Fosfatydyloseryna i Palmitoiloetanoloamid (PEA)
czytaj więcej

Fosfatydoloseryna to fosfolipid i składnik błony biologicznej, który odgrywa kluczową rolę w sygnalizacji komórkowej. Wspomaga ona syntezę neuroprzekaźników, wysyła i odbiera sygnały elektryczne oraz umożliwia składnikom odżywczym i tlenowi dostęp do komórek mózgowych. Wraz z wiekiem, ilość fosfatydyloseryny w organizmie maleje, co skutkuje pojawieniem się zaburzeń poznawczych. Badania pokazują, że fosfatydyloseryna, otrzymywana naturalnie np. z soi, może spowalniać, zapobiegać, a nawet odwracać osłabienie funkcji poznawczych, gdy jest przyjmowana codziennie.
Palmitoiloetanoloamid (PEA) należy do grupy amidów kwasów tłuszczowych i występuje naturalnie w organizmie człowieka, zwierząt i roślin. Pozytywny wpływ na przewlekły ból i stan zapalny wykazano w licznych kontrolowanych placebo badaniach klinicznych prowadzonych metodą podwójnie ślepej próby. Od wielu lat PEA jest stosowany w różnych preparatach z dawką od 300 mg do 600 mg jako nutraceutyk. Jest on alternatywą dla środków przeciwbólowych.
Firma IMPAG oferuje fosfatydyloserynę oraz palmitoiloetanoloamid (PEA) w bardzo wysokiej jakości. By uzyskać więcej szczegółów, zapraszamy do kontaktu info@impag.pl

Nowości w ofercie surowców kosmetycznych
czytaj więcej

Firma IMPAG przedstawia surowiec INSTATHIX®, który umożliwia szybkie i jednocześnie łatwe tworzenie stabilnych emulsji typu olej w żelu. Jest to w 100% naturalny składnik pochodzenia roślinnego, otrzymywany w sposób zrównoważony. INSTATHIX® może być również stosowany jako dodatek w celu zwiększenia lepkości lub poprawy stabilności i tekstury kosmetyku. Pozwala na otrzymywanie różnych, ciekawych tekstur, od serum po bogatsze, gęstsze kremy oraz masła do ciała.
Wśród nowości znalazł się również surowic CASTALINE®, ekstrakt z ręcznie zbieranych liści certyfikowanego, organicznego drzewa kasztanowego. Składnik jest bogaty we flawonoidy, w szczególności w astragalinę i miquelianinę. Wzmacnia fizyczną, immunologiczną i mikrobiologiczną barierę skóry. Redukuje uwalnianie cytokin prozapalnych: IL-6 and IL-8, obniża pH skóry a także zmniejsza TEWL. Dedykowany jest do pielęgnacji skóry atopowej.
Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania bliższych informacji info@impag.pl

Licznik cząstek w powietrzu MET ONE 3400+
czytaj więcej

MET ONE 3400+ to przenośny licznik cząstek w powietrzu zaprojektowany do automatycznego monitorowania i kwalifikacji pomieszczeń czystych. Najnowszy MET ONE 3400+ umożliwia użytkownikom wgrywanie bezpośrednio do licznika standardowych procedur SOP oraz konfiguracji próbkowania dla każdej lokalizacji, dzięki czemu SOP staje się interaktywną mapą próbkowania bezpośrednio na ekranie licznika, ułatwiającą użytkownikom codzienne pobieranie próbek. Funkcjonalności te (automatyczne zintegrowane elektroniczne SOPy oraz mapy próbkowania) pozwalają zredukować do minimum liczbę szkoleń oraz błędy próbkowania.

MET ONE 3400+ został zaprojektowany specjalnie dla środowiska regulowanego przez GMP, takie jak: dostęp zdalny przez przeglądarkę internetową, przegląd / zatwierdzenie wyników pracy, kontrola wersji SOP czy elektroniczny eksport rekordów, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego oprogramowania ani dodatkowych kosztów integracji oprogramowania. Kalibracja przebiega zgodnej z ISO 21501-4.

Licznik cząstek w powietrzu MET ONE 3400+ to całkowicie nowe rozwiązanie, zaprojektowane przez inżynierów Beckman Coulter po wnikliwej analizie potrzeb oraz uwag klientów, specjalnie dla branży farmaceutycznej. MET ONE 3400+ to obecnie najbardziej innowacyjne i zaawansowane urządzenie tego typu na rynku, które zbiera kolejne nagrody w swojej kategorii (w tym: Pharma Innovation Awards 2020, The Analytical Scientist Innovation Awards 2020).
Uzyskaj więcej informacji pod linkiem: https://www.itsscience.pl/produkty/liczniki-czastek/liczniki-czastek-w-powietrzu/met-one-3400-plus.html

Autoryzowany dystrybutor urządzenia:
ITS SCIENCE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.
Poświętne 25B
26-670 Pionki

Analizator jakości mikrobiologicznej ColiMinder
czytaj więcej

Analizator ColiMinder firmy Vienna Water Monitoring Solutions zapewnia w pełni zautomatyzowane, szybkie pomiary on-line zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody. Wyniki są uzyskiwane już w ciągu 15 minut i dają informacje na temat jakości mikrobiologicznej. Urządzenie umożliwia monitorowanie i kontrolę procesu we wszystkich zastosowaniach związanych z wodą.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod pomiaru – zasada działania analizatorów ColiMinder opiera się na bezpośrednim pomiarze aktywności metabolicznej mikroorganizmów obecnych w próbce, co eliminuje potrzebę kilkudniowego oczekiwania na wzrost kolonii bakterii, a następnie zliczania ich przez laborantów. Pomiar zanieczyszczeń mikrobiologicznych w czasie rzeczywistym umożliwia ogromny wzrost wydajności i bezpieczeństwa procesów uzdatniania wody oraz sieci dystrybucyjnych.

ColiMinder doskonale sprawdzi się w badaniu pod kątem jakości mikrobiologicznej: wody oczyszczonej, wody pitnej, wód powierzchniowych, wody w przemyśle (do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, leków itd.), a także badania ścieków, czy integralności membran. Urządzenie wykryje bakterie E.coli, czy Enterokoki. Od 2014 roku urządzenia ColiMinder są wdrażane w różnych aplikacjach na całym świecie. Urządzenia te udowodniły swoją niezawodność i wiarygodność nawet w ekstremalnych warunkach środowiskowych.
Uzyskaj więcej informacji pod linkiem: https://www.itsscience.pl/produkty/analizatory-obciazenia-mikrobiologicznego/analizator-coliminder.html
Autoryzowany dystrybutor urządzenia:

ITS SCIENCE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.
Poświętne 25B
26-670 Pionki

Nowy i rewolucyjny bezprzewodowy system rejestracji danych TrackSense® LyoPro
czytaj więcej

LyoPro zapewnia kompletne rozwiązanie do kwalifikowania liofilizatorów, walidacji samego procesu i monitorowania każdej partii. Bezpiecznie kontrolowanie wszystkich aspektów liofilizacji.
Główne zalety:
✓ Kompletny system do walidacji i monitorowania liofilizacji
✓ Idealny do automatycznego załadunku i rozładunku systemów liofilizatorów pracujących w sterylnych warunkach
✓ Rejestrator danych LyoPro można dostosować do fiolek o dowolnej wielkości przy użyciu akcesoriów LoggerNest, Clip i LyoStopper
✓ Dokładność pomiaru temperatury +/- 0,3°C
✓ Długa praca na baterii i pamięć wewnętrzna do 100 000 próbek, obejmująca czas procesu do 34 dni (przy próbkowaniu, co 30 sekund)
✓ Czujnik termoparowy o wymiarach zaledwie 0,5 x 0,95mm, redukujący potencjalny wpływ na pomiar prawie do zera
✓ Rejestrator danych i czujnik termoparowy mogą być kalibrowane przez użytkownika

Nowe wybarwienia butelek i kroplomierzy
czytaj więcej

Premiery targowe!
Wiosna czeka już u progu, a wraz z nią nasze imprezy targowe.
Szykujemy moc nowości, które odwiedzający będą mogli zobaczyć na naszym stoisku targowym PCI Days!

Nowe możliwości wybarwień szklanych butelek i kroplomierzy!
Matowe wykończenie butelki oraz kolorowa główka i nakrętka kroplomierza może stać się hitem Twojej marki!

bardusch Polska
czytaj więcej

Prezentujemy dzisiaj firmę bardusch Polska Sp. z o. o., która wyspecjalizowała się w zakresie dostaw i serwisu odzieży wielokrotnego użytku do pomieszczeń czystych, aby chronić produkty przemysłu farmaceutycznego, technologii medycznej i inżynierii precyzyjnej.

Firma bardusch zagwarantuje Państwu odzież wolną od zanieczyszczeń pyłowych oraz mikrobiologicznych, dzięki stosowanym procesom technologicznym oraz nowoczesnej infrastrukturze. Utrzymanie najwyższych standardów zgodnych z GMP w klasie B oraz #ISO 14644-1 w klasie ISO 5 sprawia, że jako jedyni w Polsce mogą zaoferować produkt na tak wysokim poziomie bezpieczeństwa, który może być dodatkowo sterylizowany zgodnie z najnowszymi standardami.

Ofertę firmy bardusch wyróżnia dbałość na każdym etapie produkcji, a procesy są przejrzyste, kontrolowane i walidowane. Odzież, jest regularnie badana na obecność cząstek i mikrobiologii stosują pomiary rezystancji, by mieć pewność utrzymania najwyższej jakości. Chcąc dostarczyć Klientom kompletną usługę eksperci firmy bardusch pomogą w ustaleniu indywidualnych rozwiązań oraz przedstawią spersonalizowaną koncepcję odzieży. W modelach bardusch wiedza i wieloletnie doświadczenie zostało wykorzystane do udoskonalenia własnej marki. Tkanina do pomieszczeń czystych została sprawdzona w działaniu oraz zwalidowano okres jej trwałości. Co więcej #bardusch posiada sieć lokalizacji #cleanroom w Europie co gwarantuje #bezpieczeństwo dostaw. Taka synchronizacja działań daje możliwość zaproponowania usługi, która w pełni spełni oczekiwania Klientów. Niech dbałość o bezpieczeństwo i higienę stanie naszym wspólnym celem!

Activated Rispharm
czytaj więcej

Zanieczyszczony zakraplacz do oczu? Z BeryGlobal to niemożliwe.
Odkryj Activated Rispharm by #BerryGlobal and #Pylote.
Nowe przeciwdrobnoustrojowe opakowanie do kropli do oczu zapobiegające rozprzestrzenianiu się infekcji.

Link do filmiku: https://pcidays.pl/wp-content/uploads/2022/04/pylote-1_932.mp4

Kroplomierze
czytaj więcej

Kroplomierze zyskują coraz większą popularność. Swoje zastosowanie znajdują w kosmetykach i farmaceutykach. Są idealnym rozwiązaniem dla olejków, serum, fluidów oraz wcierek do skóry głowy. Ich ogromną zaletą jest precyzja odmierzania ilości dozowanego produktu oraz możliwość punktowej aplikacji.

Oferowane kroplomierze mogą być poddane koloryzacji. W asortymencie firmy znajdują się trzy typy nakrętek: wykonane z aluminium, PP lub z PP z blokadą CRC.

Więcej informacji i całą ofertę firmy Polpak Packaging mogą Państwo poznać już wkrótce – 22 i 23 czerwca w EXPO XXI Warszawa – Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska C.17.

Analizator Raman Rxn2 Starter
czytaj więcej

Analiza cieczy lub ciał stałych w warunkach laboratoryjnych
Analizator Raman Rxn2 Starter to idealny system dla początkujących użytkowników spektroskopii ramanowskiej lub w aplikacjach wymagających mniejszych rozdzielczości widmowych. Analizator idealnie nadaje się do stosowania jako urządzenie mobilne lub stacjonarne, do badań jakości materiałów, monitorowania reakcji, w podstawowych badaniach naukowych, zapewnienia jakości i identyfikacji nieznanych substancji. Jest on kompatybilny z głowicą RamanRxn z optyką bezkontaktową lub immersyjną.

Najważniejsze zalety:

• Niski koszt przejścia na technologię ramanowską
• Dedykowany do aplikacji wymagających mniejszych rozdzielczości widmowych
• Łatwy w instalacji
• Minimalne wymagania konserwacyjne

Translate »