Jak przygotowane wcześniej warianty symulacji mogą zapobiec nieoczekiwanym problemom na hali? Jak symulacja komputerowa może wyeliminować wąskie gardła procesu produkcyjnego?
Jakie techniki i narzędzia można wykorzystać, aby usprawnić komunikację wewnętrzną i koordynację działań w złożonych strukturach organizacyjnych? Maciej Jaskólski przedstawi sprawdzone metody zarządzania projektami, omawiając kluczowe aspekty współpracy między działami oraz techniki zarządzania komunikacją. Prelekcja dostarczy praktycznych wskazówek i przykładów z życia wziętych, które mogą pomóc w poprawie efektywności działań operacyjnych i zapewnieniu zgodności z regulacjami branżowymi.
Istnieje jednak szereg innych ciekawych zastosowań MT, które mogą sprzyjać personalizacji terapii, poprzez podanie odmierzonej liczby MT, a w efekcie precyzyjnej, ściśle określonej dawki leku, w zależności od potrzeb danego pacjenta. MT stanowią jednocześnie postać farmaceutyczną, która może być wykorzystana do podania leku osobom cierpiącym na zaburzenia połykania. Podczas wystąpienia zaprezentowane zostaną także wyzwania przy produkcji przemysłowej MT i wybrane aspekty skalowania procesu.
Żelki Funkcjonalne – trend, który podbija Europę! Wiele nowych funkcji, dziesiątki pozycji w portfolio suplementów. Czy to dobry moment, by wprowadzić je do swojego portfolio? O nowościach i możliwościach żelków funkcjonalnych opowie Bartosz Groth, Prezes Zarządu firmy Mycodern S.A. – producenta funkcjonalnych, wegańskich żelków bezcukrowych oraz właściciel marki Gummley.
Ustalenie wartości najważniejszych parametrów procesowych na etapie prac laboratoryjnych jest podstawą do osiągniecia powtarzalności w skali produkcyjnej, która jest wymogiem koniecznym w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym. Umiejętne skalowanie to nic innego jak klucz do zapewnienia ciągłości oraz jakości produkcji, dlatego na przykładzie wytwarzania emulsji wielokrotnych, które wykorzystywane są między innymi jako nośniki nutraceutyków postaram się odpowiedzieć Państwu na pytanie zadane w tytule prezentacji.
Podczas prelekcji Pan Adam Wójcik, kierownik Działu Kontroli Jakości w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A., wyjaśni jak bezpiecznie wprowadzić Lean Management w obszarze Kontroli Jakości pozostając w zgodzie z wymaganiami GxP, ICH i Prawa Farmaceutycznego. Przedstawione będą proste i skuteczne sposoby wprowadzenia ”szczupłego zarządzanie” w krytycznym obszarze wytwarzania produktów leczniczych. Omówione zostaną również ryzyka, ograniczenia oraz metody kontroli efektów implementowanych zmian.
2. Kwalifikacja wytwórców i dostawców materiałów wyjściowych jako jeden z etapów transferu produktu leczniczego Klienta (m.in. wymagania prawne dla kwalifikacji wytwórców i dostawców API, substancji pomocniczych, opakowań oraz ocena nowych wytwórców i dostawców pod kątem wymagań prawnych w procesie transferu produktu)
3. Komunikacja i odpowiedzialność we współpracy pomiędzy MAH, CDMO i Wytwórcami/Dostawcami w zakresie materiałów wyjściowych do produkcji produktów leczniczych
4. Wyzwania dla CDMO podczas kwalifikacji nowych wytwórców i dostawców materiałów wyjściowych w procesie transferu produktu leczniczego Klienta
Czy procesy biznesowe są ważne? Co z podejściem do ich doskonalenia? Czy warto je mapować, analizować, usprawniać? Jak to robić w praktyce? Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli ekspert w zakresie doskonalenia procesów i procedur biznesowych z firmy Adamed Pharma S.A.
Podczas wystąpienia zostanie poruszony temat jak realizować swoje cele biznesowe w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, by osiągnąć silną pozycję na rynku, odporność na zmiany i kryzysy poprzez połączenie doskonałości operacyjnej i organizacyjnej.
Doskonałość przedsiębiorstwa może być zbudowana jedynie w połączeniu z kulturą wysokiej efektywności i odpowiedzialności, a doskonałe rezultaty (KPI) wymagają wzorcowych zachowań (KBI)
Dzięki AI możliwa była szybsza obsługa online i offline, a przede wszystkim skuteczniejsze rozwiązywanie problemów.
Co więcej, zmiana ta nie trwała lata, a miesiące.
Brzmi zachęcająco?
Jeśli dodamy do tego satysfakcje klientów zadowolonych z obsługi, może się wydawać, że jesteśmy na dobrej drodze, by wykorzystując narzędzia AI zmaksymalizować zyski, nie tylko personalne, ale i firmowe.
Podczas prezentacji zostaną zaprezentowane przykłady zastosowania narzędzi AI, by wykorzystać maksymalnie potencjał swojego czasu i talentu w codziennych obowiązkach.
W szklanych butelkach, zlewkach lub kolbach substancje są przechowywane i transportowane, podgrzewane, chłodzone i ekstrahowane.
Za pomocą szklanych naczyń mierzy się objętości.
W całym cyklu swojej przydatności szkło jest myte, autoklawowane lub sterylizowane.
Wzajemny wpływ między jakością wyników badań lub produkcji, a jakością szkła jest nadal dziedziną, której poświęcono niewiele uwagi.
Prezentacja DWK Life Sciences GmbH ma na celu zwrócenie uwagi na ten ważny i interesujący temat.
W moim wystąpieniu przyjrzę się głównym trendom, które obecnie kształtują ten sektor. Skoncentruję się na rosnącym zainteresowaniu naturalnymi substancjami aktywnymi, rosnącej świadomości konsumentów oraz produktach, które mają na celu poprawę zdrowia i kondycji w długoterminowej perspektywie.
Wprowadzenie portalu klienta, na którym znajduję się dostęp do takich rzeczy jak ogólny spis maszyn oraz ich pełna dokumentacja aktualizowana na bieżąco, system predictive maintenance oraz już niedługo dostępny katalog części zamiennych. Wprowadziliśmy również ułatwienia wymiany części formatowych w postaci okularów AR dzięki którym przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości będzie można usystematyzować proces wymiany części oraz uprościć go dla osób nieposiadających odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia. Pomocnym może się również okazać teleserwis, który odbywa się za pomocą naszej dedykowanej aplikacji na smartfony, dzięki której mamy możliwość zdalnej pomocy, ze znacznie skróconym czasem oczekiwania.
To nie tylko trend, ale klucz do efektywnego procesu wytwarzania, zgodnego z regulacjami ICH R2 Q8, GMP i anex 15. Ale jakie elementy QbD można zastosować podczas walidacji procesu? Jak one się ze sobą łączą? Czy takie podejście jest zasadne?
Zapraszamy na Targi PCI Days – Targi Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego! Pani Barbara Owczarek podzieli się swoją wiedzą podczas prelekcji w Farmaceutycznej Strefie Inspiracji. Razem z nią zagłębimy się w temacie walidacji procesu i podejścia QbD, analizując dedykowane wytyczne i odpowiadając na pytanie, czy takie podejście jest zasadne. Dołącz do nas i bądź częścią tej inspirującej dyskusji!
– co to są oligonukleotydy, co je odróżnia od leków biologicznych a w czym są podobne do małych cząsteczek
– gdzie tkwi potencjał tej nowej klasy leków
– jakie są wyzwania technologiczne związane z rozwojem leków zawierających oligonukleotydy.
– jak wygląda perspektywa Uczelni i badań naukowych w zakresie kreowania innowacyjnych rozwiązań;
– jakie innowacje można rozwijać we współpracy z nauką;
– jak to robić i jakie wspólne korzyści można dzięki temu osiągnąć;
– czy współpraca nauki i biznesu może być opłacalna rynkowo?