatków katalitycznych, czyniąc ją potężnym narzędziem w badaniach produktów naturalnych.

www.haas.com.pl/produkt/ekstraktory-co2

Ekstrakcja nadkrytycznym CO2
czytaj więcej
Ekstraktor SFE to zaawansowane urządzenie wykorzystywane do ekstrakcji metodą nadkrytyczną. SFE to skrót od Supercritical Fluid Extraction, co oznacza ekstrakcję metodą nadkrytyczną przy użyciu substancji nadkrytycznych, takich jak dwutlenek węgla (CO2).

Ekstraktor SFE jest doskonałym narzędziem dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego i innych dziedzin, które wymagają wydajnej i precyzyjnej ekstrakcji z surowców roślinnych. Dzięki zastosowaniu nadkrytycznych substancji ekstrakcyjnych, ekstraktor SFE umożliwia wydobycie cennych związków z surowców roślinnych, takich jak fitochemikalia, olejki eteryczne, flawonoidy, terpeny i wiele innych.

Główne cechy i zalety ekstraktora SFE to:

1. Wydajność: Ekstraktor SFE zapewnia wysoką wydajność ekstrakcji, co przekłada się na większą produkcję i oszczędność czasu.
2. Jakość ekstraktów: Dzięki kontrolowanym warunkom ekstrakcji nadkrytycznej, ekstraktor SFE umożliwia uzyskanie wysokiej jakości ekstraktów, bogatych w pożądane związki.
3. Bezpieczeństwo: Ekstraktor SFE wykorzystuje bezpieczne substancje ekstrakcyjne, takie jak dwutlenek węgla, co minimalizuje ryzyko wystąpienia niebezpiecznych reakcji chemicznych.
4. Zrównoważony proces: Metoda nadkrytyczna jest przyjazna dla środowiska, ponieważ substancje ekstrakcyjne mogą być odzyskiwane i ponownie wykorzystywane, a także nie wymaga użycia rozpuszczalników organicznych.

Dlaczego stosować CO2 w stanie nadkrytycznym?
Ekstrakcja płynem nadkrytycznym (SFE) przy użyciu CO2 jest powszechnie stosowana do ekstrakcji związków ze stałych materiałów botanicznych ze względu na osiągalne ciśnienie i niską temperaturę (temperatura krytyczna i ciśnienie 31°C i 74 bar). Wykazuje szereg zalet charakterystycznych dla CO2 w porównaniu z tradycyjnymi alternatywami pochodzenia petrochemicznego.

Regulowana polaryzacja
CO2 jest dobrym rozpuszczalnikiem do ekstrakcji cząsteczek lipofilowych i hydrofobowych, dlatego jest popularny w ekstrakcji produktów naturalnych. Są jednak chwile, kiedy produkt będący przedmiotem zainteresowania jest bardziej polarny. Polarność CO2 można regulować przez dodanie rozpuszczalnika o wyższej polarności, takiego jak etanol. Niewielki procent bardziej polarnych rozpuszczalników może mieć znaczący wpływ na to, które składniki są ekstrahowane. Może również pomóc w zmniejszeniu ciśnień wymaganych do ekstrakcji składników, takich jak polifenole.

Frakcjonowanie selektywne
Podczas ekstrakcji można dostosować warunki, aby zmienić gęstość CO2 w celu selektywnej ekstrakcji określonych składników. Ta sama dostrajalność jest możliwa po stronie odbiorczej ekstraktora. W systemie, który ma wiele separatorów z własnymi regulatorami ciśnienia wstecznego, warunki w każdym z nich można dostosować, aby uzyskać określoną gęstość. Selektywne wytrącanie różnych związków do każdego z separatorów.

Izolacja
Wyodrębnianie ekstraktu wymaga rozprężenia CO2. Wiąże się to ze zmianą fazy z płynu nadkrytycznego w gaz. Ta diametralna zmiana gęstości powoduje oddzielenie rozpuszczonych związków od CO2. Gazowy CO2 jest wtedy w stanie uciec, pozostawiając ekstrakt niezanieczyszczony płynem ekstrakcyjnym.

Recykling
Jeden z najpotężniejszych aspektów CO2 jako rozpuszczalnika można zaobserwować podczas zbierania produktu z separatora, gdy CO2 przechodzi ponownie w gaz, pozostawiając czysty produkt. Możemy również ponownie wykorzystać CO2, ponownie go sprężając. Najbardziej powszechną metodą jest obniżenie ciśnienia CO2 w końcowym kolektorze do 55 barów (ciśnienie w butli), tak aby można go było zawrócić z powrotem do zbiornika do ponownego użycia.
Może to jednak stanowić pewne wyzwanie, ponieważ ekstrahowany materiał może przenosić się i powodować blokady. Przenoszony materiał może również zanieczyścić proces ekstrakcji. Dzięki zrozumieniu warunków materiałowych i procesowych efekty te można zminimalizować i/lub usunąć.

Odpowiedzialność za środowisko
W przeciwieństwie do innych ekstrakcji rozpuszczalnikowych, CO2 jest odzyskiwany z innych procesów przemysłowych jako produkt uboczny. Jest oczyszczany i przechowywany w stanie gotowym do użycia w wielu różnych procesach, w tym w ekstrakcjach CO2 w stanie nadkrytycznym. Odnawialny i obfity charakter CO2 jest jedną z najbardziej atrakcyjnych właściwości przy stosowaniu CO2 jako alternatywnego rozpuszczalnika, jednak ma również inne zalety:

1. Nietoksyczność,
2. Niepalność,
3. Brak ekotoksyczności.

Ta kombinacja właściwości sprawia, że CO2 jest atrakcyjnym alternatywnym rozpuszczalnikiem dla przetwarzania przemysłowego.

www.haas.com.pl/produkt/ekstraktory-co2

Reaktory ciśnieniowe
czytaj więcej
Wysokie wartości ciśnienia są często niezbędne w syntezie niecodziennych substancji. Dla takich procesów proponujemy reaktory ciśnieniowe ze stali, w objętości z zakresu od 50 ml do ponad 100 L.

Naczynie reakcyjne jest umieszczone w bloku wykonanym ze stopu odpornego na kwasy, korozję i nierzadko wymagające warunki procesu. Za pomocą zaworów do układu doprowadzany jest wybrany gaz, a kontrola ciśnienia jest możliwa dzięki pracy elektrozaworów. Mieszanie zawartości naczynia jest dokonywane za pomocą mieszadła mechanicznego ze sprzęgłem magnetycznym lub za pomocą mieszadła magnetycznego, a zastosowanie ogrzewania elektrycznego wraz z wężownicą chłodzącą pozwala na szybką wymianę ciepła, co znacznie skraca czas studzenia układu i zwiększa jego wydajność.

W wybranych układach pracujących w niższych parametrach ciśnień (maks. 350 bar) możliwe jest kontrolowanie warunków reakcji za pomocą opcjonalnych czujników – wszystko po to, by stworzyć układ na miarę Państwa potrzeb.

Maksymalna temperatura: 500°C
Maksymalne ciśnienie: 650 bar
Maksymalna objętość: ponad 100 L

www.haas.com.pl/produkt/reaktory-cisnieniowe

Reaktory szklane
czytaj więcej
Reaktory wykonane ze szkła borokrzemowego wysokiej klasy, odpornego na ciśnienie, pozwalają na przeprowadzanie różnorodnych procesów takich jak synteza, homogenizacja, mieszanie i rozpraszanie niezależnie od skali, zarówno podczas badań podstawowych w jednostkach badawczych, jak i w ramach działalności przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego, petrochemicznego i spożywczego. Oferujemy reaktory w szerokim zakresie pojemności – od 50 ml do 200 l.

Przejrzystość obsługi i naczynia reakcyjnego pozwalają na kontrolę procesu przebiegającego w parametrach relatywnie niskich ciśnień, w próżni lub przy ciśnieniu atmosferycznym. Standardowo zawartość naczynia jest mieszana w sposób mechaniczny, a przy mniejszych objętościach (do 1 L) możliwe jest zastosowanie mieszadła magnetycznego. Regulacja temperatury może odbywać się za pomocą ogrzewania blokowego, płaszcza grzewczego lub cyrkulatora, co pozwala na skrócenie czas nagrzewania i chłodzenia, tym samym przyspieszenie startu kolejnego procesu.

Wybrane układy mogą być doposażone w szereg sond i czujników pozwalających na dokładniejszą kontrolę zachodzących procesów – wszystko po to, by stworzyć układ na miarę Twoich potrzeb.

www.haas.com.pl/produkt/reaktory-szklane

Kontroluj przepływ mediów - zawór zaciskowy VZQA
czytaj więcej

Normalnie zamknięty czy normalnie otwarty? Wybór należy do Ciebie. Dzięki zaworowi zaciskowemu VZQA można jeszcze lepiej sterować przepływem mediów takich jak granulaty, ciecze zawierające cząstki stałe, media o wysokiej lepkości i media ścierne. Kompaktowy zawór jest szybki w montażu, łatwy do czyszczenia i konfigurowalny modułowo.

Poszczególne komponenty VZQA umożliwiają modułową konfigurację. Zarówno jeśli chodzi o standardy przyłączy, materiały, jak i tuleje zaworów zaciskowych. Również wkład uszczelniający może być łatwo wymieniony bez użycia specjalnych narzędzi. Jest to konieczne dopiero po około milionie cykli przełączania w określonych warunkach pracy. Wszystko to wraz z prostym montażem sprawia, że zawór zaciskowy VZQA jest bardzo ekonomiczny. Wytrzymały i niezawodny w eksploatacji.

https://www.festo.com/pl/pl/p/zawor-zaciskowy-id_VZQA/?TAB=Highlights

LarianTech GmbH
czytaj więcej
Monitorowanie jest kluczową częścią nauki laboratoryjnej. Kosztuje bardzo niewiele w porównaniu z wartością zasobów, które chroni.

K-TECH Monitoring Devices firmy LarianTech GmbH to innowacyjne urządzenia monitorujące dla klientów, którzy poszukują skutecznych narzędzi do monitorowania oraz kontroli różnych procesów w swoich firmach.

Zawory z separacją mediów VYKA/VYKB/VYKC
czytaj więcej
Niezwykła precyzja!

Niezależnie od tego, czy potrzebne jest dozowanie, zasysanie czy przepływ ciągły, dzięki zaworom z separacją mediów oferowanym przez Festo można wybrać jeden z trzech trybów pracy.

Kompaktowe, ale wydajne zawory są niezwykle precyzyjne w aplikacjach dozowania i zasysania każdej ilości, nawet tej najmniejszej.

Ich imponujące parametry ciśnienia i szerokość nominalna sprawiają, że są one również idealne do regulacji przepływu.

Przykładowe zastosowania:
– w automatyce laboratoryjnej i technice medycznej do dozowania cieczy
– w diagnostyce in vitro
– w aplikacjach napełniania o wysokiej precyzji z wrażliwymi lub agresywnymi mediami np. w przemyśle perfumeryjnym lub do pakowania soczewek kontaktowych

Więcej informacji:

Zawory VYKA:
https://www.festo.com/pl/pl/p/zawory-z-separacja-medium-id_VYKA/?tab=HIGHLIGHTS

Zawory VYKB:
https://www.festo.com/pl/pl/p/zawory-z-separacja-medium-id_VYKB/?tab=HIGHLIGHTS

Zawory VYKC:
https://www.festo.com/pl/pl/p/elektrozawor-odseparowany-od-medium-id_VYKC/?q=vykc%7E%3AfestoSortOrderScored

RODZINA RAMION ODCIĄGOWYCH FUMEX PSS DO POMIESZCZEŃ CZYSTYCH Z NAGRODĄ GERMAN DESIGN
czytaj więcej
Rodzina ramion odciągowych FUMEX PSS szwedzkiej marki – zbudowanych w całości ze stali kwasoodpornej polerowanej na wysoki połysk i antystatycznego węża wyposażonego w szybkozłącza – jest najłatwiejszym w czyszczeniu ramieniem odciągowym w branży z przeznaczeniem do pomieszczeń Cleanroom.

Ramiona FUMEX PSS o estetycznym designie przygotowane do pracy w środowiskach o wysokich wymagań pod kątem higieny i sterylności, jak i antystatyczności sprawdzą się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, w tym w pomieszczeniach czystych Cleanroom.

Posiadają certyfikat czystości TÜV SÜD: 3801499-00 w klasie ISO6 zgodnie z DIN EN ISO 14644-1, który odpowiada klasie C GMP w zakresie wielkości cząstek. Spełniają także wymagania dyrektywy ATEX dla stref bezpieczeństwa dla urządzeń kategorii 2 dla gazów i pyłów mogących tworzyć atmosferę wybuchową klasy 1 i 21 oraz 2 i 22.

Design, funkcjonalność oraz wysokiej jakości materiały użyte do produkcji ramienia FUMEX PSS sprawiły, że w 2024 roku jego konstruktorzy otrzymali German Design Award w kategorii Excellent Product Design Industry.

Firma BART Sp. z o.o., która jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę szwedzkiego producenta Fumex AG ma w ofercie szeroką gamę ramion odciągowych dla laboratoriów i przemysłu. Wybór wielu długości i średnic ramion laboratoryjnych, a także materiałów, z których zostały wykonane pozwoli dobrać je do wymagań procesu i rodzaju zanieczyszczeń. Paleta rozwiązań obejmuje ramiona w wykonaniu chemoodpornym, ramiona z tworzyw antystatycznych ESD, ramiona w wykonaniu EX zgodne z dyrektywą ATEX, ramiona przeznaczone do środowisk Cleanroom i „Food Grade”, jak i ramiona standardowe do odciągu typowych pyłów, gazów i aerozoli.

Do rozmowy o szczegółach i możliwościach zastosowania ramion Fumex zapraszamy na stoisko C.27. Kompleksowa oferta firmy Bart Sp. z o.o. dla pomieszczeń Cleanroom, laboratoriów i obiektów przemysłowych dostępna jest na:

https://www.btcleanroom.pl/
https://bart-vent.pl
https://www.fumex.pl

MD60 Młyn rozdrabniający
czytaj więcej
Wysokoobrotowy młyn rozdrabniający do proszków, pigmentów i środków wiążących o szerokim zakresie pojemności. Dostępny w różnych rozmiarach.
LV120B Półautomatyczna prasa do proszków kosmetycznych
czytaj więcej
Maszyna od firmy Lorenzato dedykowana do zagęszczania kosmetyków w proszku, takich jak cienie do powiek, róże i pudry do twarzy.
PharmaTainer ™
czytaj więcej
Oferta PharmaTainer™ obejmuje butelki o pojemności od 10 ml do 20 l, wykonane z PET lub PC. Jest to produkt sterylny, który można stosować do przenoszenia, przechowywania i transportu płynów, szczepionek, produktów biofarmaceutycznych, pożywek hodowlanych oraz innych materiałów biotechnologicznych.
Wszystkie butelki PharmaTainer™ są produkowane w 100% z żywic klasy medycznej, zatwierdzonych przez ADCF zgodnie z DMF. Butelki te tworzone są wtryskowo z rozdmuchem, dzięki czemu są idealnie uformowane. Spełniają USP 788 z limitami cząstek <1,7%. Badanie endotoksyn w naszych butelkach opiera się na zwalidowanej metodzie. Jest ona zgodna z aktualnymi metodologiami badania endotoksyny bakteryjnej USP <85> i EP (BET).
Precyzyjnie ukształtowane zamknięcia oraz szyjki, mają solidne gwinty, które zapewniają szczelność i bezpieczeństwo. Butle występują w różnych pojemnościach 10 ml, 125 ml, 250ml, 500 ml, 1 l, 2 l, 5 l, 10 l i 20 l.
One2Fill
czytaj więcej
One2Fill to pierwszy system do jednoczesnego napełniania butelek, który charakteryzuje się precyzją, niezwykłą szybkością i prostotą obsługi. Dzięki innowacyjnej technologii, One2Fill jest znacznie szybszy niż tradycyjne systemy. Owe rozwiązanie wykorzystuje SaniSure® One Vent Hub, co zapewnia napełnianie z wysoką dokładnością, wynoszącą ± 3%.
Jednym z kluczowych atutów One2Fill jest jego prostota. System wymaga jedynie jednej linii zasilającej oraz jednego filtra wentylacyjnego, co znacząco ułatwia i przyspiesza proces instalacji i testowania. Dodatkowo, One2Fill wymaga niższych nakładów inwestycyjnych w porównaniu z obecnie stosowanymi systemami.
System ten jest aseptyczny i trwały, dzięki zastosowaniu odpowiednich produktów oraz połączeń. Wysoką jakość i sterylność zapewniają butelki PharmaTainer™ oraz mechanizm nakrętek Cap2V8®.
Mix4Sure ™
czytaj więcej
Mix4Sure ™ to innowacyjny system mieszania, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości i efektywności w procesach biofarmaceutycznych. Jest to aseptyczny, zamknięty mechanizm, kompatybilny z butlami o pojemności 5, 10, 20 lub 50 litrów. Mixed4Sure™ redukuje ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów podczas mieszania, wymaga mniejszych nakładów finansowych oraz skraca czas konfiguracji. Umożliwia precyzyjne oraz ciągłe mieszanie na różnych poziomach od 50 ml do 20 litrów. Mixed4Sure™ może być wyposażony w dodatkowe elementy, co czyni go jeszcze bardziej wszechstronnym i funkcjonalnym. System cechuje elastyczność oraz precyzja podczas mieszania, dostosowując się tym samym do specyficznych potrzeb produkcyjnych.
Ezfil+ System do odgazowania i dozowania medium w analizie uwalniania
czytaj więcej
System Ezfill+ usuwa typowe przyczyny testów rozpuszczania OOS i niepowodzeń kwalifikacyjnych związanych z odpowietrzaniem i dozowaniem mediów. Aparat charakteryzuje się zautomatyzowanym, odpowietrzaniem i dozowaniem medium do procesu uwalniania, co upraszcza proces przygotowania pożywek, jednocześnie niweluje błędy. Dodatkowo aparat generuje kompleksowe raporty zawierające parametry metody oraz informacje o użytkowniku, który dozował medium, co umożliwia monitoring przygotowania pożywek w ramach kompletnego rozwiązania zapewniającego integralność danych.
System jest sterowany za pomocą intuicyjnego ekranu dotykowego na kompaktowym wbudowanym sterowniku, który można łatwo przenosić między łaźniami za pomocą opcjonalnego mobilnego solidnego wózka. Dodatkowo dla systemu Ezfill+ dostępna jest zdalnie sterowana dysza dozująca medium do naczyń. Aparat jest kompatybilny z większością łaźni do uwalniania dostępnych na rynku.
System Distek 2500 Select bez łaźni wodnej
czytaj więcej
Model 2500 Select jest kulminacją trzech generacji opatentowanej technologii, charakteryzującej się wyjątkowo krótkimi czasami nagrzewania mediów i znacznie mniejszym zużyciem energii. System oferuje dużą elastyczność i konfigurowalność. Można go skonfigurować jako aparat USP 1, 2, 5 i 6, a także samorozpuszczanie. Aparat posiada rozbudowane możliwości zapisu użytkowników, metod i raportów dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu. Opatentowane bezprzewodowe czujniki temperatury stale monitorują i wyświetlają temperaturę w każdym z naczyń. Niezrównana kontrola nad przyrządem oraz automatyczne zapisywanie numerów seryjnych komponentów i automatyczne przypomnienia o kwalifikacjach sprawiają, że model 2500 RTD jest wystarczająco solidny i niezawodny do zastosowań związanych z kontrolą jakości, a jednocześnie odpowiednio elastyczny do zastosowań badawczo-rozwojowych w laboratoriach R&D.
Spektrometr mas QTrap® 5500+
czytaj więcej
Poza funkcjonalnością typowego Triple Quad’a, system dodatkowo pracuje w trybie QTrap®. Oznacza to działanie liniowej pułapki jonowej, która pozwala zwiększyć czułość oraz selektywność oznaczeń. Zestaw LC-MS/MS ze spektrometrem QTrap® 5500+ zapewnia bardzo niskie limity oznaczalności i wykrywalności przy maksymalnej przepustowości. Spektrometr nadaje się idealnie do zestawu z ultrawysokosprawnym chromatografem cieczowym (UHPLC). Unikatowe rozwiązanie zakrzywionej komory zderzeń LINAC® sprawia, że urządzenie jest kompaktowe i zajmuje stosunkowo mało miejsca w laboratorium.
Spektrometr mas X500R QTOF
czytaj więcej
LC-MS/MS jest złotym standardem w analizie ilościowej polarnych, średniopolarnych, nielotnych i termicznie nietrwałych związków organicznych. Technikę tę wykorzystuje się w analizach bardzo szerokiej gamy matryc biologicznych, środowiskowych, farmaceutycznych i przemysłowych. Do analiz ilościowych i jakościowych doskonale nadają się hybrydowe spektrometry mas typu QTOF, ponieważ łączą w sobie technologię SCIEX Triple Quad z analizatorem TOF. W swojej klasie charakteryzują się one niezrównaną czułością i szybkością akwizycji danych MS i MS/MS. Ponadto, w urządzeniach, które polecamy, zastosowana technologia i oprogramowanie znajduje szerokie zastosowanie w wysokowydajnych analizach ilościowych i jakościowych.
HygroGen
czytaj więcej
HygroGen jest generatorem wilgotności względnej (%rh) i temperatury firmy Rotronic wykorzystywanym w celu kalibracji termohigrometrów. Wykonany jako kompaktowe przenośne urządzenie wymagające jedynie zewnętrznego zasilania, pozwala na użycie go w dowolnym miejscu. Cechuje się możliwością nastawy i kontroli temperatury wewnątrz komory kalibracyjnej w szerokim zakresie od 0 do 60°C oraz możliwością zmiany nastawionych warunków wilgotności w czasie ok. 5 minut.

Dzięki HygroGen ograniczamy czas i koszty kalibracji. HygroGen jest urządzeniem przenośnym, można go użyć w miejscu pomiaru, bez konieczności demontażu i ponownego montażu sprawdzanych urządzeń. Inną korzyścią tej metody kalibracji jest możliwość sprawdzenia pracy urządzenia lub systemu monitorowania parametrów wilgotności i temperatury w całym zakresie pomiarowym. HygroGen dostarczany jest w komplecie z certyfikowaną sondą wzorcową, którą można w dowolnym momencie łatwo wymienić.

BIOBALL® czyli standaryzowane szczepy bakterii i grzybów.
czytaj więcej
Są to liofilizowane kulki, które dzięki opatentowanej technologii, zawierają precyzyjną liczbę mikroorganizmów, co zapewnia wyjątkową dokładność ilościowej kontroli jakości mikrobiologicznej.
BIOBALL® jest certyfikowanym materiałem referencyjnym (CRM) zgodnie z normą ISO 17034:2016.

Aby zapewnić za każdym razem prawidłowe wyniki dla testu żyzności oraz jałowości, produkty BIOBALL® SINGLESHOT i MULTISHOT precyzyjnie dostarczają określoną liczbę jednostek tworzących kolonie – z serii na serię. Powtarzalność liczby drobnoustrojów między seriami ogranicza ryzyko „nieudanej kontroli jakości” wynikającej ze zmienności warunków jej wykonania.
• Test można przeprowadzić w dowolnym momencie – bez konieczności rozmrażania, wstępnego namnażania
• Stabilność produktu MULTISHOT do 14 dni
• Dostępne wszystkie główne szczepy farmakopealne

ENDONEXT™
czytaj więcej
Oznaczanie endotoksyn w farmacji bez wykorzystania hemolimfy skrzypłoczy zgodnie z Farmakopeą Europejską 2.6.32

– Badanie oparte na rekombinowanym faktorze C wytwarzanym „sztucznie”, pozwalającym na uniknięcie konieczności pobierania hemolimfy od skrzypłoczy, zgodne z założeniami zasady 3R

– Metoda ilościowa, odczyt fluorescencyjny

– Dostosowanie odczynników do liczby badań wykonywanych w laboratorium w jednej serii (testy Endozyme® II, Endozyme® II GO, Endozyme® II GO Strips, Endozyme® II GO Strips ST)

– Specjalne rozwiązania umożliwiające pozbycie się interferencji (Endolisa®) i wykrycie endotoksyn w przypadku ich maskowania tzw. LER (ENDO-RS®)

– Możliwość zlecenia badań przydatności metody dla konkretnych produktów

– Pełna dokumentacja do kwalifikacji wymaganej w firmach farmaceutycznych

VITEK® MS PRIME
czytaj więcej
Analizator do identyfikacji drobnoustrojów metodą MALDI-TOF.
– System oparty na innowacyjnej bazie danych umożliwiającej uzyskanie wiarygodnego wyniku identyfikacji mikroorganizmów dzięki podejściu populacyjnemu, uwzgledniającemu zróżnicowanie geograficzne i źródła pochodzenia (przemysł i klinika). Płynne przejście pomiędzy dwiema uzupełniającymi się bazami wiedzy – zamknięta IVD zawierająca ponad 50.000 widm i otwarta SARAMIS ponad 40.000.

– Zastosowanie nowoczesnej technologii w budowie m.in. lasera i optyki umożliwiające bezawaryjną pracę lasera do ok. 10 lat – 100 miliardów „strzałów” oraz ograniczającą czynności serwisowe do minimum.

– Gotowe do użycia, płynne odczynniki, jedna procedura dla konkretnej grupy drobnoustrojów ułatwiające i przyspieszające wykonanie badania.

– Pełna dokumentacja do kwalifikacji wymaganej w firmach farmaceutycznych

3D SHAKER MIXER TURBULA®
czytaj więcej
Mieszalnik wytrząsający TURBULA® służy do jednorodnego mieszania substancji sypkich o różnych ciężarach właściwych i rozmiarach cząstek. Proces mieszania odbywa się w całkowicie zamkniętym pojemniku, dzięki czemu jest higieniczny i bezpyłowy. Możliwe jest również mieszanie składników mokrych i suchych lub różnych składników mokrych.

Wyjątkowa wydajność TURBULA® została osiągnięta dzięki harmonijnemu współdziałaniu rotacji, translacji i inwersji w całym procesie mieszania. Pojemnik do mieszania obraca się ruchem trójwymiarowym. Produkt poddawany jest zmiennemu, rytmicznie pulsującemu ruchowi.

Obecnie z nową innowacyjną konstrukcją i ulepszoną funkcjonalnością, obejmującą intuicyjny interfejs HMI z zaawansowanymi funkcjami sterowania.

WAB IMPA°CT REACTOR®
czytaj więcej
WAB IMPA°CT REACTOR to nasza najnowsza innowacja w dziedzinie chemii przepływowej. Nagrzewnica indukcyjna umieszczona wokół elementów mieszających bezpośrednio i wydajnie podgrzewa reagenty do temperatury +160 °C.

Konwencjonalne procesy wsadowe można zastąpić procesem ciągłym. WAB IMPA°CT REACTOR to przełomowe, przyjazne dla użytkownika i specyficzne dla aplikacji urządzenie do syntezy molekularnej za pomocą mechanochemii. Umożliwia szybszą, bardziej selektywną i nowatorską reaktywność oraz skalowanie od g/h do t/h.

Analizator jakości mikrobiologicznej wody ColiMinder
czytaj więcej
Analizator jakości mikrobiologicznej wody ColiMinder to urządzenie do szybkiego pomiaru stopnia zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody. W trakcie trwającego 15 minut pomiaru jest w stanie zbadać ogólną jakość mikrobiologiczną wody lub podać informacje o obecności w niej konkretnych bakterii, takich jak E. coli, bakterii z grupy coli czy enterokoków. Dzięki temu, że wiarygodne wyniki otrzymywane są już w kilka minut, a nie jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego badania laboratoryjnego po około 3 dniach, ColiMinder pozwala na bieżąco monitorować jakość wody i reagować w najbardziej odpowiednim momencie.
Oznacza to, że ryzyko ewentualnych strat, problemów i opóźnień z powodu przekroczenia norm mikrobiologicznych, zostaje zredukowane do minimum.

Analizator ColiMinder doskonale sprawdzi się w badaniach jakości mikrobiologicznej wody oczyszczonej, wody pitnej, wód powierzchniowych, wody w przemyśle (do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, leków itd.), a także badania integralności membran czy oceny skuteczności procesu oczyszczania ścieków.

Uzyskaj więcej informacji pod linkiem: https://www.itsscience.pl/produkty/analizatory-obciazenia-mikrobiologicznego/analizator-coliminder.html

Autoryzowany dystrybutor urządzenia:

ITS SCIENCE Sp. z o.o.

Poświętne 25B

26-670 Pionki


XAntiAge-_INCI-Xanthohumol_
czytaj więcej
Kosmetyki zawierające ksantohumol działają na skórze nie tylko krótkoterminowo, ale przede wszystkim w dłuższym okresie czasu. Wieloaspektowe działanie tego składnika może przyczynić się do rewitalizacji, ochrony i odnowy skóry na wiele różnych sposobów. Dlatego też, gdy sięgniemy po kosmetyki z ksantohumolem, warto mieć świadomość, że nasza skóra będzie nam wdzięczna za regularne i długotrwałe stosowanie tych produktów.
W firmie A-Sense otrzymujemy czysty ksantohumol aż do krystalicznej postaci, następnie przenosimy go do nośnika olejowego np. oleju MCT o INCI: Caprylic/Capric Triglyceride.
Surowiec ma kolor żółtopomarańczowy i w zależności od dozowania może barwić masę kosmetyczną. Standardowe dozowanie XAntiAgeTM mieści się w zakresie 0,1-3%.
Zawartość czystego ksantohumolu XAntiAgeTM wynosi 0,5%, 1%, 5% lub ≤100%.

Blue Renew (INCI Azulene)
czytaj więcej
Azulen to organiczny związek chemiczny, który odgrywa ważną rolę jako składnik kosmetyczny. Jego niebieski kolor i właściwości dermo-pielęgnacyjne sprawiają, że jest on ceniony przez producentów kosmetyków na całym świecie. Azulen naturalnie występuje w olejku eterycznym rumianku, krwawnika lub innych roślin, a jego ilość waha się od 0,2 do 1,2%.
W firmie A-Sense otrzymujemy czysty azulen aż do krystalicznej postaci, następnie przenosimy go do nośnika olejowego np. oleju MCT o INCI: Caprylic/ Capric Triglyceride. Surowiec ma kolor ciemnogranatowy i w zależności od dozowania może barwić masę kosmetyczną. Dozowanie Blue Renew jest podobne do dozowania olejków eterycznych.
Zawartość czystego azulenu Blue Renew wynosi 0,5%, 1% lub 5%.
Komory klimatyczne Slide.in
czytaj więcej
Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, firma Hornik sp. z o.o. powołała zespół inżynierów, który stworzył produkt umożliwiający przechowywanie materiałów w ściśle określonych warunkach klimatycznych o znacznie większej powierzchni załadunkowej niż obecnie dostępne na rynku komory klimatyczne, jednocześnie przy zachowaniu wysokiej stabilności parametrów.

Dzięki temu zaprezentuje komory klimatyczne Slide.in spełniające rygorystyczne wymagania stawiane firmom farmaceutycznym.
Zakres parametrów pracy dostosowany do rodzaju prowadzonych badań stabilności dla wszystkich stref klimatycznych zgodnie z dyrektywą ICH Q1A:
badania normalne: 25 °C / 60 % rH
badania pośrednie: 30 °C / 65 % rH
badania przyspieszone: 40 °C / 75 % rH

Komory te przedstawiają całkiem inne podejście do powierzchni jaką dysponujemy w laboratorium.
Przy zapewnieniu 2,3 m2 po podłodze, uzyskują 6 m2/2 m3 załadunku.
Modułowa konstrukcja pozwala na transport komór przez standardowe drzwi szerokości 90 cm.
System wyjezdnych regałów z wyjmowanymi koszykami pozwala na szybki i bezproblemowy dostęp do próbek.
Brak konieczności zostawiania miejsca za i z boku urządzeń, pozwala montować szeregi komór bez utraty powierzchni.

Rispharm™ R2
Rodzina opakowań wielodawkowych do kropli do oczu /butelka+końcówka+zamknięcie
czytaj więcej
Nowy wielodawkowy zakraplacz do oczu Rispharm™ R2 z funkcją TE (Tamper Evident) zgodny z FDA, co oznacza, że pierścień zabezpieczający (TE) po otwarciu pozostaje połączony z butelką, nie spada, co zmniejsza potencjalne ryzyko obrażeń u pacjentów.
Cechy
• Butelka i końcówka w kolorze białym lub naturalnym
• Duży zakres wielkości kropli / dozy
• Duży zakres funkcji kontroli przepływu kropli / dozy
• Duża gama kolorów zamknięć / nasadek
• Zgodność z przepisami – Active DMF and Technical File
• Dostępne opcje sterylizacji zarówno Gamma, jak i ETO
• Mozliwość zastosowania różnych materiałów /granulatów farmaceutycznych: PP, PE
• Możliwość zastosowania różnych opakowań : Polybag, Tyvek Bags, Beta Bags itp.
Korzyści
• Kompatybilny z końcówką /kroplomierzem Risdrop™
• Funkcja utrzymywania pierścienia TE na miejscu po otwarciu (zgdne z FDA)

Rispharm & Rispharm R2 Short Closure TE | Berry Global
5ml Rispharm R2 LDPE PP | Berry Global

Rispharm™ Set
Rodzina opakowań wielodawkowych do kropli do oczu /butelka+końcówka+zamknięcie
czytaj więcej

RISPHARM to rodzina wielodawkowych opakowań do krpli do oczu, uniwersalny zestaw butelek, końcówek/kroplmierzy i zamknięć kompatybilny zarówno z lekami generycznymi, jak i nowymi formułami.

Cechy

  • Butelka i końcówka w kolorze białym lub naturalnym
  • Duży zakres wielkości kropli/ dozy
  • Duży zakres funkcji kontroli przepływu kropli/dozy
  • Duża gama kolorów zamknięć /nasadek
  • Zgodność z przepisami – RegulatorycompliancesActiveDMFandTechnicalFile
  • Dostępne opcje sterylizacji zarówno Gamma, jak i ETO
  • Możliwość zastosowania różnych materiałów /granulatów farmaceutycznych: PP, PE
  • Możliwość zastosowania różnych opakowań: Polybag, Tyvek Bags, Beta Bags itp.
  • produkcja w Clean ROOM

Korzyści

  • Zestaw RISPHARM jest kompatybilny z końcówką /kroplomierzem Risdrop™ oraz z zamknięciami Rispharm CRC TE
  • opakowanie łączy różne funkcjonalności i estetyki
Ophthalmic / opakowania wielodawkowe do kropli do oczu
czytaj więcej
Berry oferuje szeroką gamę opakowań wielodawkowych do kropli do oczu, które odpowiadają wymaganiom pacjentów pod względem wyglądu, konsystencji dawki, wielkości kropli, właściwości barierowych i wielu innych.

https://www.berryglobal.com/-/media/Berry/Files/Hosted-Documents/QR/berry-europe-ophthalmics-solutions-guide-digital.ashx

SPEKTROFOTOMETR SPECTRO2GUIDE FIRMY BYK GARDNER
czytaj więcej
Jednoczesna kontrola barwy i połysku ma ogromne znaczenie, gdyż wygląd przedmiotów wyznaczają najczęściej oba te parametry (stopień połysku wpływa na postrzeganie barwy). Spektrofotometr spectro2guide mierzy nie tylko barwę i połysk, ale również ocenia fluorescencję za pomocą pomiaru dokonywanego tak jak we fluorymetrach. Wyniki pomiarów fluorescencji wyświetlane są na ekranie za pomocą wartości numerycznych oraz czytelnych wykresów.
Spektrofotometr Spectro2guide – trzy w jednym : Barwa, Połysk, Fluorescencja
• duży, kolorowy, dotykowy wyświetlacz o wymiarach 3,5”
• oparty na grafikach interfejs oraz kolorowe wykresy i ikony pozwalają na intuicyjną obsługę urządzenia
• wbudowana kamera podglądu próbki – precyzyjne pozycjonowanie urządzenia zapobiegające błędom w pomiarach oraz wstępna ocena próbki pod kątem ewentualnych niedoskonałości (zanieczyszczeń, pęknięć), powiększenie 4.5:1.
Pomiar produktów kosmetycznych stawia wiele wyzwań – płyny, pasty lub proszki mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, a małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia. Specjalnie zaprojektowane akcesoria BYK-Gardner umożliwiają bezdotykowe pomiary cieczy, past, proszków, jak również małych i zakrzywionych próbek.

Dołączony software – smart-chart pozwala na tworzenie i zarządzanie standardami cyfrowymi oraz monitorowanie stabilności procesów generując jednocześnie analizy, w tym analizy trendów, raporty i karty SPC (statistical process control).

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

BYK-MAC I – WIELOKĄTOWY POMIAR BARWY I EFEKTÓW SPECJALNYCH
czytaj więcej
Najnowsze trendy w produkcji kosmetyków prowadzą do wytwarzania coraz bardziej lśniących, mieniących się jak diamenty lub fascynujących metalicznym wyglądem produktów.
Pomiar barw z takimi efektami wymaga znacznie więcej niż standardowa procedura pomiaru koloru solidowego (jednolitego) przy pomocy 1-kątowego spektrofotometru. Wykończenia z efektem specjalnym, zmieniają kolor i wygląd z kątem widzenia i oświetleniem. Produkty perłowe ze specjalnymi pigmentami interferencyjnymi, wykazują nie tylko zmianę jasności w zależności od kąta obserwacji, lecz także zmianę nasycenia i odcienia barwy. Dlatego taż do pomiaru barwy produktów z efektami specjalnymi, należy stosować wielokątowe spektrofotometry barwy. Kolejną kwestią jest ocena tych efektów. Firma BYK Gardner opracowała i wdrożyła parametry charakteryzujące efekty specjalne: skrzenie oraz ziarnistość.
BYK-mac i jest unikatowym, przenośnym spektrofotometrem, służącym jednocześnie do wielokątowego pomiaru barwy oraz analizy past metalicznych:
– klasyczny, 5-kątowy pomiar barwy pod kątami 15º/25º/45º/75º/110º
– dodatkowy pomiar przesunięcia koloru „poza połyskiem” dla pigmentów interferencyjnych pod kątem -15º
– pomiary skrzenia i ziarnistości do analizy efektów specjalnych
– funkcję detekcji fluorescencji.

Pomiar produktów kosmetycznych stawia wiele wyzwań – płyny, pasty lub proszki mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, a małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia. Specjalnie zaprojektowane akcesoria BYK-Gardner umożliwiają bezdotykowe pomiary cieczy, past, proszków, jak również małych i zakrzywionych próbek.
Dołączony software – smart-chat pozwala na tworzenie i zarządzanie standardami cyfrowymi oraz monitorowanie stabilności procesów.

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

BYKO-SPECTRA PRO – KABINA ŚWIETLNA DO WIZUALNEJ OCENY BARWY WYPOSAŻONA W 7 ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA
czytaj więcej
Obserwowana barwa zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia. Przy pomocy kabiny świetlnej można symulować różne źródła światła i obserwować zgodność barw różnych próbek.
Firma BYK Gardner oferuje szereg modeli kabin świetlnych, by zapewnić stałe zdefiniowane warunki oświetleniowe i uniezależnić ocenę barwy od wpływów środowiska.
ŹRÓDŁA ŚWIATŁA NAJWYŻSZEJ KLASY
Uzyskanie wystandaryzowanego przez CIE źródła światła D65 stanowi duże wyzwanie. Nowa byko-spectra pro, dzięki zastosowaniu kombinacji lamp halogenowo-wolframowych oraz LED, zapewnia rekomendowaną Klasę A zgodną z CIE 51.2 i gwarantuje dokładne dobieranie barw.
ZASTOSOWANIE W KAŻDEJ APLIKACJI I ZGODNIE Z KAŻDĄ SPECYFIKACJĄ
Łącznie 7 certyfikowanych źródeł światła daje pewność, że produkty będą ocenione we wszystkich typowych warunkach oświetleniowych z wyłączeniem zjawiska metameryzmu:
światło dzienne D65
światło żarowe A
światło horyzontalne HZ (2300 K) Horizon: światło poranka, światło popołudniowe
światło jarzeniowe CWF, TL84, U30
ultrafiolet UV.

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

Translate »