Kontroluj przepływ mediów - zawór zaciskowy VZQA
czytaj więcej

Normalnie zamknięty czy normalnie otwarty? Wybór należy do Ciebie. Dzięki zaworowi zaciskowemu VZQA można jeszcze lepiej sterować przepływem mediów takich jak granulaty, ciecze zawierające cząstki stałe, media o wysokiej lepkości i media ścierne. Kompaktowy zawór jest szybki w montażu, łatwy do czyszczenia i konfigurowalny modułowo.

Poszczególne komponenty VZQA umożliwiają modułową konfigurację. Zarówno jeśli chodzi o standardy przyłączy, materiały, jak i tuleje zaworów zaciskowych. Również wkład uszczelniający może być łatwo wymieniony bez użycia specjalnych narzędzi. Jest to konieczne dopiero po około milionie cykli przełączania w określonych warunkach pracy. Wszystko to wraz z prostym montażem sprawia, że zawór zaciskowy VZQA jest bardzo ekonomiczny. Wytrzymały i niezawodny w eksploatacji.

https://www.festo.com/pl/pl/p/zawor-zaciskowy-id_VZQA/?TAB=Highlights

LarianTech GmbH
czytaj więcej
Monitorowanie jest kluczową częścią nauki laboratoryjnej. Kosztuje bardzo niewiele w porównaniu z wartością zasobów, które chroni.

K-TECH Monitoring Devices firmy LarianTech GmbH to innowacyjne urządzenia monitorujące dla klientów, którzy poszukują skutecznych narzędzi do monitorowania oraz kontroli różnych procesów w swoich firmach.

Zawory z separacją mediów VYKA/VYKB/VYKC
czytaj więcej
Niezwykła precyzja!

Niezależnie od tego, czy potrzebne jest dozowanie, zasysanie czy przepływ ciągły, dzięki zaworom z separacją mediów oferowanym przez Festo można wybrać jeden z trzech trybów pracy.

Kompaktowe, ale wydajne zawory są niezwykle precyzyjne w aplikacjach dozowania i zasysania każdej ilości, nawet tej najmniejszej.

Ich imponujące parametry ciśnienia i szerokość nominalna sprawiają, że są one również idealne do regulacji przepływu.

Przykładowe zastosowania:
– w automatyce laboratoryjnej i technice medycznej do dozowania cieczy
– w diagnostyce in vitro
– w aplikacjach napełniania o wysokiej precyzji z wrażliwymi lub agresywnymi mediami np. w przemyśle perfumeryjnym lub do pakowania soczewek kontaktowych

Więcej informacji:

Zawory VYKA:
https://www.festo.com/pl/pl/p/zawory-z-separacja-medium-id_VYKA/?tab=HIGHLIGHTS

Zawory VYKB:
https://www.festo.com/pl/pl/p/zawory-z-separacja-medium-id_VYKB/?tab=HIGHLIGHTS

Zawory VYKC:
https://www.festo.com/pl/pl/p/elektrozawor-odseparowany-od-medium-id_VYKC/?q=vykc%7E%3AfestoSortOrderScored

RODZINA RAMION ODCIĄGOWYCH FUMEX PSS DO POMIESZCZEŃ CZYSTYCH Z NAGRODĄ GERMAN DESIGN
czytaj więcej
Rodzina ramion odciągowych FUMEX PSS szwedzkiej marki – zbudowanych w całości ze stali kwasoodpornej polerowanej na wysoki połysk i antystatycznego węża wyposażonego w szybkozłącza – jest najłatwiejszym w czyszczeniu ramieniem odciągowym w branży z przeznaczeniem do pomieszczeń Cleanroom.

Ramiona FUMEX PSS o estetycznym designie przygotowane do pracy w środowiskach o wysokich wymagań pod kątem higieny i sterylności, jak i antystatyczności sprawdzą się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, w tym w pomieszczeniach czystych Cleanroom.

Posiadają certyfikat czystości TÜV SÜD: 3801499-00 w klasie ISO6 zgodnie z DIN EN ISO 14644-1, który odpowiada klasie C GMP w zakresie wielkości cząstek. Spełniają także wymagania dyrektywy ATEX dla stref bezpieczeństwa dla urządzeń kategorii 2 dla gazów i pyłów mogących tworzyć atmosferę wybuchową klasy 1 i 21 oraz 2 i 22.

Design, funkcjonalność oraz wysokiej jakości materiały użyte do produkcji ramienia FUMEX PSS sprawiły, że w 2024 roku jego konstruktorzy otrzymali German Design Award w kategorii Excellent Product Design Industry.

Firma BART Sp. z o.o., która jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę szwedzkiego producenta Fumex AG ma w ofercie szeroką gamę ramion odciągowych dla laboratoriów i przemysłu. Wybór wielu długości i średnic ramion laboratoryjnych, a także materiałów, z których zostały wykonane pozwoli dobrać je do wymagań procesu i rodzaju zanieczyszczeń. Paleta rozwiązań obejmuje ramiona w wykonaniu chemoodpornym, ramiona z tworzyw antystatycznych ESD, ramiona w wykonaniu EX zgodne z dyrektywą ATEX, ramiona przeznaczone do środowisk Cleanroom i „Food Grade”, jak i ramiona standardowe do odciągu typowych pyłów, gazów i aerozoli.

Do rozmowy o szczegółach i możliwościach zastosowania ramion Fumex zapraszamy na stoisko C.27. Kompleksowa oferta firmy Bart Sp. z o.o. dla pomieszczeń Cleanroom, laboratoriów i obiektów przemysłowych dostępna jest na:

https://www.btcleanroom.pl/
https://bart-vent.pl
https://www.fumex.pl

MD60 Młyn rozdrabniający
czytaj więcej
Wysokoobrotowy młyn rozdrabniający do proszków, pigmentów i środków wiążących o szerokim zakresie pojemności. Dostępny w różnych rozmiarach.
LV120B Półautomatyczna prasa do proszków kosmetycznych
czytaj więcej
Maszyna od firmy Lorenzato dedykowana do zagęszczania kosmetyków w proszku, takich jak cienie do powiek, róże i pudry do twarzy.
PharmaTainer ™
czytaj więcej
Oferta PharmaTainer™ obejmuje butelki o pojemności od 10 ml do 20 l, wykonane z PET lub PC. Jest to produkt sterylny, który można stosować do przenoszenia, przechowywania i transportu płynów, szczepionek, produktów biofarmaceutycznych, pożywek hodowlanych oraz innych materiałów biotechnologicznych.
Wszystkie butelki PharmaTainer™ są produkowane w 100% z żywic klasy medycznej, zatwierdzonych przez ADCF zgodnie z DMF. Butelki te tworzone są wtryskowo z rozdmuchem, dzięki czemu są idealnie uformowane. Spełniają USP 788 z limitami cząstek <1,7%. Badanie endotoksyn w naszych butelkach opiera się na zwalidowanej metodzie. Jest ona zgodna z aktualnymi metodologiami badania endotoksyny bakteryjnej USP <85> i EP (BET).
Precyzyjnie ukształtowane zamknięcia oraz szyjki, mają solidne gwinty, które zapewniają szczelność i bezpieczeństwo. Butle występują w różnych pojemnościach 10 ml, 125 ml, 250ml, 500 ml, 1 l, 2 l, 5 l, 10 l i 20 l.
One2Fill
czytaj więcej
One2Fill to pierwszy system do jednoczesnego napełniania butelek, który charakteryzuje się precyzją, niezwykłą szybkością i prostotą obsługi. Dzięki innowacyjnej technologii, One2Fill jest znacznie szybszy niż tradycyjne systemy. Owe rozwiązanie wykorzystuje SaniSure® One Vent Hub, co zapewnia napełnianie z wysoką dokładnością, wynoszącą ± 3%.
Jednym z kluczowych atutów One2Fill jest jego prostota. System wymaga jedynie jednej linii zasilającej oraz jednego filtra wentylacyjnego, co znacząco ułatwia i przyspiesza proces instalacji i testowania. Dodatkowo, One2Fill wymaga niższych nakładów inwestycyjnych w porównaniu z obecnie stosowanymi systemami.
System ten jest aseptyczny i trwały, dzięki zastosowaniu odpowiednich produktów oraz połączeń. Wysoką jakość i sterylność zapewniają butelki PharmaTainer™ oraz mechanizm nakrętek Cap2V8®.
Mix4Sure ™
czytaj więcej
Mix4Sure ™ to innowacyjny system mieszania, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości i efektywności w procesach biofarmaceutycznych. Jest to aseptyczny, zamknięty mechanizm, kompatybilny z butlami o pojemności 5, 10, 20 lub 50 litrów. Mixed4Sure™ redukuje ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów podczas mieszania, wymaga mniejszych nakładów finansowych oraz skraca czas konfiguracji. Umożliwia precyzyjne oraz ciągłe mieszanie na różnych poziomach od 50 ml do 20 litrów. Mixed4Sure™ może być wyposażony w dodatkowe elementy, co czyni go jeszcze bardziej wszechstronnym i funkcjonalnym. System cechuje elastyczność oraz precyzja podczas mieszania, dostosowując się tym samym do specyficznych potrzeb produkcyjnych.
Ezfil+ System do odgazowania i dozowania medium w analizie uwalniania
czytaj więcej
System Ezfill+ usuwa typowe przyczyny testów rozpuszczania OOS i niepowodzeń kwalifikacyjnych związanych z odpowietrzaniem i dozowaniem mediów. Aparat charakteryzuje się zautomatyzowanym, odpowietrzaniem i dozowaniem medium do procesu uwalniania, co upraszcza proces przygotowania pożywek, jednocześnie niweluje błędy. Dodatkowo aparat generuje kompleksowe raporty zawierające parametry metody oraz informacje o użytkowniku, który dozował medium, co umożliwia monitoring przygotowania pożywek w ramach kompletnego rozwiązania zapewniającego integralność danych.
System jest sterowany za pomocą intuicyjnego ekranu dotykowego na kompaktowym wbudowanym sterowniku, który można łatwo przenosić między łaźniami za pomocą opcjonalnego mobilnego solidnego wózka. Dodatkowo dla systemu Ezfill+ dostępna jest zdalnie sterowana dysza dozująca medium do naczyń. Aparat jest kompatybilny z większością łaźni do uwalniania dostępnych na rynku.
System Distek 2500 Select bez łaźni wodnej
czytaj więcej
Model 2500 Select jest kulminacją trzech generacji opatentowanej technologii, charakteryzującej się wyjątkowo krótkimi czasami nagrzewania mediów i znacznie mniejszym zużyciem energii. System oferuje dużą elastyczność i konfigurowalność. Można go skonfigurować jako aparat USP 1, 2, 5 i 6, a także samorozpuszczanie. Aparat posiada rozbudowane możliwości zapisu użytkowników, metod i raportów dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu. Opatentowane bezprzewodowe czujniki temperatury stale monitorują i wyświetlają temperaturę w każdym z naczyń. Niezrównana kontrola nad przyrządem oraz automatyczne zapisywanie numerów seryjnych komponentów i automatyczne przypomnienia o kwalifikacjach sprawiają, że model 2500 RTD jest wystarczająco solidny i niezawodny do zastosowań związanych z kontrolą jakości, a jednocześnie odpowiednio elastyczny do zastosowań badawczo-rozwojowych w laboratoriach R&D.
Spektrometr mas QTrap® 5500+
czytaj więcej
Poza funkcjonalnością typowego Triple Quad’a, system dodatkowo pracuje w trybie QTrap®. Oznacza to działanie liniowej pułapki jonowej, która pozwala zwiększyć czułość oraz selektywność oznaczeń. Zestaw LC-MS/MS ze spektrometrem QTrap® 5500+ zapewnia bardzo niskie limity oznaczalności i wykrywalności przy maksymalnej przepustowości. Spektrometr nadaje się idealnie do zestawu z ultrawysokosprawnym chromatografem cieczowym (UHPLC). Unikatowe rozwiązanie zakrzywionej komory zderzeń LINAC® sprawia, że urządzenie jest kompaktowe i zajmuje stosunkowo mało miejsca w laboratorium.
Spektrometr mas X500R QTOF
czytaj więcej
LC-MS/MS jest złotym standardem w analizie ilościowej polarnych, średniopolarnych, nielotnych i termicznie nietrwałych związków organicznych. Technikę tę wykorzystuje się w analizach bardzo szerokiej gamy matryc biologicznych, środowiskowych, farmaceutycznych i przemysłowych. Do analiz ilościowych i jakościowych doskonale nadają się hybrydowe spektrometry mas typu QTOF, ponieważ łączą w sobie technologię SCIEX Triple Quad z analizatorem TOF. W swojej klasie charakteryzują się one niezrównaną czułością i szybkością akwizycji danych MS i MS/MS. Ponadto, w urządzeniach, które polecamy, zastosowana technologia i oprogramowanie znajduje szerokie zastosowanie w wysokowydajnych analizach ilościowych i jakościowych.
HygroGen
czytaj więcej
HygroGen jest generatorem wilgotności względnej (%rh) i temperatury firmy Rotronic wykorzystywanym w celu kalibracji termohigrometrów. Wykonany jako kompaktowe przenośne urządzenie wymagające jedynie zewnętrznego zasilania, pozwala na użycie go w dowolnym miejscu. Cechuje się możliwością nastawy i kontroli temperatury wewnątrz komory kalibracyjnej w szerokim zakresie od 0 do 60°C oraz możliwością zmiany nastawionych warunków wilgotności w czasie ok. 5 minut.

Dzięki HygroGen ograniczamy czas i koszty kalibracji. HygroGen jest urządzeniem przenośnym, można go użyć w miejscu pomiaru, bez konieczności demontażu i ponownego montażu sprawdzanych urządzeń. Inną korzyścią tej metody kalibracji jest możliwość sprawdzenia pracy urządzenia lub systemu monitorowania parametrów wilgotności i temperatury w całym zakresie pomiarowym. HygroGen dostarczany jest w komplecie z certyfikowaną sondą wzorcową, którą można w dowolnym momencie łatwo wymienić.

BIOBALL® czyli standaryzowane szczepy bakterii i grzybów.
czytaj więcej
Są to liofilizowane kulki, które dzięki opatentowanej technologii, zawierają precyzyjną liczbę mikroorganizmów, co zapewnia wyjątkową dokładność ilościowej kontroli jakości mikrobiologicznej.
BIOBALL® jest certyfikowanym materiałem referencyjnym (CRM) zgodnie z normą ISO 17034:2016.

Aby zapewnić za każdym razem prawidłowe wyniki dla testu żyzności oraz jałowości, produkty BIOBALL® SINGLESHOT i MULTISHOT precyzyjnie dostarczają określoną liczbę jednostek tworzących kolonie – z serii na serię. Powtarzalność liczby drobnoustrojów między seriami ogranicza ryzyko „nieudanej kontroli jakości” wynikającej ze zmienności warunków jej wykonania.
• Test można przeprowadzić w dowolnym momencie – bez konieczności rozmrażania, wstępnego namnażania
• Stabilność produktu MULTISHOT do 14 dni
• Dostępne wszystkie główne szczepy farmakopealne

ENDONEXT™
czytaj więcej
Oznaczanie endotoksyn w farmacji bez wykorzystania hemolimfy skrzypłoczy zgodnie z Farmakopeą Europejską 2.6.32

– Badanie oparte na rekombinowanym faktorze C wytwarzanym „sztucznie”, pozwalającym na uniknięcie konieczności pobierania hemolimfy od skrzypłoczy, zgodne z założeniami zasady 3R

– Metoda ilościowa, odczyt fluorescencyjny

– Dostosowanie odczynników do liczby badań wykonywanych w laboratorium w jednej serii (testy Endozyme® II, Endozyme® II GO, Endozyme® II GO Strips, Endozyme® II GO Strips ST)

– Specjalne rozwiązania umożliwiające pozbycie się interferencji (Endolisa®) i wykrycie endotoksyn w przypadku ich maskowania tzw. LER (ENDO-RS®)

– Możliwość zlecenia badań przydatności metody dla konkretnych produktów

– Pełna dokumentacja do kwalifikacji wymaganej w firmach farmaceutycznych

VITEK® MS PRIME
czytaj więcej
Analizator do identyfikacji drobnoustrojów metodą MALDI-TOF.
– System oparty na innowacyjnej bazie danych umożliwiającej uzyskanie wiarygodnego wyniku identyfikacji mikroorganizmów dzięki podejściu populacyjnemu, uwzgledniającemu zróżnicowanie geograficzne i źródła pochodzenia (przemysł i klinika). Płynne przejście pomiędzy dwiema uzupełniającymi się bazami wiedzy – zamknięta IVD zawierająca ponad 50.000 widm i otwarta SARAMIS ponad 40.000.

– Zastosowanie nowoczesnej technologii w budowie m.in. lasera i optyki umożliwiające bezawaryjną pracę lasera do ok. 10 lat – 100 miliardów „strzałów” oraz ograniczającą czynności serwisowe do minimum.

– Gotowe do użycia, płynne odczynniki, jedna procedura dla konkretnej grupy drobnoustrojów ułatwiające i przyspieszające wykonanie badania.

– Pełna dokumentacja do kwalifikacji wymaganej w firmach farmaceutycznych

3D SHAKER MIXER TURBULA®
czytaj więcej
Mieszalnik wytrząsający TURBULA® służy do jednorodnego mieszania substancji sypkich o różnych ciężarach właściwych i rozmiarach cząstek. Proces mieszania odbywa się w całkowicie zamkniętym pojemniku, dzięki czemu jest higieniczny i bezpyłowy. Możliwe jest również mieszanie składników mokrych i suchych lub różnych składników mokrych.

Wyjątkowa wydajność TURBULA® została osiągnięta dzięki harmonijnemu współdziałaniu rotacji, translacji i inwersji w całym procesie mieszania. Pojemnik do mieszania obraca się ruchem trójwymiarowym. Produkt poddawany jest zmiennemu, rytmicznie pulsującemu ruchowi.

Obecnie z nową innowacyjną konstrukcją i ulepszoną funkcjonalnością, obejmującą intuicyjny interfejs HMI z zaawansowanymi funkcjami sterowania.

WAB IMPA°CT REACTOR®
czytaj więcej
WAB IMPA°CT REACTOR to nasza najnowsza innowacja w dziedzinie chemii przepływowej. Nagrzewnica indukcyjna umieszczona wokół elementów mieszających bezpośrednio i wydajnie podgrzewa reagenty do temperatury +160 °C.

Konwencjonalne procesy wsadowe można zastąpić procesem ciągłym. WAB IMPA°CT REACTOR to przełomowe, przyjazne dla użytkownika i specyficzne dla aplikacji urządzenie do syntezy molekularnej za pomocą mechanochemii. Umożliwia szybszą, bardziej selektywną i nowatorską reaktywność oraz skalowanie od g/h do t/h.

Analizator jakości mikrobiologicznej wody ColiMinder
czytaj więcej
Analizator jakości mikrobiologicznej wody ColiMinder to urządzenie do szybkiego pomiaru stopnia zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody. W trakcie trwającego 15 minut pomiaru jest w stanie zbadać ogólną jakość mikrobiologiczną wody lub podać informacje o obecności w niej konkretnych bakterii, takich jak E. coli, bakterii z grupy coli czy enterokoków. Dzięki temu, że wiarygodne wyniki otrzymywane są już w kilka minut, a nie jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego badania laboratoryjnego po około 3 dniach, ColiMinder pozwala na bieżąco monitorować jakość wody i reagować w najbardziej odpowiednim momencie.
Oznacza to, że ryzyko ewentualnych strat, problemów i opóźnień z powodu przekroczenia norm mikrobiologicznych, zostaje zredukowane do minimum.

Analizator ColiMinder doskonale sprawdzi się w badaniach jakości mikrobiologicznej wody oczyszczonej, wody pitnej, wód powierzchniowych, wody w przemyśle (do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, leków itd.), a także badania integralności membran czy oceny skuteczności procesu oczyszczania ścieków.

Uzyskaj więcej informacji pod linkiem: https://www.itsscience.pl/produkty/analizatory-obciazenia-mikrobiologicznego/analizator-coliminder.html

Autoryzowany dystrybutor urządzenia:

ITS SCIENCE Sp. z o.o.

Poświętne 25B

26-670 Pionki


XAntiAge-_INCI-Xanthohumol_
czytaj więcej
Kosmetyki zawierające ksantohumol działają na skórze nie tylko krótkoterminowo, ale przede wszystkim w dłuższym okresie czasu. Wieloaspektowe działanie tego składnika może przyczynić się do rewitalizacji, ochrony i odnowy skóry na wiele różnych sposobów. Dlatego też, gdy sięgniemy po kosmetyki z ksantohumolem, warto mieć świadomość, że nasza skóra będzie nam wdzięczna za regularne i długotrwałe stosowanie tych produktów.
W firmie A-Sense otrzymujemy czysty ksantohumol aż do krystalicznej postaci, następnie przenosimy go do nośnika olejowego np. oleju MCT o INCI: Caprylic/Capric Triglyceride.
Surowiec ma kolor żółtopomarańczowy i w zależności od dozowania może barwić masę kosmetyczną. Standardowe dozowanie XAntiAgeTM mieści się w zakresie 0,1-3%.
Zawartość czystego ksantohumolu XAntiAgeTM wynosi 0,5%, 1%, 5% lub ≤100%.

Blue Renew (INCI Azulene)
czytaj więcej
Azulen to organiczny związek chemiczny, który odgrywa ważną rolę jako składnik kosmetyczny. Jego niebieski kolor i właściwości dermo-pielęgnacyjne sprawiają, że jest on ceniony przez producentów kosmetyków na całym świecie. Azulen naturalnie występuje w olejku eterycznym rumianku, krwawnika lub innych roślin, a jego ilość waha się od 0,2 do 1,2%.
W firmie A-Sense otrzymujemy czysty azulen aż do krystalicznej postaci, następnie przenosimy go do nośnika olejowego np. oleju MCT o INCI: Caprylic/ Capric Triglyceride. Surowiec ma kolor ciemnogranatowy i w zależności od dozowania może barwić masę kosmetyczną. Dozowanie Blue Renew jest podobne do dozowania olejków eterycznych.
Zawartość czystego azulenu Blue Renew wynosi 0,5%, 1% lub 5%.
Komory klimatyczne Slide.in
czytaj więcej
Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, firma Hornik sp. z o.o. powołała zespół inżynierów, który stworzył produkt umożliwiający przechowywanie materiałów w ściśle określonych warunkach klimatycznych o znacznie większej powierzchni załadunkowej niż obecnie dostępne na rynku komory klimatyczne, jednocześnie przy zachowaniu wysokiej stabilności parametrów.

Dzięki temu zaprezentuje komory klimatyczne Slide.in spełniające rygorystyczne wymagania stawiane firmom farmaceutycznym.
Zakres parametrów pracy dostosowany do rodzaju prowadzonych badań stabilności dla wszystkich stref klimatycznych zgodnie z dyrektywą ICH Q1A:
badania normalne: 25 °C / 60 % rH
badania pośrednie: 30 °C / 65 % rH
badania przyspieszone: 40 °C / 75 % rH

Komory te przedstawiają całkiem inne podejście do powierzchni jaką dysponujemy w laboratorium.
Przy zapewnieniu 2,3 m2 po podłodze, uzyskują 6 m2/2 m3 załadunku.
Modułowa konstrukcja pozwala na transport komór przez standardowe drzwi szerokości 90 cm.
System wyjezdnych regałów z wyjmowanymi koszykami pozwala na szybki i bezproblemowy dostęp do próbek.
Brak konieczności zostawiania miejsca za i z boku urządzeń, pozwala montować szeregi komór bez utraty powierzchni.

Rispharm™ R2
Rodzina opakowań wielodawkowych do kropli do oczu /butelka+końcówka+zamknięcie
czytaj więcej
Nowy wielodawkowy zakraplacz do oczu Rispharm™ R2 z funkcją TE (Tamper Evident) zgodny z FDA, co oznacza, że pierścień zabezpieczający (TE) po otwarciu pozostaje połączony z butelką, nie spada, co zmniejsza potencjalne ryzyko obrażeń u pacjentów.
Cechy
• Butelka i końcówka w kolorze białym lub naturalnym
• Duży zakres wielkości kropli / dozy
• Duży zakres funkcji kontroli przepływu kropli / dozy
• Duża gama kolorów zamknięć / nasadek
• Zgodność z przepisami – Active DMF and Technical File
• Dostępne opcje sterylizacji zarówno Gamma, jak i ETO
• Mozliwość zastosowania różnych materiałów /granulatów farmaceutycznych: PP, PE
• Możliwość zastosowania różnych opakowań : Polybag, Tyvek Bags, Beta Bags itp.
Korzyści
• Kompatybilny z końcówką /kroplomierzem Risdrop™
• Funkcja utrzymywania pierścienia TE na miejscu po otwarciu (zgdne z FDA)

Rispharm & Rispharm R2 Short Closure TE | Berry Global
5ml Rispharm R2 LDPE PP | Berry Global

Rispharm™ Set
Rodzina opakowań wielodawkowych do kropli do oczu /butelka+końcówka+zamknięcie
czytaj więcej

RISPHARM to rodzina wielodawkowych opakowań do krpli do oczu, uniwersalny zestaw butelek, końcówek/kroplmierzy i zamknięć kompatybilny zarówno z lekami generycznymi, jak i nowymi formułami.

Cechy

 • Butelka i końcówka w kolorze białym lub naturalnym
 • Duży zakres wielkości kropli/ dozy
 • Duży zakres funkcji kontroli przepływu kropli/dozy
 • Duża gama kolorów zamknięć /nasadek
 • Zgodność z przepisami – RegulatorycompliancesActiveDMFandTechnicalFile
 • Dostępne opcje sterylizacji zarówno Gamma, jak i ETO
 • Możliwość zastosowania różnych materiałów /granulatów farmaceutycznych: PP, PE
 • Możliwość zastosowania różnych opakowań: Polybag, Tyvek Bags, Beta Bags itp.
 • produkcja w Clean ROOM

Korzyści

 • Zestaw RISPHARM jest kompatybilny z końcówką /kroplomierzem Risdrop™ oraz z zamknięciami Rispharm CRC TE
 • opakowanie łączy różne funkcjonalności i estetyki
Ophthalmic / opakowania wielodawkowe do kropli do oczu
czytaj więcej
Berry oferuje szeroką gamę opakowań wielodawkowych do kropli do oczu, które odpowiadają wymaganiom pacjentów pod względem wyglądu, konsystencji dawki, wielkości kropli, właściwości barierowych i wielu innych.

https://www.berryglobal.com/-/media/Berry/Files/Hosted-Documents/QR/berry-europe-ophthalmics-solutions-guide-digital.ashx

SPEKTROFOTOMETR SPECTRO2GUIDE FIRMY BYK GARDNER
czytaj więcej
Jednoczesna kontrola barwy i połysku ma ogromne znaczenie, gdyż wygląd przedmiotów wyznaczają najczęściej oba te parametry (stopień połysku wpływa na postrzeganie barwy). Spektrofotometr spectro2guide mierzy nie tylko barwę i połysk, ale również ocenia fluorescencję za pomocą pomiaru dokonywanego tak jak we fluorymetrach. Wyniki pomiarów fluorescencji wyświetlane są na ekranie za pomocą wartości numerycznych oraz czytelnych wykresów.
Spektrofotometr Spectro2guide – trzy w jednym : Barwa, Połysk, Fluorescencja
• duży, kolorowy, dotykowy wyświetlacz o wymiarach 3,5”
• oparty na grafikach interfejs oraz kolorowe wykresy i ikony pozwalają na intuicyjną obsługę urządzenia
• wbudowana kamera podglądu próbki – precyzyjne pozycjonowanie urządzenia zapobiegające błędom w pomiarach oraz wstępna ocena próbki pod kątem ewentualnych niedoskonałości (zanieczyszczeń, pęknięć), powiększenie 4.5:1.
Pomiar produktów kosmetycznych stawia wiele wyzwań – płyny, pasty lub proszki mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, a małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia. Specjalnie zaprojektowane akcesoria BYK-Gardner umożliwiają bezdotykowe pomiary cieczy, past, proszków, jak również małych i zakrzywionych próbek.

Dołączony software – smart-chart pozwala na tworzenie i zarządzanie standardami cyfrowymi oraz monitorowanie stabilności procesów generując jednocześnie analizy, w tym analizy trendów, raporty i karty SPC (statistical process control).

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

BYK-MAC I – WIELOKĄTOWY POMIAR BARWY I EFEKTÓW SPECJALNYCH
czytaj więcej
Najnowsze trendy w produkcji kosmetyków prowadzą do wytwarzania coraz bardziej lśniących, mieniących się jak diamenty lub fascynujących metalicznym wyglądem produktów.
Pomiar barw z takimi efektami wymaga znacznie więcej niż standardowa procedura pomiaru koloru solidowego (jednolitego) przy pomocy 1-kątowego spektrofotometru. Wykończenia z efektem specjalnym, zmieniają kolor i wygląd z kątem widzenia i oświetleniem. Produkty perłowe ze specjalnymi pigmentami interferencyjnymi, wykazują nie tylko zmianę jasności w zależności od kąta obserwacji, lecz także zmianę nasycenia i odcienia barwy. Dlatego taż do pomiaru barwy produktów z efektami specjalnymi, należy stosować wielokątowe spektrofotometry barwy. Kolejną kwestią jest ocena tych efektów. Firma BYK Gardner opracowała i wdrożyła parametry charakteryzujące efekty specjalne: skrzenie oraz ziarnistość.
BYK-mac i jest unikatowym, przenośnym spektrofotometrem, służącym jednocześnie do wielokątowego pomiaru barwy oraz analizy past metalicznych:
– klasyczny, 5-kątowy pomiar barwy pod kątami 15º/25º/45º/75º/110º
– dodatkowy pomiar przesunięcia koloru „poza połyskiem” dla pigmentów interferencyjnych pod kątem -15º
– pomiary skrzenia i ziarnistości do analizy efektów specjalnych
– funkcję detekcji fluorescencji.

Pomiar produktów kosmetycznych stawia wiele wyzwań – płyny, pasty lub proszki mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, a małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia. Specjalnie zaprojektowane akcesoria BYK-Gardner umożliwiają bezdotykowe pomiary cieczy, past, proszków, jak również małych i zakrzywionych próbek.
Dołączony software – smart-chat pozwala na tworzenie i zarządzanie standardami cyfrowymi oraz monitorowanie stabilności procesów.

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

BYKO-SPECTRA PRO – KABINA ŚWIETLNA DO WIZUALNEJ OCENY BARWY WYPOSAŻONA W 7 ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA
czytaj więcej
Obserwowana barwa zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia. Przy pomocy kabiny świetlnej można symulować różne źródła światła i obserwować zgodność barw różnych próbek.
Firma BYK Gardner oferuje szereg modeli kabin świetlnych, by zapewnić stałe zdefiniowane warunki oświetleniowe i uniezależnić ocenę barwy od wpływów środowiska.
ŹRÓDŁA ŚWIATŁA NAJWYŻSZEJ KLASY
Uzyskanie wystandaryzowanego przez CIE źródła światła D65 stanowi duże wyzwanie. Nowa byko-spectra pro, dzięki zastosowaniu kombinacji lamp halogenowo-wolframowych oraz LED, zapewnia rekomendowaną Klasę A zgodną z CIE 51.2 i gwarantuje dokładne dobieranie barw.
ZASTOSOWANIE W KAŻDEJ APLIKACJI I ZGODNIE Z KAŻDĄ SPECYFIKACJĄ
Łącznie 7 certyfikowanych źródeł światła daje pewność, że produkty będą ocenione we wszystkich typowych warunkach oświetleniowych z wyłączeniem zjawiska metameryzmu:
światło dzienne D65
światło żarowe A
światło horyzontalne HZ (2300 K) Horizon: światło poranka, światło popołudniowe
światło jarzeniowe CWF, TL84, U30
ultrafiolet UV.

Autoryzowany Dystrybutor:

www.eurotom.pl

Translate »